Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-11-22 17:48:10

  Kiera - Użytkownik

Kiera
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-14

mysql - czemu nie dopelnia TABem i inne

Witam.

Czemu mysql nie dopelnia TABem nazw tabel przy np. selectach, insertach itd. Generalnie w ogole nie dopelnia. Mozna to gdzies wlaczyc? Druga denerwujaca sprawa to to ze po wykonaniu polecenia aby je jeszcze raz wykonac musze je przepisac. W postgre wystarczy wcisnac GORA i pokazywalo sie ostatnie polecenie.

No i jak korzystac z wartosci domyslnych ?

Chodzi mi o cos takiego:

Kod:

CREATE TABLE test (data date not null default current_date);

Offline

 

#2  2008-11-22 18:29:53

  kayo - Członek DUG

kayo
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-05-20

Re: mysql - czemu nie dopelnia TABem i inne

Może dlatego ze MySQL to inne oprogramowanie...? No chyba że coś gdzieś mi umknęło...

Kod:

CREATE TABLE `test` ( `data` date NOT NULL default '0000-00-00');

Ostatnio edytowany przez kayo (2008-11-22 18:32:17)


Having a Windows 95 box hooked to the internet is akin to walking naked into a prison carrying a carton of cigarettes.
-----------------
jid: kayo77//gmail.com  gg #1046710

Offline

 

#3  2008-11-22 20:23:08

  jezoo - Dzięcioł

jezoo
Dzięcioł
Skąd: Z lasu
Zarejestrowany: 2005-09-02

Re: mysql - czemu nie dopelnia TABem i inne

kayo, PostgreSQL dopelnia :P, a mysql to qupa i to przez duze Q (KU) :)
trzeba kozystac z normalnej bazy danych a nie z jakiegos badziewia :P a co do historii postgresa to jest tak samo jak w przypadku kosoli :) w katalogu domowym usera towrzy sobie cos ala .bash_history tylko to sie nazywa .psql_history :)


LRU #480459

Offline

 

#4  2008-11-22 20:37:36

  kayo - Członek DUG

kayo
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-05-20

Re: mysql - czemu nie dopelnia TABem i inne

jezoo ja wiem ze dopelnia... ja odpowiedzialem tylko na pytanie dlaczego nie dopelnia mysql. Nie bede sie wypowiadal nt ktora lepsza bo nie ma co znowu tworzyc flejma, za duzo juz o tym bylo pisane


Having a Windows 95 box hooked to the internet is akin to walking naked into a prison carrying a carton of cigarettes.
-----------------
jid: kayo77//gmail.com  gg #1046710

Offline

 

#5  2008-11-22 23:35:37

  Kiera - Użytkownik

Kiera
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-14

Re: mysql - czemu nie dopelnia TABem i inne

jezoo dochodze do podobnych wnioskow. Wlasnie przeczytalem ze jako opcji default mozna uzywac tylko stalych wiec funkcji current_date() nie uzyje. Wyjatkiem jest typ timestamp i funkcja now(). Wie ktos jak to obejsc ?

Kolejna wada jaka mi sie rzucilo to brak sekwencji ale rozwiazanie jako takie jest.
W terminalu nie da sie pracowac bez dopelniania (chociaz to mozna przezyc) i bez wyswietlania poprzedniego polecenia po nacisnieciu GORA (szczegolnie jak sa dlugie zapytania).

narzekam ale pewnie jakies rozwiazanie jest. Na razie nie znalazlem...

EDIT:

A co sądzicie o Oracle 10g Express Edition. Darmowy ale czy do rozwiązań komercyjnych też ?
Warto się bawić w PHP + Oracle 10g EE ?

Ostatnio edytowany przez Kiera (2008-11-23 09:56:43)

Offline

 

#6  2008-11-24 00:25:41

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: mysql - czemu nie dopelnia TABem i inne

mysql potrafi dopelniac nazwy tabel oraz ma historie polecen (trzyma ja w .mysql_history), skoro to nie dziala to masz cos sknocone z konfiguracja lub opcjami kompilacji ...

a co do "dziwnych" operacji przy wstawianiu to moze to http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/triggers.html Cie zainteresuje

Ostatnio edytowany przez bercik (2008-11-24 00:30:12)


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#7  2008-11-24 08:39:18

  djjanek - Użytkownik

djjanek
Użytkownik
Skąd: whereis
Zarejestrowany: 2007-11-15
Serwis

Re: mysql - czemu nie dopelnia TABem i inne

Hmm strzałka do góry zawsze mi, działała dopełnienie nie było mi potrzebne więc nie wiem, a porównanie Oracla z MySQL to jak porównywać Windowsa z Linuxem, pracowałem na Oraclu i przy dużych bazach jest wspaniały ale do obsługi prostej strony to według mnie przesada, To jak byś wyciągał armatę na muchę.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)