Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-06-08 10:44:23

  parrotlarch - Członek DUG

parrotlarch
Członek DUG
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2007-06-08

Kto używa Stable

Zastanawiam się, czy wiele osób używa Stable na Desktopie. Sam mam Lenny i jestem zadowolony (miałem jeden niewielki problemik). Z tego co wiem, to jednak zdecydowana większość korzysta z Testing.

Czy ktoś poleca na desktop wersję Stable? Zwłaszcza dla pragnących super solidności. Sam muszę komuś doradzić (komuś kto ma kiepskie wspomnienia z debiano-pochodnym distro i jego aktualizacjach, które nie zawsze pomagały) w tej sprawie, a spojrzenie mam raczej subiektywne.

Zapraszam do wyrażenia swoich opinii.


Linux Registered user 437054

Offline

 

#2  2007-06-08 10:53:09

  Lacer - Członek DUG

Lacer
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Kto używa Stable

Zastanawiam się, czy wiele osób używa Stable na Desktopie. Sam mam Lenny i jestem zadowolony (miałem jeden niewielki problemik). Z tego co wiem, to jednak zdecydowana większość korzysta z Testing.

Czy ktoś poleca na desktop wersję Stable? Zwłaszcza dla pragnących super solidności. Sam muszę komuś doradzić (komuś kto ma kiepskie wspomnienia z debianopochodnym distroi jego aktualizacjach, które nie zawsze pomagały) w tej sprawie, a spojrzenie mam raczej subiektywne.

Zapraszam do wyrażenia swoich opinii.

moim skromnym zdaniem jeżeli to ma być distro na desktopa to polecam lenny, ewentualnie unstable - jeśli ktoś chce mieć najnowsze wersje programów. Lenny i tak jest bardziej stable od stabilnych wersji distro debianopochodnych - które i tak opierają się na wersjach programów pochodzących z testing, bądź z unstable (pewnie stąd te problemy przy aktualizacjach - nie zawsze zależności są spełnione itp)

ja sam na jednej partycji mam unstable, a na drugiej mam testinga i zupełnie nie narzekam :)
a częściej ostatnio siedzę na unstable

z drugiej strony, nazwa unstable działa trochę myląco - nie sądzicie? u mnie unstable działa bardzo stable ;)


pozdrawiam
miłosz


"Myśl i nie ufaj, decyduj sam za siebie
Nie pozwól nigdy by kierowali tobą
Popatrz czy już nie jesteś w stadzie
Bo nie obudzisz się już nigdy sobą..." Post Regiment - Stado

Offline

 

#3  2007-06-08 11:01:39

  parrotlarch - Członek DUG

parrotlarch
Członek DUG
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2007-06-08

Re: Kto używa Stable

Ja miałem przez jakiś czas na dwóch partycjach Stable i Testing, ale krótko i niedługo od wydania Stable, więc różnic właściwie nie było.

Większość pochodnych opiera się właśnie na Sidzie (sam miałem ubuntu). Kolega chce przejść na Debiana z Minta (taki zbajerowany ubuntu) i rajcuje go fakt, że Stable jest pewne jak śmierć  i podatki. Zaznaczam, że kolega wyłącznie używa systemu i jak raz postawi, tak mu będzie stał. Pakietów raczej nie potrzebuje nowych, a wyłącznie solidnych.

Nikt nie powie ani słowa w obronie Etcha?


Linux Registered user 437054

Offline

 

#4  2007-06-08 11:14:22

  Lacer - Członek DUG

Lacer
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Kto używa Stable

ale ja złego słowa nie powiedziałem o Etchu ;)

chodzi mi o to, że jeżeli ktoś chce mieć debiana na desktopie, li i jedynie do użytku domowego, to w większości przypadków zależy mu na możliwości w miarę częstych aktualizacji programów, by mieć je w stosunkowo najnowszych wersjach (wychodziłem z tego punktu widzenia). Etch od niedawna jest stable, więc nie jest "przestarzały", ale za jakiś czas się "zestarzeje", choć jego stabilność będzie zawsze młoda :)

więc jeżeli kolega potrzebuje stabilności serwerowej na desktopie to proszę bardzo :)
etch jest jak najbardziej dla niego


"Myśl i nie ufaj, decyduj sam za siebie
Nie pozwól nigdy by kierowali tobą
Popatrz czy już nie jesteś w stadzie
Bo nie obudzisz się już nigdy sobą..." Post Regiment - Stado

Offline

 

#5  2007-06-08 11:54:41

  Ryszard - Piwo DUG

Ryszard
Piwo DUG
Skąd: Zadupia
Zarejestrowany: 2006-06-30

Re: Kto używa Stable

Etch to jest to samo co kiedyś Sarge -teraz old stable za Jakieś dwa latka Bedzie to samo z Etch i będzie juz coś nowego To tak śię ma do tego jak
Buzz,rex,bo,hamm,slink,potato,woody,sarge,etch,lenny,sid
Idziemy za postepem


http://img196.imageshack.us/img196/3770/freebsde.jpg

Offline

 

#6  2007-06-08 19:38:02

  esio - Użytkownik

esio
Użytkownik
Skąd: Danzig
Zarejestrowany: 2006-04-27
Serwis

Re: Kto używa Stable

Ja mam stable na jednym z komputerów dlatego, aby zawsze był w gotowości. :)

Ps. Czasami robi za lokalny ftp. :P

Offline

 

#7  2007-06-08 19:52:28

  TBH - Członek DUG

TBH
Członek DUG
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Kto używa Stable

ja aktualnie lenny, Sid mnie zawiódł bo 2x wywalił Xy ;]

testing jest dla mnie dobry na Desktop dla kogos, kto woli w miare nowe i 99% stabilne pakiety, jeszcze mi sie nie zdarzylo, zeby testing cos odwalil zlego ;]


http://tbhthelolmaker.wordpress.com/kontakt/
<TBH> Gentoo!
<X-dos> cóz, sa ludzie ktorzy nie wiedza co robic ze swoim wolnym czasem :)

Offline

 

#8  2007-06-08 21:22:34

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: Kto używa Stable

Najlepszy system to system z CVS :P

Offline

 

#9  2007-06-08 23:53:01

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Kto używa Stable

Gdy korzystam z Debiana to Lenny/Sid. Nie narzekam na jakakolwiek stabilnosc [ tzn. jej brak ]. Wszystko chodzi pieknie, aktualizacjie co jakis czas i takze nie ma problemow.

Polecam na desktop wlasnie Lenny/Sid.

Pozdrawiam

Offline

 

#10  2007-06-09 00:32:18

  morys - Członek DUG

morys
Członek DUG
Skąd: podbeskidzie
Zarejestrowany: 2006-03-12

Re: Kto używa Stable

Stable używa ten kto chce mieć "stable" -  to przecież proste :)
Same nazwy na to wskazują.
Testing dla tego kto chce mieć nowe programy.
A sid to tak jak pisali bosowie już wiele razy zawsze będzie sid.
Mam sida na dwóch partycjach i  co tydzień siedzę na każdym.
Jak mi się "wywali" to nie będę aktualizował na tym drugim a na "wywalonym" będę czekał na "dobre" paczki (jeszcze mi się nie zdarzyło).
No ale to jest dla nas :)
Twojemu koledze postaw Etcha i będziesz miał spokój - nie będzie cię ciągał do komputera bo nie bęedzie po co.
"Zestarzeje" się Etch to przyjdzie czas na Lenny.
Przestawicie źródełka , zrobicie upgradzik i znowu parę lat spokoju :)

Offline

 

#11  2007-06-09 02:50:45

  drakin - Członek DUG

drakin
Członek DUG
Skąd: Blackpool
Zarejestrowany: 2006-12-04

Re: Kto używa Stable

wg mnie na desktop to tylko testing albo unstable (sam mam sida na desktopie i nie narzekam)
IMHO stable mozna dac na serwer ale na desktopa ma za stare pakiety

Offline

 

#12  2007-06-09 07:27:29

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: Kto używa Stable

Ja na serwerach w pracy mam etch (czyli stable) i w domu to samo i jestem bardzo zadowolony - chociaż ostatnio z 3 razy zawiesił mi się debian w domu ale to chyba coś sprzetowego

Offline

 

#13  2007-06-09 10:29:25

  Drag4on - Użytkownik

Drag4on
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-06-26

Re: Kto używa Stable

Ja też mam na desktopie etcha i nie narzekam wszystko działa bo sprzęt nie najnowszy. To że programy nie są najnowsze jakoś mi nie doskwiera, do odtwarzania używam starego dobrego xmms'a, film oglądne sobie w mplayerze, wine zawsze ze źródeł mam najnowszą wersje, gównie korzystam z Gimpa czy Blendera. Jedynie KDE zostaje stare a za kilka miesięcy róznica pewnie bedzie spora.


"Polska: kraj, w którym żyję, tfu - gniję.
W telewizji wciąż te same zakazane ryje."

Offline

 

#14  2007-06-09 12:15:21

  zimzum - Członek DUG

zimzum
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-09-04

Re: Kto używa Stable

Etch brzmi fajniej :P Sa fajne rzeczy, ktorych w ogole jeszcze nie ma w repo, wiec chyba lepiej uzywac Lenny majac nadzieje, ze kiedys tam sie pojawia.Ja czekam na soundKonverter'a. To jest tylko frontend, a poza tym mozna sobie samemu zainstalowac, ale ja lenwiy jestem.

Offline

 

#15  2007-06-09 14:37:55

  TBH - Członek DUG

TBH
Członek DUG
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Kto używa Stable

gównie korzystam z Gimpa czy Blendera.

coz, ja tez trosszke w grafice smigam, i przyznam Ci sie ze na gimpie 2.1 pracowac bym nie mogl [;

naprawde oplaca Ci sie zostawac z tylu? za niedlugo gimp 2.3 bedzei stabilny a zmiany są ogromne, ja bym nie ryzykował :D


http://tbhthelolmaker.wordpress.com/kontakt/
<TBH> Gentoo!
<X-dos> cóz, sa ludzie ktorzy nie wiedza co robic ze swoim wolnym czasem :)

Offline

 

#16  2007-06-09 15:16:33

  Buzzard - Użytkownik

Buzzard
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-17

Re: Kto używa Stable

Ja do dzisiaj miałem Etcha (jeszcze od czasów, kiedy był testing)  uaktualniłem do Lenny'ego i jak na razie nie widzę problemów.
Jest szansa, że w testing będzie dostępne najnowsze KDE?

Offline

 

#17  2007-06-09 18:20:22

  Ryszard - Piwo DUG

Ryszard
Piwo DUG
Skąd: Zadupia
Zarejestrowany: 2006-06-30

Re: Kto używa Stable

Dziś kupiłem gazetke z Debianikiem 4 płyty dvd
Jestem szczesliwy jak dziecko co dostało cukierka


http://img196.imageshack.us/img196/3770/freebsde.jpg

Offline

 

#18  2007-06-09 19:19:34

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Kto używa Stable

Dziś kupiłem gazetke z Debianikiem 4 płyty dvd

co to za gazetka i ile kosztuje?
też chcemy mieć własne cukierki :)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#19  2007-06-09 21:17:32

  Buzzard - Użytkownik

Buzzard
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-17

Re: Kto używa Stable

lepiej ściągnąć sobie słodycze z netu i  wypalić... ;-)

Offline

 

#20  2007-06-09 22:04:33

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Kto używa Stable


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#21  2007-06-10 11:16:53

  parrotlarch - Członek DUG

parrotlarch
Członek DUG
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2007-06-08

Re: Kto używa Stable

Dziś kupiłem gazetke z Debianikiem 4 płyty dvd
Jestem szczesliwy jak dziecko co dostało cukierka

i rozumiem, że nie masz zamiaru robić upgrade do Lenny'ego, hehehe.  Jeśli Stable wystarczy komuś, kto korzysta dłużej i się zna na systemie, to tym bardziej wystarczy koledze do muzyki, filmów, netu i pisania, a będzie mógł się cieszyć, że ma najstabilniejszy system na ziemi (bo nazwa Testing wydaje mu się podejrzana, hihihi).


Linux Registered user 437054

Offline

 

#22  2007-06-10 12:26:22

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Kto używa Stable

Dziś kupiłem gazetke z Debianikiem 4 płyty dvd
Jestem szczesliwy jak dziecko co dostało cukierka

i rozumiem, że nie masz zamiaru robić upgrade do Lenny'ego, hehehe.  Jeśli Stable wystarczy komuś, kto korzysta dłużej i się zna na systemie, to tym bardziej wystarczy koledze do muzyki, filmów, netu i pisania, a będzie mógł się cieszyć, że ma najstabilniejszy system na ziemi (bo nazwa Testing wydaje mu się podejrzana, hihihi).

Tu nie o to chodzi. Po prostu posiada się kolejną kopie debiana z ładnie  zrobionymi płytami. Druga sprawa zainstalowanie debiana komuś kto nie posiada netu ,próbowałeś ?;) Trzecia sprawa dużo czasu trzeba spędzić ( nie mówiąc o szybkim łączu) by dociągnąć wszystkie płytki, a tu wchodzisz do sklepu cyk i masz gotowca ;) i w dodatku wszystko ładnie  zrobione.


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#23  2007-06-10 13:20:08

  parrotlarch - Członek DUG

parrotlarch
Członek DUG
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2007-06-08

Re: Kto używa Stable

Tak się składa, że jak tylko wyszedł Etch to ściągnąłem go na 3 dvd. Głównie po to, żeby potem stawiać na kompie bez netu. No faktycznie żadna to przyjemność czekać tyle czasu na ściągnięcie.

Fajną akcję prowadzi ubuntu - podajesz adres  i przysyłają ci eleganckie płytki. Ładnie zapakowane i nadrukowane (też inna sprawa, że zamówiłem ubuntu i kubuntu feisty, a nigdy ich nie postawiłem hehehe)


Linux Registered user 437054

Offline

 

#24  2007-06-10 16:46:26

  Ryszard - Piwo DUG

Ryszard
Piwo DUG
Skąd: Zadupia
Zarejestrowany: 2006-06-30

Re: Kto używa Stable

Dziś kupiłem gazetke z Debianikiem 4 płyty dvd
Jestem szczesliwy jak dziecko co dostało cukierka

i rozumiem, że nie masz zamiaru robić upgrade do Lenny'ego, hehehe.  Jeśli Stable wystarczy komuś, kto korzysta dłużej i się zna na systemie, to tym bardziej wystarczy koledze do muzyki, filmów, netu i pisania, a będzie mógł się cieszyć, że ma najstabilniejszy system na ziemi (bo nazwa Testing wydaje mu się podejrzana, hihihi).

I masz racje co do i rozumiem, że nie masz zamiaru robić upgrade do Lenny'ego, hehehe
I tak właśńie pańie kolego bydzie tera i enter a w gazecie jest opis dla nowo przyjetych na linucha
Osobiscie to ja sie nie bawię w graficzne instalatory
No oczywiście juz kiedyś pisałem na forum,że kupię Etcha bo nie mam w domu orginała same netinstall Tak więc to tylko czysty sentyment Do mojego Najlepszego Systemu na Świecie heee
Dobra kończe już farmazonlić musze skonfigurować fluxa


http://img196.imageshack.us/img196/3770/freebsde.jpg

Offline

 

#25  2007-06-11 17:20:04

  Semerchet - Amator

Semerchet
Amator
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2007-04-14

Re: Kto używa Stable

Ja też kupiłem gazetkę z ETCH(4 DVD). Prawdziwe rodzynki w kolekcji.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)