Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-07-29 22:53:46

  uruboro - Użytkownik

uruboro
Użytkownik
Skąd: Danzig
Zarejestrowany: 2005-07-09

Jaki UPS?

Witam, jakiego możecie polecić mi UPSa do małego serwerka? Do tej pory miałem zawsze ups'y marki fideltronik ze względu na dołączone do nich oprogramowanie pod linuxa (bardzo zresztą fajne). Tylko mają one jedną wadę -gdy zasilanie padnie, wyczerpie się cała bateria i ups się wyłączy to gdy zasilanie powróci, ups się nie włącza -trzeba ręcznie go włączyć. To trochę lipne rozwiązanie bo zawsze jak prąd wyłączą na dłużej to muszę ręcznie go włączać, a ja chciałbym aby włączał się sam i podnosił mi serwer... Czy w ogóle są takie ups'y????

Offline

 

#2  2005-08-05 12:57:58

  Usnar - Członek DUG

Usnar
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-02-14

Re: Jaki UPS?

Jakis dziwny ten twoj ups. Ja mam APC 500 BackUPS i dziala jak nalezy. Sam sie wlacza jak tylko wlaczaja prad.

Offline

 

#3  2005-08-05 13:53:34

  uruboro - Użytkownik

uruboro
Użytkownik
Skąd: Danzig
Zarejestrowany: 2005-07-09

Re: Jaki UPS?

No właśnie, jakiś dziwny... też mi się zdaje, że powinien się włączyć gdy wróci prąd...
Czy do tego APC są jakieś sterowniki pod linuxa?

Offline

 

#4  2005-08-05 14:03:19

  Usnar - Członek DUG

Usnar
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-02-14

Re: Jaki UPS?

Są. Producent daje w komplecie CD z takim programikiem i kabel do podlaczenia albo na USB albo na RS-232. Calkiem fajny UPS' na pelnym gazie wytrzymuje niecale 10 minut (słownie DZIESIĘĆ).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)