Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2007-06-14 15:45:59

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: kobiety????

Mi tam żona beryla jak widzi, to każe go wyłaczać, jak chce korzystać z komputera. To ją odstrasza.
Żona korzysta z Linuksa, windołsa nie lubi. Ot, wyrobiłem przyzwyczajenie i jako konserwatystka zmian nie lubi. Musi być KDE, Iceweasel, KMail, Amarok, SMPlayer, i niczego więcej nie trza.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#27  2007-06-14 15:46:37

  Semerchet - Amator

Semerchet
Amator
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2007-04-14

Re: kobiety????

ehh żeby tak mnie dopadła/napadła nawet bym się nie bronił ;p

Zamiast się cieszyć że nie masz problemu to pchasz się w kłopoty :)

a tak bardziej na temat to po co przekonywać do linuxa lepiej przekonać do tego że komputery to bee i fuuj

A co do tego masz rację. Kiedyś komputer był mój a teraz muszę go dzielić na trzy :/

Offline

 

#28  2007-06-14 16:03:27

  chyl-o - Członek DUG

chyl-o
Członek DUG
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2006-04-04
Serwis

Re: kobiety????

Faktycznie, pierwszym razem był dziwny wyraz twarzy, a teraz, jak jest iceweasel, supertux( chciała mario to jest ) :), xmms to nic wiecej nie trzeba, do tego idzie odpalic program do fakturowania na wine, więc szafa gra.


Registered Linux User: #417111
http://chyl.org/pub/images/dug_button.png

Offline

 

#29  2007-06-15 08:45:48

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: kobiety????

Ciekawostka... mialam zrobic pracownie do internetu ale nie bylo kasy na windowsy a wiec zapdalam tam RH 6.2 no i pani ktora to milalobslugiwac nigdy nie miala do czynienia  z kompami ale sie nauczyla linuxa.... jak puzniej byly windowsy na tejsamej pracowni to strasznie nazekala i chiala to co bylo wczesniej dostala 1 komputera z linuxem.....

Offline

 

#30  2007-06-15 08:50:27

  szczypior88 - Członek DUG

szczypior88
Członek DUG
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-02-06
Serwis

Re: kobiety????

bo ludzie z natury są po prostu strasznie leniwi i im się najzwyczajniej w świecie nie chce uczyć czegoś nowego... ale w końcu "lenistwo motorem postępu cywilizacji" :P


http://www.szczypior88.republika.pl/cwp.gif
pozdrawiam
szczypior

Offline

 

#31  2007-06-15 09:08:47

  Robot_ - Członek DUG

Robot_
Członek DUG
Skąd: Zabrzeg
Zarejestrowany: 2006-07-04

Re: kobiety????

bo ludzie z natury są po prostu strasznie leniwi i im się najzwyczajniej w świecie nie chce uczyć czegoś nowego... ale w końcu "lenistwo motorem postępu cywilizacji" :P

Prawdą jest to co napisała BiExi.
Często słyszę, że linux jest strasznie trudny, a to wcale nie jest prawdą.
Każdy system jest trudny, kwestia tylko tego którego uczymy się na początek. Zaczynasz od Windy Linux jest trudny, zaczynasz od linuxa to winda jest trudna.
Więc gdyby na zajęciach w szkole pokazał by mi Linuxa a nie DOS'a i Win 3.11 to pewnie bym siedział na początku na Linuxach.

Wujek moje żony był dyrektorem podstawówki zapytałem się go kiedyś na czym ma pracownie komputerową postawioną, Odpowiedź była że Windows, jak mu powiedziałem dlaczego nie ma komputerów z Linuxem to spojrzał na mnie dziwnie i zapytał " a co to jest???"

Powracając do tematu, nikt nie lubi porażek, więc jak chcesz żone przekonać do Linuxa to rób to małymi krokami, ja zacząłem od tego, że żona mogła zrobić wszystko na Debianie to co robiła na Windzie i teraz jej to nie przeszkadza, walnij ładną tapetę żeby pulpit był ładny :)
(moją przekonała tapeta z pingwinkami :) )


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem

Offline

 

#32  2007-06-15 11:00:47

  vilkatla - Użytkownik

vilkatla
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-30

Re: kobiety????

Jak przekonac kobiete do linuksa

mnie nikt niczym nie musial przekonywac :]
a wodotryskow/fajerwerkow nie trawie. zadne tam karamby i beryle, ble. prosty, lekki, przejrzysty fluxbox + ladny emulator terminala + jak najwiecej aplikacji konsolowych, o.
ale sama wlasnie zamierzam powalczyc z siostra w celu wdrozenia Linuksa do rodzinnego domu, wiec bedzie sie trzeba zakrecic za jakimis latwymi i atrakcyjnymi odpowiednikami programow, ktorych uzywa pod Windows.
jesli ktos uzywa kompa tylko w ramach net/multimedia/office, to nie powinno byc problemu. wykasowac shita (najlepiej postraszyc jakas opowiescia w stylu: "a kolege mojego kolegi to do wiezienia zamkneli za nielegalny Windows" albo "a kolega mojego kolegi to zlapal wirusa i mu caly dysk wykasowalo" :P ), instalnac i skonfigurowac lina, godzinka instruktazu, jakis tydzien oswajania i marudzenia i po bolu ;]
a jeszcze latwiej, jesli ktos ma sporadyczny kontakt z kompem i z shitem sie nie zdazyl za bardzo zaprzyjaznic.   
w gruncie rzeczy taka Mandriva, czy Ubuntu nie roznia sie trudnoscia obslugi od Windowsa, niechec ludzi do przesiadki wynika tylko z glupich przyzwyczajen.


pzdr

Offline

 

#33  2007-06-15 11:13:25

  zielkam - były zielony_83 :)

zielkam
były zielony_83 :)
Skąd: Zawiercie
Zarejestrowany: 2006-05-06
Serwis

Re: kobiety????

Jak przekonac kobiete do linuksa

mnie nikt niczym nie musial przekonywac :]
a wodotryskow/fajerwerkow nie trawie. zadne tam karamby i beryle, ble. prosty, lekki, przejrzysty fluxbox + ladny emulator terminala + jak najwiecej aplikacji konsolowych, o.

To jest nas dwoje :)


jesli ktos uzywa kompa tylko w ramach net/multimedia/office, to nie powinno byc problemu. wykasowac shita (najlepiej postraszyc jakas opowiescia w stylu: "a kolege mojego kolegi to do wiezienia zamkneli za nielegalny Windows" albo "a kolega mojego kolegi to zlapal wirusa i mu caly dysk wykasowalo" :P ), instalnac i skonfigurowac lina, godzinka instruktazu, jakis tydzien oswajania i marudzenia i po bolu ;]

Mojej, po ostatniej burzy wysiadł komp wywożę swojego... nie ma na nim windy i nie będzie więc musi się przyzwyczaić.


w gruncie rzeczy taka Mandriva, czy Ubuntu nie roznia sie trudnoscia obslugi od Windowsa, niechec ludzi do przesiadki wynika tylko z glupich przyzwyczajen.

Każda dystrybucja jest dobra. Imo wystarczy end-userowi skonfigurować wszystko, dać do rąk i niech się bawi. Oczywiście jakieś przyjemne w użyciu środowisko graficzne typu KDE, GNOME. Nawet nie muszą wiedzieć kim jest root. Niestety bez helpdesk się nie obejdziesz, przynajmniej na początku.


Zostałeś zarejestrowany jako użytkownik #416423 przez.. :mrgreen:
##
FluxboxPL | Mój Lepszy Świat | UnixyPL | Telenia VOIP dla ISP
JID: zielony@jabster.pl

Offline

 

#34  2007-06-15 11:27:22

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: kobiety????

a wodotryskow/fajerwerkow nie trawie. zadne tam karamby i beryle, ble. prosty, lekki, przejrzysty fluxbox + ladny emulator terminala + jak najwiecej aplikacji konsolowych, o.

chyba się zakochałem ;P


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#35  2007-06-15 11:52:59

  Ryszard - Piwo DUG

Ryszard
Piwo DUG
Skąd: Zadupia
Zarejestrowany: 2006-06-30

Re: kobiety????

a wodotryskow/fajerwerkow nie trawie. zadne tam karamby i beryle, ble. prosty, lekki, przejrzysty fluxbox + ladny emulator terminala + jak najwiecej aplikacji konsolowych, o.

chyba się zakochałem ;P

JA też


http://img196.imageshack.us/img196/3770/freebsde.jpg

Offline

 

#36  2007-06-15 12:45:48

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: kobiety????

a wodotryskow/fajerwerkow nie trawie. zadne tam karamby i beryle, ble. prosty, lekki, przejrzysty fluxbox + ladny emulator terminala + jak najwiecej aplikacji konsolowych, o.

chyba się zakochałem ;P

JA też

A ja od dawna .....


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#37  2007-06-15 18:36:52

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: kobiety????

vilkatla widze ze masz podobny gus ja tez lubie ascetyczne ustawienia zadnych wodotryskow bodzio moze potwerdzic :P

mi przeszlo juz z fluxboxem bo za leniwa jestem ostatnio uzywam fvwm-cristal i kde zalerzy na ktrym kompie :P

Offline

 

#38  2007-06-15 18:39:16

  Ryszard - Piwo DUG

Ryszard
Piwo DUG
Skąd: Zadupia
Zarejestrowany: 2006-06-30

Re: kobiety????

O BiExi wtobie też pociuchu sie zakochałem


http://img196.imageshack.us/img196/3770/freebsde.jpg

Offline

 

#39  2007-06-15 18:40:32

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: kobiety????

:]

Offline

 

#40  2007-06-15 21:26:03

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: kobiety????

Jak mawia stare ludowe przysłowie.... kobiety to złooo :P

Offline

 

#41  2007-06-15 21:37:21

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: kobiety????

Jak mawia stare ludowe przysłowie.... kobiety to złooo :P

cóż, z nimi źle, bez nich jeszcze gorzej ;)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#42  2007-06-15 21:43:02

  Ryszard - Piwo DUG

Ryszard
Piwo DUG
Skąd: Zadupia
Zarejestrowany: 2006-06-30

Re: kobiety????

A moja Zonka ma bałagan w torebce od 16 lat na windowsie tez a na linuchu co mam zrobic z tym to tlumaczyłem po stokroć i dalej ńie rozumie tak jak jej torebka więc ............................................................................................................................


http://img196.imageshack.us/img196/3770/freebsde.jpg

Offline

 

#43  2007-06-16 10:32:26

  whale - Członek DUG

whale
Członek DUG
Skąd: Cambridge
Zarejestrowany: 2005-09-01

Re: kobiety????

Ja moją żone postawiłem przed faktem dokonanym albo kozysta z linuksa albo nie kożysta wcale z komputera. ułatwiłem sobie tym że pod windą miałem firefoxa i thunderbirda tak że po przejściu na linucha nie było w tej materi żadnych większych problemów. może jedynie przez chwile miała problem z nawigacją po systemie ale po tygodniu już nawet nie wspominała windowsa.

Offline

 

#44  2007-06-18 20:13:50

  harry666t - Członek DUG

harry666t
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-01-28

Re: kobiety????

wracając na chwilkę do offtopu "ładny emulator terminala + shitload aplikacji pod konsolę" - powiem szczerze, wszystko zależy.

wszystko zależy od tego, czy aplikacja została dobrze zaprojektowana. wielu z nas zapewne nienawidzi GUI za myszkę - zresztą słusznie, bo trzeba oderwać jedną rękę od klawiatury. do niedawna również siedziałem w tym obozie, zanim nie zacząłem bawić się xmodmap czy keybindingami w KDE (głównie kwin). po paru godzinach kombinowania z ustawieniami w sumie jestem w stanie przez 99% czasu trzymać ręce albo na klawiaturze, albo jedną na klawiaturze, a drugą na myszce, sporadycznie zmieniając układ (jeśli już to gdy zmieniam typ wykonywanego zadania, np z pisania na przeglądanie sieci). wiele akcji się dubluje, np mogę używać klawiatury do zarządzania oknami, czy gestów myszy do zmieniania pulpitów czy zabijania okien (paski tytułu są dla lamerów). tak poza tym to zacząłem nawet ostatnio przymierzać się do leworęcznego dvoraka :D

pamiętam, gdy rok temu byłem w sumie takim linuksowym newbiem, kumpel powiedział, że on w zasadzie tylko w konsoli siedzi. zapytałem go, "bo szybciej?", on mówi tak. dziś myślę raczej że "bo klawiatura". biorąc pod uwagę jak zap... dzisiejsze kompy, no i że przez znakomitą większość czasu procesor i tak siedzi i nic nie robi, jestem gotów stwierdzić że odpowiednio dostosowane do potrzeb danego użytkownika GUI może być nawet lepsze od CLI.

oczywiście dopóki nie chcemy zrobić czegoś w stylu
$ apt-get install $(apt-cache search bazooka | egrep '^karmel.*(czekolada|[Ss]yrop)'|awk '{print $1}')

wracając do tematu kobieta a linux. nawróciłem siostrę w banalnie prosty sposób.

"jak chcesz mieć windowsa to kupisz sobie osobny dysk twardy, popartycjonujesz go, sformatujesz i sama wszystko zainstalujesz. jak przyjdą gliny to im go oddasz. aha, musisz też jakichś kumpli popytać o płytkę bo moja poszła do pieca."

a potem było chyba tylko coś w stylu

Kod:

$ cat /etc/fstab
[...]
/dev/hdb4       /mnt/junk       ext3    defaults        0       2
/dev/hdb1       /mnt/data       vfat    quiet,gid=users,umask=0002,utf8=true,noexec     0 0
/dev/hda3       /mnt/w32        vfat    quiet,gid=users,umask=0002,utf8=true,noexec     0 0
[...]
$ mv /mnt/data/muzyka /mnt/junk/
$ rm -rf /mnt/w32/*

[/list]


[ /\/\/\ o_0 ----->>>       Ascii Art Userbar User ]

"steal and steal and steal some more and give it to all your friends and keep on stealin'"
- Reznor

Offline

 

#45  2007-06-18 21:29:07

  adam05 - Adamin

adam05
Adamin
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-12-15
Serwis

Re: kobiety????

Natomiast moja kobitka pracuję na linuksie, a myśli że na Windowsie :D


Wszedzie dobrze, ale w 127.0.0.1 najlepiej...

Offline

 

#46  2007-06-18 22:26:11

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: kobiety????

Natomiast moja kobitka pracuję na linuksie, a myśli że na Windowsie :D

:P nie ladnie tak kogos w ciula robic :P

Offline

 

#47  2007-06-18 22:33:30

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: kobiety????

Dla mojej to bez różnicy, po prostu mają działać 3 rzeczy przynajmniej podobnie jak na shicie:
1. odtwarzacz muzyki - xmms wygląda jak winamp :)
2. telewizja - tvtime jest 100 razy szybszy i prostszy w obsłudze od jakiegokolwiek softu, dołączonego do tunerów tv,
3. filmy - MPlayer, gdyby nie brak obsługi menu (albo to może ja o czymś nie wiem) byłby perfekcyjny :)

Nooo i oczywiście tapetka z jakimś słodkim kotkiem ;P


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#48  2007-06-18 23:54:15

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: kobiety????

A ja kobiety nie mam :P

Offline

 

#49  2007-06-19 00:03:50

  adam05 - Adamin

adam05
Adamin
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-12-15
Serwis

Re: kobiety????

A ja kobiety nie mam :P

ale jesteś hetero?


Wszedzie dobrze, ale w 127.0.0.1 najlepiej...

Offline

 

#50  2007-06-19 07:45:20

  szczypior88 - Członek DUG

szczypior88
Członek DUG
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-02-06
Serwis

Re: kobiety????

ale jesteś hetero?

a Ty co? z LPRu i chcesz tępić homo, czy z ministerstwa zdrowia i chcesz ich liczyć? :P


http://www.szczypior88.republika.pl/cwp.gif
pozdrawiam
szczypior

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)