Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-11-04 14:13:44

  lopsi - Użytkownik

lopsi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-10

samba roaming profil

Witam.


Jak zrobić żeby profil zaciągany z serwera był mały. A dane były cały czas na serwerze.

Mam serwer Ubuntu na nim Samba prawie działa, tz. tworze profile mogę się zalogować na WXP na tym profilu. Jednak jest duża niedoskonałość mojego rozwiązania, ponieważ profile wędrują przesyłając wszystkie z dane serwera na WXP i ponownie na serwer zakonczeniu pracy. Trwa to długo, jeśli użytkownik nagromadzi większe ilości plików i maili.



Próboje zrobić profil Default User w katalogu Netlogon i na jego podstawie tworzyć inne profile. Niestety jak postępuje zgodnie z instrukcją samby to mam taki komunikat: \\Ubuntu\C:\Dokumnets and Settings\jakiś_user\profile\Pulpit nie jest odstępny. Mozesz nie mieć uprawnień  ustawiłem ręcznie uprawnienia do katalogu na 777 i ten sam błąd.

Modyfikuje w rejestrze wpis dodająć /%LOGONSERVER%/ dla wpisów w HKEY_LOCAL_MACHINE\Default\Software\Microsoft\Windows\
CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders\

Mam mętlik w głowie nie wiem jak to zrobić. Proszę o pomoc.

Offline

 

#2  2008-11-04 14:21:31

  djjanek - Użytkownik

djjanek
Użytkownik
Skąd: whereis
Zarejestrowany: 2007-11-15
Serwis

Re: samba roaming profil

Nie wiem jak na linuxie ale jak ja robiłem na Windzie takie cuda to problem polegał na dostepie ACL czyli jak ustawiłem na pełen dostęp to było żle ale jak na tylko dla tej osoby to poszło.

Offline

 

#3  2008-11-04 14:21:50

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: samba roaming profil

ja zrezygnowałem z takiego rozwiązania jak profile mobilne. Jest to strata cennego czasu a dodatkowo zaśmieca się niepotrzebnie miejsce na serwerze. Pozatym bywa i tak że część plików może gdzieś zaginąć :)
Obecnie robie mapowane dyski na serwerze z sambą i dowiązuje do katalogów na pulpicie. To samo z pocztą w ouutloku wskazuje miejsce gdzie są przechowywane pliki z pocztĄ.
Zalety szybkość pracy - nie trzeba czekaśc aż dane z serwera zaciągną się na Xp-ka. Dodatkowo bezpieczeństwo. Jak padnie mi dysk lub co innego na kompie mam dane na serwerze które są codziennie archiwizowane. No i dodatkowo ukradnie ktoś ci kompa ale danych nie dostanie :)
Może komuś wyda się to prymitywne ale naprawde rozwiązanie to się sprawdza.

Offline

 

#4  2008-11-04 14:31:47

  djjanek - Użytkownik

djjanek
Użytkownik
Skąd: whereis
Zarejestrowany: 2007-11-15
Serwis

Re: samba roaming profil

guzzi bardzo dobre rozwiązanie ja mam podobnie to rozwiązane z danymi ważnymi czyli każdy użytkownik dostaje jakieś odpowiedni katalog na serwerze przy okazji też rozwiązujesz problem z praca grupową :)

Offline

 

#5  2008-11-04 14:34:48

  lopsi - Użytkownik

lopsi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-10

Re: samba roaming profil

Dzięki za wskazówke, Mogłbyś rozwinąć temat lub podesłać jakiś link jak zrobiłeś powiązania. Właśnie o to mi chodzi. Nie potrafię powiązać katalogów z pulpitu z tymi na serwerze, to samo z tunderbird. Mam katalog użytkownika w którym jest na profile/puplit, profile/dane aplikacji/thunderbird jak to powiązać, żeby fizycznie nie latało z serwera na stacje i na odwrót przy kazdym wy/logowniu.

Ostatnio edytowany przez lopsi (2008-11-04 14:41:51)

Offline

 

#6  2008-11-05 07:28:17

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: samba roaming profil

Nic prostrzego.
Przyjmijmy że masz na serwerze katalog "dokumenty" udostepniony dla danego usera
Mapujesz sobie ten dysk -  katalog Jako np. dysk S:

Potem na pulpicie prawy przycisk myszy na Moje dokumenty zmieniasz ścieżkę dostępu S:\dokumenty i już masz wsio.
To samo robisz z innymi ważnymi danymi. A pliki zbędne jakieś cooke z IE niech sibie siedzą na windowym dysku. Zresztą można i to mapować.

To samo z pocztą jak chcesz żeby Outlook Express miał pliki poczty na serwerze robisz podobnie może to być pod jednym zmapowanym dyskiem lub pod wieloma.

No i najważniejsze dla admina prostota robienia kopii danych . Masz wszystko na "matce" więc problem z głowy.

Ostatnio edytowany przez guzzi (2008-11-05 07:30:00)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)