Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-10-07 16:01:55

  kayo - Członek DUG

kayo
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-05-20

document.all

Wstyd przyznac ale mam problem z banalnym kodem:

Kod:

<script language="JavaScript">
function play (audioFilename)
{
    document.all.player.autoStart = true;
    document.all.player.fileName = audioFilename;
}
</script>

Jak to dziadostwo zmusic do dzialania pod FF?


Having a Windows 95 box hooked to the internet is akin to walking naked into a prison carrying a carton of cigarettes.
-----------------
jid: kayo77//gmail.com  gg #1046710

Offline

 

#2  2008-10-07 18:49:55

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: document.all

1. Trudno cokolwiek powiedzieć, gdyż jest to wycinek kodu JS. Jestem przekonany, że jest tam tego więcej, do tego dochodzi HTML.
2. Szybki gugiel stwierdza, że document.all było dobre w czasach IE 4. Teraz pisze się:

Kod:

var player = document.getElementById('player');
player.autoStart = true;
player.fileName = audioFilename;

(zwróć uwagę na wilkość liter!; możesz użyć przeróżnych bibliotek JS, które ułatwiają znajdowanie elementów po identyfikatorze, ale część z nich jest kobylasta [jQuery] i lepiej wyjdziesz pisząc tak jak wyżej; kwestia tego jak skomplikowany projekt piszesz.)
3. Zainstaluj w Firefoksie wtyczkę firebug. Możesz przez aptitude (pakiet nazywa się iceweasel-firebug). Jest niesamowicie pomocna przy debugowaniu JavaScriptu, DOM i HTML-a. W najgorszym wypadku wklej błąd który musi Ci się wyświetlić.

Offline

 

#3  2008-10-08 10:07:46

  kayo - Członek DUG

kayo
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-05-20

Re: document.all

To większa część kodu

Kod:

<script language="JavaScript">
    function play (audioFilename){
        var player = document.getElementById('player');
        player.autoStart = true;
        player.fileName = audioFilename;
    }
</script>

<!--
<div id="player"><a href="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer">Get the Flash Player</a> to see this player.</div>
<script type="text/javascript" src="swfobject.js"></script>
<script type="text/javascript">
    var fileName = '';
    var s1 = new SWFObject("player.swf","ply","280","50","9","#FFFFFF");
    s1.addParam("allowfullscreen","false");
    s1.addParam("allowscriptaccess","always");
    s1.addParam("flashvars","file="+fileName);
    s1.write("player");
</script>
-->

<OBJECT ID="player" TYPE="application/x-mplayer2" WIDTH=280 HEIGHT=50 >
    <PARAM NAME="fileName" VALUE="">
    <PARAM NAME="autoStart" VALUE="true">
</OBJECT>

Funkcja play jest uruchamiana po kliknięciu na odnośnik i zwraca adres pliku. Powyższy kod działa pod IE lecz nie pod FF. Jak widać chciałbym całkiem zrezygnować z mplayera na korzyść odtwarzacza flashowego.


Having a Windows 95 box hooked to the internet is akin to walking naked into a prison carrying a carton of cigarettes.
-----------------
jid: kayo77//gmail.com  gg #1046710

Offline

 

#4  2008-10-08 10:34:11

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Offline

 

#5  2008-10-08 11:26:28

  kayo - Członek DUG

kayo
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-05-20

Re: document.all

Czadman dzięki za odpowiedz ale nie oto mi chodzi. jQuery to lekka krówka a chcę by to w miarę szybko działało. Chodzi o to by przekazać do playera link do pliku bez odswieżania strony. W IE to działa ale nie w FF. A najlepiej by to działało z playerem flashowym.


Having a Windows 95 box hooked to the internet is akin to walking naked into a prison carrying a carton of cigarettes.
-----------------
jid: kayo77//gmail.com  gg #1046710

Offline

 

#6  2008-10-08 12:11:08

  grzegorz.85 - Członek DUG

grzegorz.85
Członek DUG
Skąd: Ostrołęka
Zarejestrowany: 2007-07-12
Serwis

Re: document.all

Ja w tym kodzie widze dwa playery, z czego jeden powinien nie działać (ten flashowy). Sprecyzuj proszę o odtwarzanie w którym playerze Ci chodzi? Jeżeli chodzi Ci o mplayer, to zajrzyj na:

http://sourceforge.net/projects/mplayerplug-in/

masz tam do pobrania plugin do FF, oraz rozszerzenie konwertujące tagi OBJECT na EMBED (OBJECT jest wspierany tylko przez IE), albo jeżeli sam tworzysz tą stronę, to zmień tag na EMBED, użycie:

http://www.kurshtml.boo.pl/html/osadzenie_pliku,multimedia.html

Offline

 

#7  2008-10-08 12:42:20

  kayo - Członek DUG

kayo
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-05-20

Re: document.all

Specjalnie skomentowałem flashowy bo nie funkcjonuje. OBJECT tez dziala pod FF. Chodzi mi o to by kod ten był niezależny od przeglądarki i OS. Dlatego najlepiej by to dzialało na flashu bez dodatkowych playerów w rodzaju WMP czy mplayera - ale najpierw chcę by wogole to ruszyło pod FF

[EDIT]
Niestety JW mediaplayer niespelnia moich oczekiwan - nie odtwarza plików WAV. Musze pozostac przy WMP/mplayer

Ten kod pochodzi z projektu Oreka na SF - interfejs web jest tylko na IE, a chce go przerobic by dzialal tez z innymi przegladarkami

Ostatnio edytowany przez kayo (2008-10-08 15:01:46)


Having a Windows 95 box hooked to the internet is akin to walking naked into a prison carrying a carton of cigarettes.
-----------------
jid: kayo77//gmail.com  gg #1046710

Offline

 

#8  2008-10-08 18:55:39

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: document.all

Pokaż zawartośc pliku swfobject.js.
Upewnij się, że ten plik znajduje się w tym samym katalogu co plik HTML strony. Ja generalnie preferuję umieszczanie ścieżek absolutnych, bo czasami (zwłaszcza jak dochodzi jeszcze mod_rewrite) można się zamieszać.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)