Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2004-10-25 11:46:24

  slimak - Członek DUG

slimak
Członek DUG
Zarejestrowany: 2004-06-08

dns na adresy za maskarada - da sie?

Witam!
mam dwa adresy ip zewnetrzne na jednym stoi dns a na drugim komp z maskarada za ktorym jest siec i do niej chcialbym sie dostawac przez nazwy typu nazwa.mojadomena.com i teraz jest pytanie jak to rozwiazac?
Do dnsa nie wpisze rekordow:

nazwa.mojadomena.com.   IN   A   192.168.0.5

bo klient dostanie taki ip i nic z nim nie zrobi - wydaje mi sie ze chyba trzeba by to rozwiazac podajac:

nazwa.mojadomena.com.   IN   A   ip_zewn_kompa_z_maskarada

tylko teraz zastanawiam sie w jaki sposob ten komp z maskarada by mial rozdzielac ten ruch? Czy forward pakietow przez iptables czyli - iptables -A FORWARD -d nazwa.mojadomena.com ??? no i co dalej w tej lini? Bo rozumiem ze forwarduje sobie destination na cos tam ale jak to dalej napisac?
Czy wogole da sie cos takiego zrobic?

Pozdrawiam

Offline

 

#2  2004-10-25 13:40:38

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: dns na adresy za maskarada - da sie?

Raczej cieko bedzie ci zrobiccstakiego...
mysle ze lepszym rozwiazaniem bedzie przekierownaie np 2 - 3 portow dla uzytkownka za pomoca natu, i tedy on mozesobie na tym przekierowanym porciepostawic np ftp'a

Offline

 

#3  2004-10-25 20:37:38

  slimak - Członek DUG

slimak
Członek DUG
Zarejestrowany: 2004-06-08

Re: dns na adresy za maskarada - da sie?

kurcze a nie da sie inaczej? bo nie ukrywam ze taka metoda mi do konca nie odpowiada :/ chyba ze userom na ich potrzeby bym dawal wysokie porty i np na ftp jakiegos usera by sie wlazilo przez np ftp://luser.domena.pl:5000

Offline

 

#4  2004-10-25 23:47:27

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: dns na adresy za maskarada - da sie?

no wlasnie tak ja widze to rozwiazanie... nie masz zewnetrznyc ip nie masz wjazdu w lana z zewnatrz....

Offline

 

#5  2004-10-27 14:57:58

  slimak - Członek DUG

slimak
Członek DUG
Zarejestrowany: 2004-06-08

Re: dns na adresy za maskarada - da sie?

no dobra trudno - dzieki za odpowiedz

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)