Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-09-01 10:39:48

  AndrzejP - Członek DUG

AndrzejP
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-03-25

Propozycja działu/dodatku

Przeglądając to i inne fora, szczególnie komputerowe, zauważyłem, że ludzie często szukają małej wskazówki.
Czasem ktoś podpowiada trik ze skrótem klawiaturowym, mało znaną funkcją systemu czy jakiegoś programu.
W niektórych CMS'ach (np. Joomla) jest taka funkcja "flash news".
Jest to pole gdzie wyświetlane są krótkie teksty, zmieniające się za każdym wejściem na stronę.
To podsunęło mi pomysl na taką funkcję tego forum:
- dodać nowy dział, gdzie każdy mógłby wpisać znany mu skrót/trik/funkcję programu; dodawać/ kopiować takie rzeczy z innych wątków
- dodać pole tekstowe u góry forum, może pod logo DUG'a i tam wyświetlać wszystkie te wpisy
Dlaczego nie na głównej lub w FAQ? Ponieważ chyba większość nie
wchodzi na stronę główną lecz od razu na forum. Do FAQ zagląda się poszukując konkretnych rozwiązań, w moim przypadku niezmiernie rzadko.
Zaznaczam, że miałyby to być k_r_ó_t_k_i_e wpisy może max 200 znaków.
Myślę, że trzeba by też dodawać podstawowe informacje: kernel, środowisko graficzne, wersja programu...
Co o tym myślicie?
Może jakieś propozycje?


Pozdrawiam

Offline

 

#2  2007-09-01 15:22:13

  Contravene - Użytkownik

Contravene
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-07

Re: Propozycja działu/dodatku

Myślałem kilkanaście dni temu o takich podpowiedziach (chociaż w trochę innej formie), miałem zaproponować, ale się w końcu rozmyśliłem. Twoja propozycja wydaje mi się ciekawa i warta wprowadzenia, sam często bym na takie tipsy (czy jak kto woli tipy) zerkał. Materiałów do wyświetlania nie zabraknie. Myślę jednak, że miejscem wprowadzania nie powinno być forum, bo wysłane w ten sposób podpowiedzi raczej nie powinny być wliczane do ogólnej liczby postów (chyba że istnieje możliwość wyłączenia tego dla konkretnego działu).

Offline

 

#3  2007-09-02 12:48:17

  x-dos - Członek DUG

x-dos
Członek DUG
Skąd: United World
Zarejestrowany: 2005-04-10
Serwis

Re: Propozycja działu/dodatku

A ja wciąż chciałbym zobaczyć FAQ w formie WIKI, gdzie każdy użytkownik forum mógłby edytować artykuły i dodawać coś od siebie. Ułatwiło by to prace administracyjne (nie trzeba było by się ciągle zgłaszać do adminów by wprowadzić jakieś poprawki) jak również przyspieszyło rozwój.

Offline

 

#4  2007-09-02 13:45:29

  milyges - inż.

milyges
inż.
Skąd: Gorlice/Kraków
Zarejestrowany: 2006-04-09
Serwis

Re: Propozycja działu/dodatku

A ja wciąż chciałbym zobaczyć FAQ w formie WIKI, gdzie każdy użytkownik forum mógłby edytować artykuły i dodawać coś od siebie. Ułatwiło by to prace administracyjne (nie trzeba było by się ciągle zgłaszać do adminów by wprowadzić jakieś poprawki) jak również przyspieszyło rozwój.

Podpisuje się rękami i nogami pod tym ;)

Offline

 

#5  2007-09-02 13:49:43

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Propozycja działu/dodatku

A ja wciąż chciałbym zobaczyć FAQ w formie WIKI

prawda, nawet były przymiarki do wiki, ale jakoś się rozeszło po kościach


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#6  2007-09-02 18:41:36

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Propozycja działu/dodatku

każdy może swój post edytować. Już widzę jak czadmana poprawiasz :))


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#7  2007-09-02 19:46:31

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Propozycja działu/dodatku

IMHO wiki by się przydało, np. pod adresem wiki.dug.net.pl. Obecny system jest nieco niewygodny. I można by było łato usunąć takie "interesujące" arty jak "test". :}


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)