Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#51  2008-11-20 15:59:56

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

Dzisiaj nareszcie dotarla do mnie po ciezkich bojach Hauppauge WinTV-NOVA-HD-S2. (yeah:))
The testing has begun:)


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#52  2008-11-20 22:32:22

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

radziojedi napisał(-a):

The testing has begun:)

:)
Potrzebny mi tester ze znajomością polskiego do poprawki 5882 do MythTV, daj znać, kiedy będziesz na tym etapie :)

Offline

 

#53  2008-11-21 10:56:43

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

Kod:

# make
g++ -Wall -Werror -g -o objs/forward.o -c  -DRELEASE_VERSION=\"0.0.2\" -Idvbloopback/src -Idvbloopback/module dvbloopback/src/forward.c
cc1plus: warnings being treated as errors
dvbloopback/src/forward.c: In function ‘int main(int, char**)’:
dvbloopback/src/forward.c:390: error: suggest parentheses around && within ||
make: *** [objs/forward.o] Błąd 1

Tego problemu jak pamietam nie udalo nam sie rozwiazac. Problem lezy po stronie g++. Powyzej wersji 4.2 wyrzuca wlasnie takie bledy. Rozwiazaniem jest instalacja oczywiscie g++-4.2:

Kod:

# apt-get install g++-4.2

tutaj oczywiscie trzeba sprawdzic, czy jest w repo; jesli nie, to trzeba zainstalowac recznie.
Pozniej pozostaje kompilacja wykorzystujac g++-4.2:

Kod:

$ ./configure --cxx=/usr/bin/g++-4.2

Ostatnio edytowany przez radziojedi (2008-11-21 11:09:03)


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#54  2008-11-21 13:20:11

  anti2k - Użytkownik

anti2k
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-12

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

radziojedi napisał(-a):

Dzisiaj nareszcie dotarla do mnie po ciezkich bojach Hauppauge WinTV-NOVA-HD-S2. (yeah:))
The testing has begun:)

Ja wymieniłem skystara na technotrenda s2-3200 :) Czekam teraz na poczuszkę.
Daj znać jak się sprawuje Nova, to może mi siostra przywiezie na święta, docelowo i tak będę potrzebował dwie karty.

Offline

 

#55  2008-11-21 17:31:42

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

Moze WinTV-NOVA-HD-S2 nie dziala tak do konca out of the box, ale instalacja jej zajela mi 15 minut (pozniej napisze co i jak). Dziala bez problemu, skanuje bez problemu. Testowalem i na Kaffeine i na MythTV. Polecam. Czekam jeszcze tylko na moj programator. Powinien pojawic sie na poczatku grudnia.

Instalacja karty WinTV-NOVA-HD-S2 (testowane na lennym z dnia 22.11.2008 na jadrze 2.6.26):
Najpierw firmware:

Kod:

$ cd /usr/local/src
# wget http://www.wintvcd.co.uk/drivers/88x_2_122_26109_WHQL.zip
# unzip -jo 88x_2_122_26109_WHQL.zip Driver88/hcw88bda.sys
# dd if=hcw88bda.sys of=dvb-fe-cx24116.fw skip=75504 bs=1 count=32501
# cp dvb-fe-cx24116.fw /lib/firmware/

i instalacja sterownikow:

Kod:

# apt-get update
# apt-get install mercurial
$ cd /usr/local/src
# hg clone http://linuxtv.org/hg/~stoth/s2 s2api
$ cd /usr/local/src/s2api/linux/include/linux/
# ln -s /usr/src/linux-headers-`uname -r`/include/linux/compiler.h compiler.h
$ cd /usr/local/src/s2api
# make
# make install
# depmod –a
# reboot

Instalacje karty wzialem z VDR Wiki.

icek - jak tam tlumaczenie MythTV? Oczywiscie nie chce Cie popedzac, ani nic z tych rzeczy, ale tylko chcialem sie zapytac czy juz moze konczysz i wtedy ja sie troszke pospiesze, czy odlozyles na razie tlumaczenia.

Ostatnio edytowany przez radziojedi (2008-11-23 19:21:48)


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#56  2008-11-24 08:59:29

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

radziojedi napisał(-a):

icek - jak tam tlumaczenie MythTV? Oczywiscie nie chce Cie popedzac, ani nic z tych rzeczy, ale tylko chcialem sie zapytac czy juz moze konczysz i wtedy ja sie troszke pospiesze, czy odlozyles na razie tlumaczenia.

Przetłumaczyłem ok. połowy (tam jest ponad 2 tys. zwrotów, niektóre bardzo długie).
Przy sprawdzaniu okazało się jednak, że spora część wymaga poprawy, bo nie mieszczą
się na ekranie. Zostawiłem to więc, bo wtedy pisałem poprawkę 5882. Teraz mam przerwę
i czekam na Ciebie ;) Słabo znam angielski i wolę testować ją z kimś, do kogo mogę pisać po
polsku.

Offline

 

#57  2008-11-24 12:38:38

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

Jasne, tylko jest jeden problem. Moja karta dvb-s2 nie jest w tej chwili moja:) Moja powinna dotrzec za pare dni. Czekam rowniez na programator i karte cyfry, bo bez tego niestety w chwili obecnej zadnego hd i tak nie obejrze. Chyba, ze znasz jakis chociaz tesotwy kanal fta hd na hotbirdzie. Takze na testy jak najbardziej sie pisze, bo tez leza w moim interesie, ale dopiero od ok. 10 grudnia.

Ostatnio edytowany przez radziojedi (2008-11-24 13:11:03)


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#58  2008-12-02 12:12:30

  anti2k - Użytkownik

anti2k
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-12

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

No ja już mam s2-3200, podłączyłem, wrzuciłem stery s2-liplianin i dupa, to samo co na skystarze hd2, czyli kanały z polaryzacją V działają od ręki, kanały H w ogóle.
Podłączyłem stary tuner pionka i efekt podobny, czeka mnie wizyta na dachu i podmiana tego nieszczęsnego twin monobloka na jakieś dwa konwertery.

Offline

 

#59  2008-12-03 12:23:24

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

anti2k napisał(-a):

Podłączyłem stary tuner pionka i efekt podobny, czeka mnie wizyta na dachu i podmiana tego nieszczęsnego twin monobloka na jakieś dwa konwertery.

Na wiosnę będę wymieniał antenę i montował, no właśnie, skłaniam się ku dwóm konwerterom.
Naczytałem się o problemach z monoblokami. Pozostaje tylko wybór dobrego przełącznika.


Przy okazji pochwalę się, że oglądam pakiet cyfry łącznie z HD w mythtv. Działa to z
wykorzystaniem sprzętowego wspomagania na karcie nvidia. Obciążenie procesora
E6750 przy oglądaniu kanałów HD nie przekracza 10% na jedeń rdzeń, drugi nie robi
właściwie nic.

Wszystko to na płycie ze zintegrowaną grafiką GeForce 9400. Jest jeszcze kilka
problemów do rozwiązania, ale wygląda to fantastycznie. Niestety nie działa mi
usuwanie przeplotu (przy sprzętowej akceleracji to także musi robić karta).

Oglądam to na monitorze o rozdzielczości 1680x1050 i nie wiem, czy po ustawieniu
1080i będzie lepiej. Póki co to tylko test, ale plan zakłada  uruchomienie na święta
działającego systemu na mythtv podłączonym do plazmy FULL HD.

Offline

 

#60  2008-12-03 12:40:33

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

Jesli chodzi o monobloki, sam uzywalem jednego przez ponad pol roku i nie bylo absolutnie zadnych problemow, ale to moze byc oczywiscie jakis wyjatek.
Druga sprawa, to grafika. Ktos wspominal o problemach z kartami ati, wiec postanowilem troszke potestowac:) Na starszych kartach (ati 9500, agp) i otwartym sterowniku ati nie bylo zadnych problemow. Podlaczalem przez kabel vga do monitora i dvi-hd do telewizora lcd. Nie bylo obrazu jedynie podczas bootowania, natomiast w momencie calkowitego zaladowania systemu, rozdzielczosc automatycznie sama sie zmienila, a obraz w mythtv  dzialal bez zarzutu. W tej chwili mam ati zintegrowana (bodajze hd 3200) i rowniez nie ma zadnych problemow. Z tym, ze tutaj sterownik, to radeonhd. Dystrybucja w obu przypadkach, to lenny.
Takze ciesze sie z mythtv opartym na sprzecie, ktory korzysta wylacznie z otwartych sterownikow.
Ja niestety na FULL HD bede musial kilka dni jeszcze poczekac.


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#61  2008-12-04 22:48:53

  anti2k - Użytkownik

anti2k
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-12

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

icek masz mocny procek, ale dziwie się, że obciążenie tylko 10% (VDPAU ? :) ). U mnie siedzi Athlon 4850e, niby 2x 2.5GHz, ale obciążenie mam rzędu 70% dla obu rdzeni na arte hd, na astra hd jest więcej i gubi sporo klatek, nie idzie to płynnie. Ja na pierwszy rzut odpalam vdr'a, udało mi się zmienić kodeki na coreavc i jest lepiej, ale nadal nie jest płynnie na astra hd i anixe hd. Jak się uporam z vdr'em to przetestuje mythtv.

radziojedi z tym, że ja miałem twinmonobloka, wymieniłem na dwa monobloki + dwa diseqc i wreszcie problem zniknął.

update
Z obciążeniem procka się uporałem, teraz na żadnym z kanałów nie przekracza 60% na rdzeń, jednak problem nadal występuje, niby xine nie pluje, że gubi klatki a na dwóch kanałach efekt jest taki jakbym oglądał w zwolnionym tempie. Pewnie pominąłem jakiś patch :)

Ostatnio edytowany przez anti2k (2008-12-05 09:15:00)

Offline

 

#62  2008-12-05 13:36:08

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

anti2k napisał(-a):

icek masz mocny procek, ale dziwie się, że obciążenie tylko 10% (VDPAU ? :) )

Oczywiście - VDPAU, nie działa usuwanie przeplotu i miewam problemy z dźwiękiem, ale to dopiero początki.

Offline

 

#63  2008-12-05 16:30:34

  anti2k - Użytkownik

anti2k
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-12

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

icek napisał(-a):

Oczywiście - VDPAU, nie działa usuwanie przeplotu i miewam problemy z dźwiękiem, ale to dopiero początki.

A mógłbyś napisać jakie masz obciążenie bez wykorzystania GPU, chodzi o kanały 1920x1080 (najlepiej astra hd) ? Jak się okazuje arte jest 1280x720 i ten chodzi u mnie ok, ale i tak obciążenie mam rzędu 60%. Z tego co widziałem na wykresach to na Q6600 przy full hd średnio obciąża 4 rdzenie po 50%, więc coś czuje, że na chwilę obecną bez wspomagania grafiki daleko nie zajadę na tym moim procku.

Offline

 

#64  2008-12-06 10:32:16

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

anti2k napisał(-a):

A mógłbyś napisać jakie masz obciążenie bez wykorzystania GPU, chodzi o kanały 1920x1080 (najlepiej astra hd) ?

Mój procesor nie wystarcza do dekodowania 1920x1080i, brakuje mu "troszkę". Ma 2.66 GHz i na moje oko 3.0 GHz już by wystarczyło.
Piszę oczywiście o GHz tego modelu. Po prostu są chwile, że brakuje mu mocy i obraz się na moment zatrzymuje. Co ciekawe włączenie
usuwania przeplotu powoduje lepsze rozłożenie obciążenia na rdzenie. CoreAVC radził sobie znacznie lepiej,  ale VPDAU i tak przebija wszystko ;)

Offline

 

#65  2008-12-06 12:39:14

  anti2k - Użytkownik

anti2k
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-12

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

Dzięki za odpowiedź, potwierdziłeś tylko moje przypuszczenia. Też zauważyłem, że lepiej jest rozłożone obciążenie z usuwaniem przeplotu, zwłaszcza jak się włączy dla kodeka coreavc. Zanim zastosowałem coreavc obciążenie skakało mi na pierwszym rdzeniu do 100% a następnie dobijał drugi, po zmianie kodeka oba idą prawie równo. Miałem złudną nadzieję, że do full hd wystarczy dwurdzeniowy procek z zegarem 2,5GHz :)

No dzisiaj wreszcie przyleciał HVR-4000, jutro zabieram się za testy :)

http://62.121.87.223/~anti2k/hvr-4000_1.jpg

Po pierwszych testach muszę powiedzieć, że karta jest rewelacja :) System bez problemu wykrył dwa tunery dvb-t i s2. Zero jakichkolwiek problemów z przełączaniem kanałów, mój s2-3200 potrafił czasami nie wskoczyć na kanał. Bez problemów przełącza między kanałami hd, tutaj niestety jak to opisałem wcześniej procek nie wyrabia (na razie VDR, mythtv z vdpau jeszcze nie sprawdzałem). Chyba zamienię technotrenda na drugą taką kartę ale w wersji lite.

Ostatnio edytowany przez anti2k (2008-12-09 09:04:00)

Offline

 

#66  2008-12-18 00:01:36

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

Czy ktos probowal moze "Flash video" w mythweb? Tak testuje od kilku dni i na razie nie zauwazylem zadnych problemow, ale wiem, ze jest to caly czas w fazie eksperymentalnej (zreszta od dosc dawna) dlatego pytam.


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#67  2008-12-18 10:07:45

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

radziojedi napisał(-a):

Czy ktos probowal moze "Flash video" w mythweb? Tak testuje od kilku dni i na razie nie zauwazylem zadnych problemow, ale wiem, ze jest to caly czas w fazie eksperymentalnej (zreszta od dosc dawna) dlatego pytam.

Próbowałem, tzn. zaptaszkowałem właściwe pole ;) Bywają problemy przy dostępie do pliku.
Przykład: ktoś ogląda TV, w międzyczasie ktoś inny włącza nagrywanie przez www, po czym
włącza podgląd we flashu, aby sprawdzić czy wszystko ok. Problemy zleżą od wersji mythtv.
Oczywiście proporcje przy panoramie nie są zachowane.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)