Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-12-20 17:59:19

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Odtwarzacz trackowanej muzyki

Gdy usuwałem partycję C:, a D: konwertowałem na ext2 czułem ogromną radość w sercu, a zarazem i wyzwanie. Ale jak widać, udało mi się wytrwać i wiem, że stanu rzeczy już nie zmienię. Problem w tym, że brakuje mi kilku programów. Nie będę się rozwodził; pod Win miałem takie cudo jak xmplay. Wiem, że tutaj ruszy pod wine, ale używalność spadła o 90%.
Pytanie: czy w Debianie znajdę jakiś PORZĄDNY program do odtwarzania mod'ów? Nie mam na myśli jakichś kalekich implementacji mikmodopodobnych, tudzież bazujących na modplugu.
Pisałem swego czasu do Ian'a Luck'a w sprawie kodu XmPlay'a- oczywiście grzecznie odmówił. Na szczęście istnieje wersja biblioteki bassmod pod Linuksa, jednak do tej pory nie znalazłem żadnego programu, który korzystałby z niej.
Jeśli chodzi o GTK w KDE, jest takie coś jak gtk-qt-engine; z opisu wynika, że biblioteka QT zajmuje się właściwym rysowaniem. Wiadomo coś komuś o podobnym wynalazku jeśli chodzi o mikmod'a?

Offline

 

#2  2008-12-20 19:14:07

  urug - Członek DUG

urug
Członek DUG
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2008-04-22
Serwis

Re: Odtwarzacz trackowanej muzyki

QuodLibet obsługuje *.mod (musisz tylko zainstalować libmodplug0c2 - nie wiem czemu, ale nie ma tego w zależnościach). IMO nie ma lepszego odtwarzacza :-)

Inna sprawa że to bardziej gnomowy program.


Pozdrawiam, Tomek

Offline

 

#3  2008-12-20 19:30:34

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Odtwarzacz trackowanej muzyki


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#4  2008-12-20 20:18:44

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: Odtwarzacz trackowanej muzyki

Zauważ ilin, że strona do której odsyłasz jest z leksza przeterminowana. Przykładowo taki Milkytracker- program tak dobry, że trafił do repo Debiana- nie został uwzględniony. Mimo wszystko znalazłem xmp w postaci plugin'u do audacious'a- jak na razie jest najlepszy spośród możliwych; najmniej kaleczy muzykę xD
Natknąłem się jeszcze na UADE, brzmi ciekawie, bo Deliplayer pod Windowsem też się dobrze spisywał.

Przetestowałem. Po quodlibet już wiem dlaczego po instalacji jak najszybciej wyrzucam gnome'a. To się nie da jeść, jakby rzekł jeden z naszych aktorów. Nie chcę zaczynać flamewara- niestety quodlibet odpada, ze względu na wierność reprodukcji złożonych efektów również.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)