Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-06-05 17:06:58

  Dantes - Użytkownik

Dantes
Użytkownik
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-05-28

Debian Advocacy

Hej
Jak ktoś ma siłę i ochotę to zapraszam na forum Slackware:
http://www.forum.slackware.pl/viewtopic.php?t=270
Gadają tam o Slackware vs. Debian. Pomijam już problem czy jest sens tworzenia Advocacy na stronie dotyczącej jednej dystrybucji skoro zaglądają tam tylko osoby zainteresowane tą konkretną dystrybucją (jeżeli w ogóle jest sens advocacy:)).
Akurat mam teraz zainstalowanego Slacka w oczekiwaniu na nowego Debiana i tam zaglądnąłem.
Piszą tam czasami zupełnie niedorzeczne teksty. Jak ktoś ma ochotę "bronić" Debianka to go for it.
Niestety trzeba się będzie zarejestrować.
Ja już trochę napisałem;)

Offline

 

#2  2005-06-05 17:36:11

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: Debian Advocacy

gdzie dwuch sie bije tam trzeci kożysta http://img17.echo.cx/img17/2285/win3pp.gif

Offline

 

#3  2005-06-05 17:43:42

  x-dos - Członek DUG

x-dos
Członek DUG
Skąd: United World
Zarejestrowany: 2005-04-10
Serwis

Re: Debian Advocacy

Wg mnie taka konkurencja jest troche bezsensu. Zamiast sie kłucić i rywalizować co jest lepsze powinniśmy się traktować jak jedna cała społeczność a nie podzielona na różne wyznania. Każde distro jest dobre do czego innego (bo to chyba założenia wydawania dystrybucji?) To takie moje skromne zdanie ;P

Offline

 

#4  2005-06-05 18:17:56

  Dantes - Użytkownik

Dantes
Użytkownik
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-05-28

Re: Debian Advocacy

Wg mnie taka konkurencja jest troche bezsensu. Zamiast sie kłucić i rywalizować co jest lepsze powinniśmy się traktować jak jedna cała społeczność a nie podzielona na różne wyznania. Każde distro jest dobre do czego innego (bo to chyba założenia wydawania dystrybucji?) To takie moje skromne zdanie ;P

Dokładnie mam takie same zdanie.
Niepotrzebnie się dałem sprowokować:), ale teksty, że Debian potrafi odinstalować połowę systemu razem z jakimś pakietem, mnie trochę podnoszą;)
Echh, czyżby na tym forum byli ludzie bardziej dojrzali niż tam;).
No i dobrze.

Offline

 

#5  2005-06-05 18:34:52

  Fo - Użytkownik

Fo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-05-29

Re: Debian Advocacy

hmm, ciekawy tamten temat... :]
szczególnie ten pierwszy post dotyczący woody'ego.... po co się człowiek brał za drewniaka jak chciał mieć najnowsze php+mysql+apache ( tak zakładam )...
dużo tam lenistwa chyba na tym slackware'owym - a przynajmniej u tego który założył ten topic.
wg. mnie, tak jak wg. przedmówców ... skwituje to tak :

"...są blondynki, brunetki, rude... wybieraj te które tobie odpowiadają najbardziej i z którymi czujesz się dobrze i z którymi wiesz, że nie będziesz miał problemów dokonywać rzeczy które chodzą Ci po głowie... jeżeli niewiesz czego dokładnie chcesz, to możesz trafić pod zły adres i dostać liścia na twarz którego będziesz długo pamiętać..."

a co do tego postu Dantes

ja pamietam tylko jedno, kieys chcialem odinstalowac exima, a debian od razu chcial wykosic sambe, proftpd Shocked i kilka innych pakietow

tak, jest dobry :)


Klasyfikator wódki w świecie IT: 0.1 l - demo,0.25 l - trial version,0.5 l - personal edition,0.7 l - professional edition,1.0 l - network edition,1.75 l - enterprise,3 l - for small business,5 l - corporate edition,"klin" - Service pack

Offline

 

#6  2005-06-05 18:49:14

  djlinux1992 - Użytkownik

djlinux1992
Użytkownik
Skąd: Zamość
Zarejestrowany: 2005-05-22

Re: Debian Advocacy

Wg mnie taka konkurencja jest troche bezsensu. Zamiast sie kłucić i rywalizować co jest lepsze powinniśmy się traktować jak jedna cała społeczność a nie podzielona na różne wyznania. Każde distro jest dobre do czego innego (bo to chyba założenia wydawania dystrybucji?) To takie moje skromne zdanie ;P

Dokładnie mam takie same zdanie.
Niepotrzebnie się dałem sprowokować:), ale teksty, że Debian potrafi odinstalować połowę systemu razem z jakimś pakietem, mnie trochę podnoszą;)
Echh, czyżby na tym forum byli ludzie bardziej dojrzali niż tam;).
No i dobrze.

Właśnie też tak myśle.Mamy walczyć z M$ a nie miedzy sobą i tak wygramy ale musimy sobie pomagać.
PS:Ja jestem na różnych formch zarejestrowany Slacka Mandrake itp.,bo wszedzie czegos mozna sie dowiedizeć ;)

Offline

 

#7  2005-06-05 18:52:21

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Debian Advocacy

Nawet chciałem im coś odpowiedzieć ale jak stwierdziłem że bzdury piszą nawet administratorzy tamtego forum, czyli ludzie którzy z założenia powinni mieć coś pod kapeluszem - więc stwierdziłem że nie warto. Szkoda słów


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#8  2005-06-05 20:24:28

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: Debian Advocacy

Właśnie też tak myśle.Mamy walczyć z M$ a nie miedzy sobą i tak wygramy ale musimy sobie pomagać.
PS:Ja jestem na różnych formch zarejestrowany Slacka Mandrake itp.,bo wszedzie czegos mozna sie dowiedizeć ;)

np gdzie przydzielają przyłbice ... no wkącu wojna tuż tuż :/
albo kiedy husaria najedzie zamek wujka Billa

Offline

 

#9  2005-06-05 22:13:10

  FF - Członek DUG

FF
Członek DUG
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2004-12-23

Re: Debian Advocacy

Wogole takie dyskusje ja na tamtym forum sa bez sensu, każdy używa tego co mu odpowiada, nierozmumiem ludzi ktorzy chca na siłe narzucac innym swoje zdanie.

Offline

 

#10  2005-06-05 22:38:21

  Guest - Gość

Guest
Gość

Re: Debian Advocacy

1. Dwaj najwięksi gracze (i zarazem wrogowie) w swiecie linuksów to właśnie Debian i Slackware.
2. Było tam coś o złych paczkach: jak jakiś tumok zrobi złą paczkę to co się dziwić, że nie działa.
3. Co kiedyś fEnIo powiedział w jednym wywiadzie (dla www.debianusers.pl ): slackware był by dobry, ale to system ma się zajmować zależnościami między oprogramowaniem, a nie urzytkownik (dlatego fEnIo uzywa Deba :)
4. Skoro paczki są złe to po co wprowadzili je do slacka?
5. Punkt patryjotyczny: to w debianie jako pierwsze były paczki i do tego dużo bardziej udane niż rpm.
6. Debian jako tako jest dystrybucją na serwery i to dlatego potrafi wyrzucić połowe systemu (bo jak ktoś chce mieć smb itp pierdoły bez servera poczty, to co z niego za admin?)

Bodzio: Nie mart się. Ja tam im napiszę (jak wróce z Harrachova). Na naszym lokalnym forum jestem znany z ciętego języka i ostrych, obraźliwych wypowiedzi :] Nie będzie mi to jakiś user slacka (nazwa podobna do jakiejś glizdy albo czegoś takiego) pisał, że to cos jest lepsze od Debiana! Pokarze się heretykom ;)

 

#11  2005-06-05 23:11:39

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Debian Advocacy

chyba rzeczywiście sboda sobie dupę zawracać

pies ich srał. ja wolę debiana, a święte wojny - owszem, czemu nie, ale tylko z billem i jego durnymi użyszkodnikami


linux regd. user #248790

Offline

 

#12  2005-06-06 11:36:10

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Debian Advocacy

Przeczytalam ten wontek na forum slackware i np 1 gosc napisal

Miałem Debiana przez jakieś hmmm.... 30 minut. Wkurzył mnie ten system okrutnie. Po pierwsze: bez pytania zainstalował mi lilo od razu w MBR (a ja naprawdę go tam nie chciałem!).

To swiadczy tylko o tym ze nauczylby sie czytac i rzeczytal komunikat przy instlacji gdzie maumiescic loadera

inny napisal

Mnie denerwuja strasznie systemy pakietowe deb i rpm. Odinstaluj sobie tam jakas biblioteke, to sie porzegnasz z polowa systemu przy okazji

no nie do konca jest to prawda tu rowniez brak niewiedzy niepotzebne biblioteki usuwa sie za pomoca orphaner

oraz

Kiedys sobie instalowalem debiana... przy instalacji wybralem dosc sporo paczek. Potem mnie pytal o 9999999999999999999 opcji konfiguracyjnych. Troche (Exclamation) to nużące. Slackware przynajmniej ma bardzo przyjemna konfiguracje domyslna oprogramowania.

biorac pod uwage fakt ze debian sie pyta przy instlacji o konfiguracje jest jego hlub'a, a ze slackware jedzie na defaulcie cos mi to windowsem pachnie :P

Co do faktu porusznaego dotyczacego rpmow i debow to dystybucje posadajace paczk nie sa zle bo przynajmniejs sie szybko instaluja i w 1h mozna postawic np server :] a nie bawic sie 2 dni z kompilacja systemu :]

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)