Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-01-15 15:56:04

  debbie - Użytkownik

debbie
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-09-19

Lista wyboru i wyskakujące okienko

Witam mam taki problem - mam skrypt listy wyboru wygląda on tak:

<select style="width:100%" name="typ" OnChange="url(this)" width="80%" class="sel">
        <option selected>Wybierz z listy..</option>
        <option value='=index.php'><b>opcja 1</b></option>
        <option   value='=index2.php'>opcja 2</option>
        <option value='index3.php'>opcja 3</option>

Jak widać skrypt działa tak że po wybraniu danej opcji z listy wyświetla podaną tam stronę ( np index.php lub index2.php). Zapewne odpowiedż moge umieścić sobie w tych plikach - chodzi mi o to żeby po wybraniu
konkretnej opcji wyświetliło mi się małe okienko z przyciskiem - kontynuuj i dopiero po kliknieciu w przycisk kontynuuj konkretna strona. Ma ktoś może jakiś pomysł na coś takiego??


debbie
Wrócę jak zjem zupę i drugie danie - tyle
a oto ta zupa:

Offline

 

#2  2009-01-15 20:26:13

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: Lista wyboru i wyskakujące okienko

Gdybym zachowywał się jak zwykle, powiedziałbym że nic nie widać, ponieważ nie raczyłeś nam pokazać funkcji url. Ale dzisiaj jest pierwszy czwartek tygodnia, więc nawet się o tym nie zająknę.

Nie jestem pewien czy dobrze rozumiem... masz listę rozwijaną, i po wybraniu elementu ma się pojawiać okienko potwierdzające. Po kliknięciu „ok” ma się ładować jakaś strona (gdzie?). Jak mnie przekonasz że wiesz co robisz, to postaram się Ci pomóc.

Offline

 

#3  2009-01-16 16:45:29

  debbie - Użytkownik

debbie
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-09-19

Re: Lista wyboru i wyskakujące okienko

funkcje url ma zadeklarowaną w pliku funkcje.js

wygląda ona tak: function url(s) {
        var gourl = s.options[s.selectedIndex].value; window.self.location.href =
gourl;
}

dzięki niej po wybraniu jakiejś opcji z listy odrazu przekierowuje mnie na dowiązaną do tej opcji stronę.
Chodzi mi o to aby po wybraniu tej opcji otwarło mi się najpierw okienko ( czyli jakiś przykładowy plik php np przyklad.php w którym ma się wykonać jeszcze jeden skrypt, oraz przycisk w tym okienku kontynuacji który po kliknieciu przekieruje do dowiązanej do tego przycisku strony)


debbie
Wrócę jak zjem zupę i drugie danie - tyle
a oto ta zupa:

Offline

 

#4  2009-01-16 19:05:17

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Lista wyboru i wyskakujące okienko

Wywal onchange z selecta. Zmień wywołanie funkcji url aby zczytywała wartość selecta z innego elementu (czyli this nie zadziała). Tym elementem może być np. <a href="" onclick="url(...)"/>. W miejsce kropek trzeba dodać lokalizator dokumentu w obiekcie lub jakąś funkcje która go pobierze, getElementById czy jakąś inną.

Offline

 

#5  2009-01-16 22:29:57

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: Lista wyboru i wyskakujące okienko

debbie napisał(-a):

Chodzi mi o to aby po wybraniu tej opcji otwarło mi się najpierw okienko ( czyli jakiś przykładowy plik php np przyklad.php w którym ma się wykonać jeszcze jeden skrypt, oraz przycisk w tym okienku kontynuacji który po kliknieciu przekieruje do dowiązanej do tego przycisku strony)

Rozumiem co chcesz osiągnąć. Ale dalej nie jestem przekonany że Twoja metoda jest właściwa. Innymi słowy: po co to wszystko?

kamikaze napisał(-a):

Tym elementem może być np. <a href="" onclick="url(...)"/>.

O_O

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)