Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2007-05-07 07:32:52

  pablo - Członek DUG

pablo
Członek DUG
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2006-04-12
Serwis

Re: DUg'owe repo

No to będziemy umieszczać tak pakiet ixxx (trzeba ustalić który) amd64 i source.

A i jeszcze trzeba ustalić czy będzie to repo stable/testing/unstable
Ja osobiście jestem za unstable bo wtedy nie będzie raczej problemu z zależnościami, gdyż my będziemy kompilować najnowsze wersje programów (raczej).


Pusto :)

Offline

 

#27  2007-05-07 08:16:24

  Treadstone - Członek DUG

Treadstone
Członek DUG
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2005-09-19

Re: DUg'owe repo

Pisze się na to, świetny pomysł z tym repo:) Co do architektury, to wydaje mi się, że wspomniane wcześniej amd64 oraz i686 będą najlepszym wyborem. Repo koniecznie unstable (wydaje mi się, że większa część użytkowników na nim jedzie) oraz testing. Osoby korzystające ze stable, którym zależy na stabilności i bezpieczeństwie i tak nie będą raczej używały super-najnowszych pakietów.

Offline

 

#28  2007-05-07 09:03:10

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: DUg'owe repo

Uwaga, prowokacja! ;)

Albo robimy repozytorium Debiana, albo się bawimy w repozytorium Debiana.
Jeśli ma to być robione na odwal się, to lepiej żeby tego repozytorium w ogóle nie było. W końcu nie chcemy aby DUG był kojarzony z marnym repozytorium. ;)

Wg mnie pakiety powinny być dla stable, testing i unstable. i budowane na "koszernym" stable/testing/unstable - bez żadnych domieszek nieoficjalnych repozytoriów. większosć osób z czymś swoje domowe systemy miesza, w takim wypadku pakiety powinny być budowane na wirtualkach, chrootach, etc. Rezygnacja ze stable jest wg mnie bezsensowna, nie prawda, że stable'owcy nie lubią mieć najnowszego jakiegoś pakietu lub pakietu, którego nie ma oficjalnie w Debianie.

Pakiety powinny być kompilowane dla 386 (a raczej wbrew nazwie 486). jeśli kogoś interesując pakiety optymalizowane pod 686 to zapraszam do Acha, PLD, etc. W kilku miejscach jest wyjaśnione dlaczego Debian jest budowany dla 386, wystarczy poszukać. I przypominam, że ma to być repozytorium Debiana, nie debianopodobne.

I jeszcze jedna uwaga - repozytorium powinna kontrolować osoba (lub raczej osoby) znająca się na rzeczy, jeśli do repo mają trafiać pakiety wątpliwej jakości to lepiej niech tego repo nie będzie. Ztcw kilka osób na DUG-u się na tym zna, niektóre nawet oficjalnie się opiekują jakimiś pakietami, więc z tym nie powinno być problemu.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#29  2007-05-07 13:17:52

  harry666t - Członek DUG

harry666t
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-01-28

Re: DUg'owe repo

Pytanie, czy chcemy robic repo ogolne czy pod nasze potrzeby.

No i w "koszernego" debka czy chroota chyba nie ma co sie bawic jesli sie paczkuje np. theme'y do kde?

nie prawda, że stable'owcy nie lubią mieć najnowszego jakiegoś pakietu

wiec backporty tez budujemy? w sumie... ze stable chyba nie ma zbyt duzo pracy, biorac pod uwage czestotliwosc wydan :D

Pakiety powinny być kompilowane dla 386 (a raczej wbrew nazwie 486).

OK.


[ /\/\/\ o_0 ----->>>       Ascii Art Userbar User ]

"steal and steal and steal some more and give it to all your friends and keep on stealin'"
- Reznor

Offline

 

#30  2007-05-07 13:45:23

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: DUg'owe repo

No i w "koszernego" debka czy chroota chyba nie ma co sie bawic jesli sie paczkuje np. theme'y do kde?

więc zbudujesz theme kde dla unstable wymagającyi kdelibs w wersji z experimental*. dziękuję za takie repozytorium

*) to tylko przykład; nie mówię, że realny w tym przypadku, ale chyba dobrze prezentuje mój tok myślenia :)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#31  2007-05-07 14:28:29

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: DUg'owe repo

Nie ma co dyskutować. Jeśli pakiety mają być pakiety na zewnątrz to musza spełniać odpowiednie standardy. Środowisko do budowy musi zapewniać tylko zależności niezbędne do uzyskania pakietu, nic więcej.
To pracochłonne przedsięwzięcie. Takie repa dostarczają pakietów, które z pewnych przyczyn nie mogą był włączone do oficjalnego repo. Jeśli nie ma takich przeciwskazań albo są wątpliwości to lepiej od razu udać z tym na stronę
http://www.debian.org/devel/wnpp/. Oraz skorzystać z
http://www.debian.org/doc/maint-guide/ i https://perso.duckcorp.org/duck/cdbs-doc/cdbs-doc.xhtml


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#32  2007-05-07 14:32:39

  harry666t - Członek DUG

harry666t
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-01-28

Re: DUg'owe repo

OK, to ja sie bede zajmowal poki co jedynie paczkowaniem rzeczy do all ;]


[ /\/\/\ o_0 ----->>>       Ascii Art Userbar User ]

"steal and steal and steal some more and give it to all your friends and keep on stealin'"
- Reznor

Offline

 

#33  2007-05-07 15:07:52

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: DUg'owe repo

Co do umieszczenia repo na serwerze DUG'a najpierw musimy sie z bodziem zastanowic jak zwiekszyc upload dla naszego servera bo niestety teraz nie jest z tym rewelacyjnie w szczycie mozna zauwazyc ze dug muli....

Offline

 

#34  2007-05-07 21:11:58

  pablo - Członek DUG

pablo
Członek DUG
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2006-04-12
Serwis

Re: DUg'owe repo

Zapraszam na stronę (albo raczej na to co jest stroną)
http://linux.ndl.pl/
Postanowiłem zacząć działać. W ciągu tygodnia strona powinna wyglądać znacznie lepiej.

P.S.: Miało być www.debian.rdl.pl ale coś firma hostingowa ma małe problemy z domeną:)

P.S.2: Proszę o dalsze uwagi i propozycje.


Pusto :)

Offline

 

#35  2007-05-07 22:39:54

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: DUg'owe repo

Wspaniały pomysł!! Przydał by się jeszcze topic gdzie będą te repozytoria umieszczane. Można było by już zacząć, sądzę że szybko by ktoś zarzucił ciekawymi repkami.

PS: Co do strony... kiedyś z nudów zrobiłem pewną stronkę, aktualnie ją 'porzuciłem' gdyż ciągle czytam dokumentacje CSS2. Jej adres to www.sp3cu.republika.pl ,  może nie jest najładniejsza, ale jak by komuś się przydała to mogę ją oddać. Jak by co to kontakt na IRC'u, PW ostatecznie GG.


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

#36  2007-05-08 00:30:07

  harry666t - Członek DUG

harry666t
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-01-28

Re: DUg'owe repo

Zapraszam na stronę (albo raczej na to co jest stroną)
http://linux.ndl.pl/
Postanowiłem zacząć działać. W ciągu tygodnia strona powinna wyglądać znacznie lepiej.

No offense, dude, ale strona wyglada jakbys poswiecil jej gora 4 minuty ;] moze po prostu zerznac jakis szablon, chyba ze wszyscy wola taki typowo debian.orgowy styl.

jak co to ja moglbym sprobowac pobawic sie w oprawe graficzna, tylko niech ktos inny pisze style css ;]


[ /\/\/\ o_0 ----->>>       Ascii Art Userbar User ]

"steal and steal and steal some more and give it to all your friends and keep on stealin'"
- Reznor

Offline

 

#37  2007-05-08 07:39:24

  pablo - Członek DUG

pablo
Członek DUG
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2006-04-12
Serwis

Re: DUg'owe repo

Nie no bez przesady. Poświęciłem na nią z 15 minut (musiałem polukać opcje GIMP'a):D
Co do strony sp3cu wygląda ona ciekawie, i może posłużyć jako szablon. Tylko trochę pozmieniać i było by dobrze.

Albo poszukać na jakiejś stronie z darmowymi szablonami www i tylko pozmieniać grafikę (np. http://d4u.pl/szablony-stron-85wiecej.html )


Pusto :)

Offline

 

#38  2007-05-08 14:51:37

  Treadstone - Członek DUG

Treadstone
Członek DUG
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2005-09-19

Re: DUg'owe repo


Albo poszukać na jakiejś stronie z darmowymi szablonami www i tylko pozmieniać grafikę (np. http://d4u.pl/szablony-stron-85wiecej.html )

A nie lepiej w jakimś prostym CMS? WordPress byłby w sam raz, tak mi się wydaje

Offline

 

#39  2007-05-08 17:16:03

  pablo - Członek DUG

pablo
Członek DUG
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2006-04-12
Serwis

Re: DUg'owe repo

Strona została zmieniona. Jak napisałem na stronie do końca tygodnia powinna być w pełni sprawna. Proszę wszystkich chętnych do zgłaszania się na packerów.


Pusto :)

Offline

 

#40  2007-05-08 20:58:12

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: DUg'owe repo

http://linux.ndl.pl/?page_id=4 :)

Na prawdę radzę zacząć od zrobienia jakiejś paczki.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#41  2007-05-08 21:27:11

  marcusdavidus - Członek DUG

marcusdavidus
Członek DUG
Skąd: z nienacka
Zarejestrowany: 2006-09-08
Serwis

Re: DUg'owe repo

hmm ja mam na serie na ktorym mam stronke ze 150 wolnego miejsca  brak limitow i tak dalej tylko male addsense wiec no prblem moge dac subomene  ale raczej alias tosobie bedziecie musieli zorbic ja praktycznie nie uzywam tego serva mam tam tylko stronke ktora zajmujemaks 10 mega wiec miejsce lezy nieuzywane .. zapraszam www.marcusdavidus.cba.pl  mozna tam wrzucic strone ale raczej nie pakeity z oczywistych wzgledow  ze maks plik 3 mega lol ale ogolnie konta poztowe full wypas mam tam strone ta z 3 lata  server padl moze z 2 razy jak dla mnei najlepszy free hosting w necie


http://i32.photobucket.com/albums/d33/marcusdavidus/marcussyg.png
C2D E8400, Asus P5N7A-VM, 2x 1gb DDR2 OCZ Reaper 1066, Baracuda 500GB S12 SataII,PSU OCZ stealthXstream 500W, Cooler Asus Triton 77, Buda Cooler Master Elite ,Keys  A4T X7 , Mysz A4T X7 , creative HD1900, Zotac GTX260 AMP2 core 216,Oczka Dell P1130 FD Trinitron

Offline

 

#42  2007-05-08 21:49:35

  pablo - Członek DUG

pablo
Członek DUG
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2006-04-12
Serwis

Re: DUg'owe repo

Jak by nie patrzeć budowanie paczek nie jest rzeczą trudną. Zazwyczaj ogranicza się to do wyedytowania jednego pliku i wydania dwóch komend. Oczywiście czasami source jest niestandardowe i trzeba wyedytować dodatkowo jeden plik. No i oczywiście podoinstalowywać kilka pakietów *-dev.

Co do strony to proszę się z niej nie nabijać:) Jak narazie próbuje coś wykombinować, ale jak widać z najlepszym skutkiem. Jak ktoś może ma większą wiedzę i umiejętności ode mnie (czyli wystarczy nie być kompletnie zielonym) i trochę wolnego czasu to proszę o kontakt:D

A tak na start to bym zaproponował zrobienie własnej sekcji w repozytorium - fluxbox. Bo widzę, że na forum jest liczna grupa przedstawicieli używających tego WM. Znajdowała by się w nim najnowsze wersja, jakieś moduły konfiguracyjne, themy itp.


Pusto :)

Offline

 

#43  2007-05-08 22:07:57

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: DUg'owe repo

fluxboksa paczkuję, ale bardziej na własny użytek niż publiczny, udostępniam tylko grzecznosciowo i zastrzegam, że nie jest zrobiony dokładnie tak jak firmowy (nie dodaje sie do menu, nie dodaje się do kdm/gdm i kilka innych debianowych ficzerów)

jak sobie kupię lepszego kompa to mogę się poduczyć robienia tych ficzerów i paczkowania go na poważnie (bo na moim złomie kompiluje się ~pół godziny, jakbym miał go kompilować dla 3 wersji debiana, jeszcze na jakiś virtualkach czy czymś to by mnie szlag trafił), więc jak ktoś jest chętny zając się fluksem to śmialo :)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#44  2007-05-08 23:15:41

  Ryszard - Piwo DUG

Ryszard
Piwo DUG
Skąd: Zadupia
Zarejestrowany: 2006-06-30

Re: DUg'owe repo

Jeśli chodzi o fluxa paczke którą mi zapodałeś jest dobra mam ja do dziś. oks dzięks
A wracając do tematu zastanowie się nad tym wszystkim ????????


http://img196.imageshack.us/img196/3770/freebsde.jpg

Offline

 

#45  2007-05-09 00:26:53

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: DUg'owe repo

Akurat fluksa doskonale się paczkuje przez uupdate, zmienić tylko opcje w rules na swe ulubione, a do kdm będzie dodany i ma też te wszelkie finczery z fluksa repowego.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#46  2007-05-09 08:30:48

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: DUg'owe repo

tak, tylko ja chcę się nauczyć to robić samemu :]


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#47  2007-05-09 16:59:57

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: DUg'owe repo

Mnie interesuje SMPlayer
Bardzo dobra nakładka na MPlayera. W oficjalnym repo to pewnikiem nie zagości, bo tak średnio 3 wersje tygodniowo wychodzą ;-)


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#48  2007-05-09 21:48:10

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: DUg'owe repo

Tyle osób chciało by się nauczyć robić pakiety, między innymi ja ;P. Może Ci co już je umieją, zarzucą ciekawymi linkami z informacjami jak oraz na co zwrócić szczególną uwagę robiąc pakiety ? Co prawda... jest google, ale nie ma to jak przetestowane i zalecane przez kogoś źródła ;-))


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

#49  2007-05-09 22:29:55

  harry666t - Członek DUG

harry666t
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-01-28

Re: DUg'owe repo

piwa mu dajcie.

w ankiecie 4 osoby dały odpowiedź "ta, umim" - więc niech przynajmniej jedna podzieli się swymi sekretamy.


[ /\/\/\ o_0 ----->>>       Ascii Art Userbar User ]

"steal and steal and steal some more and give it to all your friends and keep on stealin'"
- Reznor

Offline

 

#50  2007-05-09 22:35:24

  Ryszard - Piwo DUG

Ryszard
Piwo DUG
Skąd: Zadupia
Zarejestrowany: 2006-06-30

Re: DUg'owe repo

NIE zaglosowałem w ankiecie mysle tak
Nie podołam wszystkiemu by jaki kolwiek pakiećik owładać.Co namniej chodzi juz o swoje repo na stable unstable etch testing,sid leny, experimental, bynajmniej zajmować śie jakimś nie oficialnym repo z rożnymi bajerami i fikimiki w repo wydaje się mi ze (bakpoprty) nie oficialne maja mowe za siebie a my by mieli robic swoje hmmmm to sie ima z celem i ideą debiana.Na takie jakie repo co tu ludzie powiadaja to najlepiej juz wykombinowac SYSTEM made in dug Debian PL
Zostawmy repo jakie jest bo gentowcy i ci z freebsd nie maja takiego jak my tyle pakietow co debian aż pozazdrośćić czego chceta.
Jeśli chceta mieć jakieś dziwne repo według licencji gnu ala debian To zróbta inny system na nowośćiach w stylu ala stable.lub jak Sidux lub poswojemu coś innego.
Dla mnie ten pomysł odpada POWERED DEBIAN REFERENCE
I jestem za ideologia jaką prowadzi debian i koniec jesli chcecie coś mieszać  z repo w debianie to zróbta inne distro pod nazwą Koziołek DEBIL GNU POLAND lub 800 powerd fuck repo debians.
Być moze fajne repo jest kombinowane na rózny soft ale no ale
Debian ma swoja Domene i STYL I FASON dlatego JESTEM WASZYM pomysłom NA NIE
OK
MA cię racje podziwiam wasze chęci do opiekowańia śię pakietami to dobrze ale z tego nic nie wyjdzie jak byście chcieli tak mieszać w repo co to da NIE UMIECIE ZAJAĆ ŚIE TYM CO JEeeeeeeeeeeSSSSSSSTTTTTT i tyle Zadbajcie oto co macie.A jesli waasza ambicja i checi przerasta to zróbta inne distro na bazie Debian ala sidux Broń Boze chroń nas od UBUNTU i enter
Jeśli jakies błedy popełniłem to wam ..................... enter
Ps Bodzio w następnym poście chyba juz zaklnę !!!!!!!!!!


http://img196.imageshack.us/img196/3770/freebsde.jpg

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)