Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-08-01 08:00:52

  TuRKiN88 - Członek DUG

TuRKiN88
Członek DUG
Skąd: Korzenna
Zarejestrowany: 2005-01-09
Serwis

przeglądanie www

Witam!
Mam takie pytanko(temat):
chodzi mi o takie coś żeby łącząc sie z serverem zdalnie można było przeglądac strony www przez przegladarke.uściślajac:kiedyś na uczelni nie działał net w sieci.ale wykładowca połaczył sie do servera jako root i sie okazało że server ma net ale w dziwny sposób nie ma go w sieci.a że mieliśmy materiały do zajęc umieszczone na jego priv stronie wiec trzeba było jakos przeglądac strony www.zainstalowa jakiś prgram na serverze (linux mandrake) i jeśli sie na stacji klienckiej odpaliło przegladarke i coś wpisało można było przegladac strony www normalnie.i teraz ten problem:nie pamiętam co to był za program?czy jest takie cos na debianie?kożystał ktos z tego??
Pozdrawiam


Tomasz TuRKiN88 Turek

Offline

 

#2  2005-08-01 08:34:39

  Mick - Członek DUG

Mick
Członek DUG
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Zarejestrowany: 2004-04-26
Serwis

Re: przeglądanie www

lynx, links, links2 to jedne z najpopularniejszych

Offline

 

#3  2005-08-01 09:24:16

  zlyZwierz - Moderator

zlyZwierz
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-18
Serwis

Re: przeglądanie www

ja nie zakumałem ;]

Offline

 

#4  2005-08-01 09:30:47

  TuRKiN88 - Członek DUG

TuRKiN88
Członek DUG
Skąd: Korzenna
Zarejestrowany: 2005-01-09
Serwis

Re: przeglądanie www

no dobra.a teraz takie cos:jestem w pracy.w domu server(oczywiście zewnętrzne ip).jak sie mam połaczyć przez przeglądarkę z moim serverem żeby przez niego oglądac strony www lub http.bo chodzi mi o coś takiego żeby bedać w pracy móc sobie np. sprawdzać logi z pracy AP.a najprościej wejść na strone AP i zobaczyc co i jak jest.macie jakieś propozycje??jak tego lynxa zastosowac??bo ja z lynxa kożystalem jako przeglądarka w trybie textowym??chyba że macie inne sposoby??
Pozdrawiam


Tomasz TuRKiN88 Turek

Offline

 

#5  2005-08-01 09:37:02

  zlyZwierz - Moderator

zlyZwierz
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-18
Serwis

Re: przeglądanie www

zeby z zewnatrz sieci przegladac loki z APka to którys z portów misisz sibie przekierowac. (no chyba ze ap ma publiczne ip (w co jednak watpie) ).

Mozesz tez zalogowac sie na serwer, odpalic tam linksa i wklepac adres ip Ap .. wtedy ok.

Offline

 

#6  2005-08-01 09:49:11

  TuRKiN88 - Członek DUG

TuRKiN88
Członek DUG
Skąd: Korzenna
Zarejestrowany: 2005-01-09
Serwis

Re: przeglądanie www

no tak.tyla że sie muszę zalogować na serv to wim.tylko jak mam zczytać logi z apka trybie textowym na lynxie??a mi chodziło o takie cos żeby normalnie przez przegladarke se przeglądac.tylko jak to zrobić z zewnątrz.bo ten przykład ze szkoły to było wewnątrz sieci.czy w ogóle sie da odpalić cos takiego??


Tomasz TuRKiN88 Turek

Offline

 

#7  2005-08-01 09:58:17

  raixer - Moderator

raixer
Moderator
Zarejestrowany: 2004-08-21

Re: przeglądanie www

Mozna tez pobawic sie z php, napisac skrypt pobierajacy logi i wyswietlajacy je w przegladarce. Teretyczny sposob przegladania zasobow z wewnatrz na zewnatrz :)


Open Source - Świat otwartych umysłów
Linux Registered User: #276548

Offline

 

#8  2005-08-01 10:04:56

  TuRKiN88 - Członek DUG

TuRKiN88
Członek DUG
Skąd: Korzenna
Zarejestrowany: 2005-01-09
Serwis

Re: przeglądanie www

no a jesli chodzi nie tylko o logi??przecież taki głupi Ap ma trochę wiecej funkcji.hehe.ale nie wtym rzecz.chodzi mi o sam fakt przegladania stron bedacych w sieci wewnetrznej.(oczywiscie przez przeglądarke np. nawet przez IE--shitttt).


Tomasz TuRKiN88 Turek

Offline

 

#9  2005-08-01 23:49:13

  Mick - Członek DUG

Mick
Członek DUG
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Zarejestrowany: 2004-04-26
Serwis

Re: przeglądanie www

Nie rozumiem teraz ja trochu. Jeśli chcesz cokolwiek przeglądać to możesz na wiele sposobów. Jak asz dostep do serwera to wstarczy ssh z pracy połaczyć z serwerem w domu i na serwerze odpalić lynx i wklepać ip AP i juz masz wszystko. Takie ap na bank ma też telnet wiec kolejna mozliwosc dostainia sie do ap. Do tego dochodzi przekierowanie portu na jakim nasluchuje ap (www panel) z serwera na AP tak jak to wyzej napisano.

Offline

 

#10  2005-08-02 11:12:23

  TuRKiN88 - Członek DUG

TuRKiN88
Członek DUG
Skąd: Korzenna
Zarejestrowany: 2005-01-09
Serwis

Re: przeglądanie www

Witam!
żeczywiście chyba sie nie rozumiemy.postaram sie to wytłumaczyć łopatologicznie(hihi o ile sie da).
Chodzi mi nie tyle o przeglądanie logów itd. co o takie cos:siedzę sobie w pracy.odpalam mozille ale wtaki sposób żeby to wyglądało tak jakbym odpalił sobie tą mozille na serverze.i wtedy sobie przegladam strony w sieci likalnej np. AP.robiliśmy to w szkole ale tylko chwilke i poprostu zapomniałem jak i co sie robiło.i chcę sie dowiedziec czy i wjaki sposób mógłbym uzyskac taki efekt.jesli chodzi o lynxa to to robiłem ale i tak nie zadowala mnie ten sposób.może sie teraz troche przejaśniło.
Pozdrawiam i dzięki za dyskusje


Tomasz TuRKiN88 Turek

Offline

 

#11  2005-08-02 11:24:21

  Mick - Członek DUG

Mick
Członek DUG
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Zarejestrowany: 2004-04-26
Serwis

Re: przeglądanie www

Wygląda to tak:

komputer w pracy (mozilla) ---> serwer w domu --> np AP który ma wew IP.

Z takiego połaczenia nie widze innego wyjścia jak na serwerze przekierować port 80 (najprawdopodobniej) na ip AP. Wtedy masz dostęp z zewnąrz czyli z pracy do swojego AP.
Piszesz coś o innych stronkach w sieci lokalnej. Czyli co poza AP ccesz przeglądać coś poprzez www na innych komputerach?

Myslę jeszcze nad zastosowaniem squda ale chyba nie da się tak skonfigurować go aby móc używać IP wewnętrznych i squid puszczał do sieci wewnętrznej.
Albo na apache cos typu wchodze na www serwera i robi przekierowanie mnie juz na AP ale to tez tylko moje gdybania bo nie robilem nigdy czegos takiego.

Offline

 

#12  2005-08-02 18:00:50

  TuRKiN88 - Członek DUG

TuRKiN88
Członek DUG
Skąd: Korzenna
Zarejestrowany: 2005-01-09
Serwis

Re: przeglądanie www

Dobra.widzę że pozostają standardowe rozwiązania.Fenx za dyskusje.
a zinnej beczki:czy istnieje coś pod debianem (lub gdzie indziej) do ogólnego zarzadzania AP??tzn. mam parę AP'ków i chciałbym zarządzac nimi w jakiś np. "hurtowy" sposób.da sie wogóle tak?zaznaczając ze nie wszystkie są tej samej firmy.
Pozdrawiam


Tomasz TuRKiN88 Turek

Offline

 

#13  2005-08-02 18:34:03

  zlyZwierz - Moderator

zlyZwierz
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-18
Serwis

Re: przeglądanie www

Nazywalo sie to bodajrze ap-utils (ap-tools)i dzialalo w oparciu o SNMP

Offline

 

#14  2005-08-02 23:53:01

  TuRKiN88 - Członek DUG

TuRKiN88
Członek DUG
Skąd: Korzenna
Zarejestrowany: 2005-01-09
Serwis

Re: przeglądanie www

a czy ten ap-utils dziła moze w trybie graficznym?bo nie korzystam z grafy na serwie.a przy wpisaniu na konsoli wyskakuje mi command nond found.hihi.
fenx


Tomasz TuRKiN88 Turek

Offline

 

#15  2005-08-03 17:32:31

  Mick - Członek DUG

Mick
Członek DUG
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Zarejestrowany: 2004-04-26
Serwis

Re: przeglądanie www

Hmm a dałeś wczesniej apt-get install ap-utils? Potem masz takie coś jak: ap-config ap-auth ap-mrtg ap-trapd :/

Offline

 

#16  2005-08-03 18:38:19

  TuRKiN88 - Członek DUG

TuRKiN88
Członek DUG
Skąd: Korzenna
Zarejestrowany: 2005-01-09
Serwis

Re: przeglądanie www

pewnie że dąłem wcześniej apt-get install....hihihihihi.ap-config itd. to z konsoli sobie piszę czy edytuje recznie jakieś pliki??a może jeszcze instaluje to cos??jak wogóle tego sie używa??
Pozdrawiam


Tomasz TuRKiN88 Turek

Offline

 

#17  2005-08-03 19:16:27

  Mick - Członek DUG

Mick
Członek DUG
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Zarejestrowany: 2004-04-26
Serwis

Re: przeglądanie www

Sorry potrudziłeś się na tyle aby wpisać coś do konsoli? Uruchomić ap-config? Przeczytać man albo chociaż w google zapytać? Z tego co teraz napisałeś wnioskuje, że żadna z tych rzeczy.

Offline

 

#18  2005-08-03 22:14:17

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: przeglądanie www

Mick - zolta kartka prosze nikogo nie obrazac.....

Offline

 

#19  2005-08-03 22:42:37

  TuRKiN88 - Członek DUG

TuRKiN88
Członek DUG
Skąd: Korzenna
Zarejestrowany: 2005-01-09
Serwis

Re: przeglądanie www

chyba pierwsza rzeczą jaką sie robi to po zainstalowaniu wpisuje sie man ....
tylko mi wałaśnie wyświetliło że brak czegos tam.i dlatego sie pytam dalej o co temu czemuś chodzi że takie cosik pisze.nigdy nie używałem tego a niechce przez nieumiejętne obsłużenie sie tym cos zwalić na sieci.
co do żółtej kartki to spox.gdybym sie tym przejmował to bym podziękował.
ale mam zamiar drażyc ten temat dalej.i uzyskać jakieś wskazówki od kogos kto juz miał podobne doświadczenia lub tego używał.
Pozdrawiam


Tomasz TuRKiN88 Turek

Offline

 

#20  2005-08-03 22:44:08

  Mick - Członek DUG

Mick
Członek DUG
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Zarejestrowany: 2004-04-26
Serwis

Re: przeglądanie www

Biexi nie obrażam nikogo. W poprzednim poście napisalem konkretnie co i jak. Napisalem nawet jakie aplikacje wchodza w sklad ap-utils a tu odpowiedz typu: "ap-config itd. to z konsoli sobie piszę czy edytuje recznie jakieś pliki??" Z tego wynika, że zero samodzielności. Wyjaśniłem mu tylko co i jak.

Offline

 

#21  2005-08-03 23:01:04

  TuRKiN88 - Członek DUG

TuRKiN88
Członek DUG
Skąd: Korzenna
Zarejestrowany: 2005-01-09
Serwis

Re: przeglądanie www

no i graaa.poprostu zamast ap zawiesiłem sie ja.nie zajażyłem że chodziło ci o aplikacje.poprostu pomyślałęm że trzeba coś skonfigurować w plikach których sie oszukałem jak głupi.tak jak pisałem nie używałem tego wiec niecche czegoś zwalic na wstepie.tylko szkoda że właśnie nie mam mana do tego ap-utils.bo to dużo daje.
Pozdrawiam


Tomasz TuRKiN88 Turek

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)