Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-10-06 09:29:09

  orzeech - Użytkownik

orzeech
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-03-10

access point czy trzebia instalowac

Witam mam taki problem. ostatnio zalozylem sobie internet bezprzewodowy ale nie z karta wf mi zalozyli tylko zamiast anteny mam access point i sprawa jest taka ze adres ip i reszte pobiera bez problemu ale np: ping-u nie mam. Myslalem ze mam cos popsutego wiec poszedlem do kumpla i tam opdlaczylem pod jego komputer karte sieciowa i ustawilem tak zeby jego komputer robil jako server ktory daje internet i tez wszystko ladnie pobral ip i reszte i internet chodzi czy cza instalowac na debianie access point??

Offline

 

#2  2008-10-06 16:39:35

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: access point czy trzebia instalowac

nie trzeba ... ap ma port ethernetowy i poprzez niego sie komunikuje zatem nie wymaga sterownikow od systemu ...

adres otrzymuje z ap czy od dostawcy? ap robi routing czy pracuje tylko jako switch? da sie spingowac sam ap? inne pingi po ip (np. brama) chodza?


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#3  2008-10-06 18:40:05

  orzeech - Użytkownik

orzeech
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-03-10

Re: access point czy trzebia instalowac

caly system pobiera ip o servera bylem u kolegi co ma neta od tego samego dostawcy i u niego smiga a jak podlaczylem ten sam kabel co mial wpiety w karte sieciowa pod moja to bylo to samo ip i reszte pobral ale dalej nie odpalil mowi ze jak mu zakladali to mial inny komputer wraz z karta sieciowa wiec prawdopodobnie to nie mac addres ale nie jestem pewien

Offline

 

#4  2008-10-06 23:16:27

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: access point czy trzebia instalowac

orzeech napisał(-a):

ten sam kabel co mial wpiety w karte sieciowa pod moja to

nie rozumiem ... mozesz napisac jasniej ... bo niewiem czy kolega tez ma ap czy jakos inaczej od tego samego dostawcy ?i gdzie wpinasz u niego ten kabel (do kompa? do ap?)

nie napisales tez jak dokladnie wyglada sprawa pingow (co sie pinguje a co nie)

BTW postaraj sie stosowac znaki interfuncyjne lub chociaz nowe linie bo niestety to co piszesz jest ciezko czytac ... mozesz tez pisac w punktach ...

Ostatnio edytowany przez bercik (2008-10-06 23:17:41)


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#5  2008-10-06 23:31:29

  orzeech - Użytkownik

orzeech
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-03-10

Re: access point czy trzebia instalowac

No wiec to jest tak. Bylem u kumpla co ma internet od tego samego dostawcy co ja.
U niego internet chodzi bez problemu. Wiec wyjalem wtyczke kabla sieciowego z jego komputera i podpiolem pod swoj komputer. I u mnie pobral adres ip, brame i reszte. I to na tyle internet nie chcial ruszyc. A kiedy jemu zakladali internet to mial calkiem innego kompa i inna karte sieciowa wiec a napewno nie zmienial mac addres w tej karcie sieciowej co ma teraz zeby byl taki sam jak wczesniej.

Offline

 

#6  2008-10-06 23:43:37

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: access point czy trzebia instalowac

ok, zatem jak wyglada wynik pingu na adres bramy? ... pokaz tez wynik polecen route -n oraz ifconfig (tutaj po kilku probach nawiazania jakiegos polaczenia) ... pokaz tez zawartosc /etc/resolv.conf

Ostatnio edytowany przez bercik (2008-10-06 23:43:58)


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)