Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-05-18 14:57:42

  mateuszj - Użytkownik

mateuszj
Użytkownik
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2005-01-19

Proxy i odbieranie poczty

Witam!
Zrobiłem sobie w domu sieć opartą na 2 kartach Etheral, z tym że na serwerze jest sieć WiFi do połączenia ze światem. W związku z tym musiałem zainstalować serwer proxy, a najprostszym i obsługującym WiFi zarazem okazał się AnalogX Proxy. Ma on w sobie coprawda opcję serwera POP3 i SMTP ale nasi polscy usługodawcy kont bezpłatnych wprowadzili dla programów typu KMail specialną opcję a mianowicie Uwierzytelnienie czego już ten serwerek proxy nie potrafi. Czy jest może w Debianie jakiego właśnie używam możliwość odbierania i wysyłania poczty przez np. kmail z serwerem proxy, a jeśli tak to proszę o pomoc, słyszałem również że istnieje jakiś inny serwer PROXY, który to potrafi ale nikt mi nie potrafił go wskazać. Dziękuję za odpowiedzi.


MMsoft

Offline

 

#2  2005-05-18 16:23:12

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Proxy i odbieranie poczty

tzn na kompie z interfejsem WiFi przez proxy to se pusc www a reszte  sobie zrub przez nat i poczta bedzie CI przechodzic... :]

Offline

 

#3  2005-05-19 11:40:15

  mateuszj - Użytkownik

mateuszj
Użytkownik
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2005-01-19

Re: Proxy i odbieranie poczty

Witam.
Biexi mam prośbę, nie do końca rozumiem o co chodzi bo jestem jeszcze początkującym użytkownikiem. Wiem, że należałoby na kompie serwerze zainstalować jakiś serwer poczty, co by ją czytał a później ja nie łączyłbym się z pocztą tylko z serwerem i od niego odbierał listy. jeżeli możesz to podaj mi jakiś pomysł. Dzięki :)


MMsoft

Offline

 

#4  2005-05-19 14:43:52

  Guest - Gość

Guest
Gość

Re: Proxy i odbieranie poczty

Skąd ja znam ten sposób łączenia się z netem? :]
Z tego co mnie się wydaje to za uwierzytelnianie odpowiada program pocztowy, a nie serwer proxy (chociaż jeszcze zapytam się mojego ISP jak on to załatwił), więc w programie musisz włączyć uwierzytelnianie (i przepuścić port poczty na proxy).

 

#5  2005-05-19 20:23:41

  mateuszj - Użytkownik

mateuszj
Użytkownik
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2005-01-19

Re: Proxy i odbieranie poczty

Nie wiem do końca jak to funkcjonuje ale to jest tak że to serwer proxy łączy się z serwerem poczty a nie sam program pocztowy na kompie, dlatego wcześniej w serwerze proxy trzeba wpisać konta, na których będzie pobierana poczta i tylko z nich można korzystać. I to nawet działa do momentu kiedy trzeba się "potwierdzić" a mianowice uwierzytelnić, serwer AnalogX Proxy tego nie potrafi więc nie pisze mi że jest błąd połączenia a jedynie błąd uwierzytelnienia, znowu jak sobie zainstalowałem serwer proxy Revillo, to niby ładnie działa, ale kopiuje mi listy po 10 razy, i tak z 30 dostaje nieraz 200. Najlepszym wyjściem było by właśnie proxy. Jeśli ktoś wie jak to można załatwić proszę o pomoc. Dzięki


MMsoft

Offline

 

#6  2005-05-20 15:12:54

  Guest - Gość

Guest
Gość

Re: Proxy i odbieranie poczty

Pytałem się mojego ISP i on załatwił cały problem z podziałem netu przez maskaradę (cokolwiek miało to by być).

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)