Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2007-04-19 06:19:29

  synchro - Członek DUG

synchro
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-11-29

Re: Polska gospodarzem Euro2012

daniel, nie pierdol, nie wiesz jak wygląda nawet budowa autostrad/dróg, może widziałeś parę obrazków w TV i się uważasz za znawce. Nie pracowałeś przy tym więc zamknij .....
Mam dość ludzi którzy nie mają pojęcia jak to wygląda a mówią "burdel przy budowie dróg".

A ja mam dość stania godzinami w kilkulkilometrowych korkach i bulenia z podatków za coś, za co będę musiał później zapłacić kolejny raz. A pierdolić, zamykać i cokolwiek sobie zapragniesz możesz ewentualnie swoją żonę/dziewczynę/kochankię, a ode mnie, szczeniaku ze spuchniętą propagandową sieczką zamiast mózgu, WARA!!!

Edit:
Zajmujesz się budową autostrady, to się zajmuj, a głosu na tematy ekonomiczne nie zabieraj, skoro wykształcenia w tym kierunku nie posiadasz. To zgodne z Twoją logiką przecież.
Edit 2:
Koniec tematu z mojej strony. Szkoda energii na pierdoły. Nie ma jak się z samego rana, przed robotą wk...ć.
Edit 3:
Bez urazy. :)

Offline

 

#27  2007-04-19 06:55:46

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Polska gospodarzem Euro2012


czadman, co do cen materiałów budowlanych, hmmm... Jakby to napisać, mylisz częściowo, obecnie jest juz za mało ów materiałów (obecne wysokie ceny nie zostały napędzone wzrostem inwestycji), brakuje kruszyw, mas cementowych, mas bitumicznych, itd. Więc ceny już są wysokie i gdy ruszy budowa nowych obiektów okaże się, że sprowadzanie ich z zagranicy wyjdzie taniej ( nie mówiąc juz o nie raz wyższej jakości).

Niby jest wolność słowa i poglądów, ale zastanówcie zanim wyskoczycie z bzdurami wyssanymi z palca, czy skąd jeszcze tam je bierzecie.

Ceny materiałów budowlanych  są wysokie z powodu małego stosunku podaży do popytu. Jeśli ktoś celowo ogranicza podaż i/lub tworzy kartel to tym gorzej. Jeśli do tej pory nie sprowadza się tych materiałów z zagranicy to znaczy, że się nie opłaca. Nie wnikam w powody (duży popyt/mała podaż także u dostawców zagranicznych; cła; koszty transportu, np. droga państwowa PKP) itp.). Należałoby przeanalizować strukturę własnościową polskich producentów tych materiałów i przepisy dot. ich importu. To by dało podstawę do analizy problemu.

Nie obrażając nikogo - głupcy/ignoranci także muszą mieć zagwarantowaną wolność wypowiedzi. Najgorsze jest to, że mają jej aż za dużo w mediach.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#28  2007-04-19 12:49:09

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: Polska gospodarzem Euro2012

I to że drogi po paru latach wyglądają jak wyglądają to wina GÓWNIANYCH POLSKICH kruszyw, lepików bitumicznych, mas asfaltowych, mas suchościeralnych.

A widzieliście w Katowicach wieżowiec spółki która buduje autostrady?
Nic dziwnego, że później budują z czego się da.

Zauważyłem pewną tendencję w budowaniu czegokolwiek w Polsce. To tzw system hiszpański (pamiętacie tę katastrofe hali w Katowicach?)
Hala była projektowana i budowana w systemie hiszpanskim, nie uwzględniającym opadów śniegu i mrozu.
Pracuje w ciepłowni w której wstawiono na podobnej zasadzie nowe kotły - kiedyś 2x350 kW i przepływ wody rzędu 15 m3/h (a z dwoma pompami 30 m3/h), teraz 2x200 kW i przepływ 10 m3/h (jedna umierająca pompa). Dobrze sprawuje się do temperatury zewnętrznej powyżej -3 stopni (czyżby druga hiszpania?).
Kolejny przypadek - dwie jednakowe hale sportowe zbudowane przy pobliskich placówkach oświatowych. Co rok na wiosne odchodzi parkiet a na ścianach mamy grzybki :)
Podejrzewam że drogi w Polsce też buduje się systemem nie uwzględniającym warunków środkowo-europejskiej zimy.

P.S. Kilkaset metrów od mojego domu jest droga asfaltowa o dł. 3 km w której jest jedna dziura. Droga została zbudowana pod koniec lat 80. Jedyna dziura w tej drodze to wycięte równo koło o średnicy 5 cm i głębokości 1 cm. Prawdopodobnie pobrano próbkę asfaltu żeby ustalić jego skład.

Offline

 

#29  2007-04-19 13:52:01

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Polska gospodarzem Euro2012

Tak jak wspominałem na shutbox'ie , nie ma dodatkowych pieniędzy na ME z UE:
http://biznes.onet.pl/0,1522041,wiadomosci.html

Wtrące 3 grosze moich wypocin pseudoinżynierskich:
Co do dróg to są inżynierowie i inżynierowie, firmy i firmy. Nie wystarczy zagęścić zalegającego podłoża czy też jechać w projekcie wg jakiegoś rytu bez myślenia bo jeżeli przykładowo inzynier nie użyje mózgownicy i zarzuci walec z wibratorem do zagęszczenia gruntu zapominając ze nawet jezeli mamy sporą warstwę dobrego niespoistego gruntu ale pod spodem siedzi nam wilgotny tiksotropowy badziew to choćby sobie nie wiem ile naładowali kruszywa na to to i tak bedzie kuku :) ( a jest to dość częstym błędem)
A co do wysadzin to i kosmiczne bitumy nie pomogą na bezmyślność :)

Ale tu inzynierów sie naroiło :D


Pozdrawiam

Offline

 

#30  2007-04-19 15:10:44

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Polska gospodarzem Euro2012

Stary jak świat chwyt. Żle się dzieje w kraju , zróbmy igrzyska dla ludu by odwrócic  uwage od prawdziwych problemów.
Dobre sa kometarze w tym linku co podał korbol:
"Moze przeprosic Europe i oddac organizacje tym, ktorych stac?" :D


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#31  2007-04-19 17:02:26

  Treadstone - Członek DUG

Treadstone
Członek DUG
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2005-09-19

Re: Polska gospodarzem Euro2012

Tak apropos - jaki jest inny większy stadion oprócz Legii w Warszawie?

tak u mnie w miescie ;] http://www.polskiestadiony.com/lechpoznan8.jpg

Chyba mnie nie zrozumiałeś - stadion Lecha jest w Warszawie?:P I czy na pewno wygląda tak, jak na Tym screenie? W takim razie Śląski wygląda tak: http://www.euro2012naslaskim.pl/images/img07.jpg i widok z wewnątrz: http://www.euro2012naslaskim.pl/images/img07.jpg:)

Offline

 

#32  2007-04-19 17:12:54

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Polska gospodarzem Euro2012

daniel, pomijając fakt czegoś takiego co dla wielu jest obce jak netykieta to pozostaje jeszcze kultura osobista. Nie napisałem, że jestem budowlańcem. Po drugie nie masz zielonego pojęcia o moim  wykształceniu, więc i tutaj nie bazuj na domysłach.

Zbooj, chodzi Ci o NCC?

ZimZum, hehe chciałbyś :P Ale kto wie może browary sie przyłożą :)

Offline

 

#33  2007-04-19 17:53:07

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: Polska gospodarzem Euro2012

Zbooj, chodzi Ci o NCC?

Nie o SCC :P
Przejedz się 820 od Chorzowa do Katowic i popatrz na zachód :P

Pomyślcie: 1000 km autostrad w 5 lat, toć to iście ułańska fantazja :)

Do 2012 mój rozsądek wezmie górę nad patriotyzmem i Norwegio/Danio/Szwecjo/Finlandio witaj :)
Pamiętajcie, ostatni gasi światło ;)

Offline

 

#34  2007-04-19 18:04:28

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: Polska gospodarzem Euro2012

Żeby tylko za 30-lat nie mówiono o Polsce z pierwszego 10-lecia XXI wieku, jako o najlepszym okresie w dziejach powojennych Polski. Bo jak dalej tak pójdzie, to nawet te autostrady i stadiony nie pomogą.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#35  2007-04-19 19:41:46

  bns - unknown

bns
unknown
Zarejestrowany: 2005-12-25
Serwis

Re: Polska gospodarzem Euro2012

Tak apropos - jaki jest inny większy stadion oprócz Legii w Warszawie?

tak u mnie w miescie ;] http://www.polskiestadiony.com/lechpoznan8.jpg

Chyba mnie nie zrozumiałeś - stadion Lecha jest w Warszawie?:P

przeczytalem "wiekszy stadion od legii warszawa" zgubilem `w`.. pozno bylo :P

I czy na pewno wygląda tak, jak na Tym screenie? W takim razie Śląski wygląda tak: http://www.euro2012naslaskim.pl/images/img07.jpg i widok z wewnątrz: http://www.euro2012naslaskim.pl/images/img07.jpg:)

a jak ma wygladac? :) to jest przeciez zdjecie z aparatu a nie z 3dstudio ;) druga trybuna jest taka sama na przeciwko tylko pozostal dach do polozenia i boczne do zrobienia. jak widzisz w polsce nie potrzeba ME zeby budowac stadiony tylko dogadanie sie tak jak jest u nas... dzieki pieniadza z organizacji ME stadion powiekszy sie o 1 pietro ;] a reszta mam nadzieje pojdzie w infrastuktore dookola stadionu i miasto czyli defakto wiecej wladuje sie w miasto
mam tez nadzieje ze pieniaze podzieli sie rowno bez wzgledu ktore miasto jest bogatsze, stolica itp


Pozdrawiam,
bns

Offline

 

#36  2007-04-19 21:18:16

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Polska gospodarzem Euro2012

Co do Śląskiego to zobaczcie kiedy on był wybudowany, a w '90 robiono specjalne zastrzyki betonowe by wzmocnić pas trybun, zwiększono wymiary boiska i toru, żeby spełniał normy. Ma tez z tego co słyszałem jakieś tam certyfikaty. Wpakowano już w niego tyle kasy (ale przynajmniej widać efekty), a tutaj co słychać "rezerwowy". Co to w ogóle znaczy? Czy jak nad Wawą przejdzie tornado, lub tsunami zaleje Gdańsk to wtedy zagrają na Śląskim? Trochę dziwne, bo jak dotąd to spora część dobrych koncertów to albo Stadion Chorzowski albo spodek. Czyżby więc byłby to mało atrakcyjny piłkarsko obiekt?

Zbooj, masz na myśli ten budynek przy chorzowskiej stojący obok beldony, a kliniki? (na przeciw Silesi) SCC w sumie pierwsze słyszę, bo znam NCC i tam serio wałki pracują, dopiero jak sie im czegoś nie przyjmie i muszą to na nowo robić to zrobią to dobrze, ale jak tak się zacznie to potem już robią jak powinni. Na takich inwestycjach jest jedno hasło "budowlańców trzymaj krótko".

Offline

 

#37  2007-04-20 16:23:44

  Treadstone - Członek DUG

Treadstone
Członek DUG
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2005-09-19

Re: Polska gospodarzem Euro2012

Po prostu Warszawa nie lubi Śląska. Kibice nie przyjeżdżają na 1 dzień, tylko zostają dłużej. Problem polega na tym, że oprócz stadionu trzeba mieć wokoło niego mase rzeczy, miejsc itp. które kibic może odwiedzić, napić się piwa bądź najzwyczajniej na świecie przenocować. To chyba największa karta prócz gotowego stadionu przemawiająca za Śląskiem - po meczu można iść jak już ktoś wyżej wspomniał do SCC, zwiedzić Chorzowski park, przejechać się najdłuższą w Europie nizinną kolejką liniową Elką, iść z dziećmi do Wesołego Miasteczka i do ZOO, zwiedzić Górnośląski Park Etnograficzny, zostawić trochę kasy na ul Wolności w Chorzowie bądź w Centrum Katowic bądź nawet wybrać się (już troche dalej) do Tarnowskich Gór, do aquaparku. Z noclegiem nie ma problemów - Qubus, Diament i wiele innych mniej lub bardziej luksusowych. Dojazd jest dobry - dworzec PKP, lotnisko międzynarodowe w Pyrzowicach, duża ilość gotowych autostrad. I co najlepsze - wszystko to jest na miejscu oddalone od siebie o kilka, kilkanaście km od stadionu. Czego chcieć więcej? To będzie pewnie tak, jak z wyborem organizatorów do euro 2012 - Włochy mieli już większość rzeczy gotowych, my nie mieliśmy nic. Kogo wybrano? Nas.

Offline

 

#38  2007-04-22 01:06:19

  zimzum - Członek DUG

zimzum
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-09-04

Re: Polska gospodarzem Euro2012

Po prostu Warszawa nie lubi Śląska. Kibice nie przyjeżdżają na 1 dzień, tylko zostają dłużej.

To oni chyba nie chca zeby zostali dluzej skoro sciagaja ich do Warszawy hehe.

Offline

 

#39  2007-04-22 12:02:30

  maly - Członek DUG

maly
Członek DUG
Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2006-10-22
Serwis

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)