Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-04-18 16:11:11

  Kudzu - 1NF:rM@7iON1SP0vvErr

Kudzu
1NF:rM@7iON1SP0vvErr
Skąd: Universe
Zarejestrowany: 2007-01-06

Polska gospodarzem Euro2012

No i doczekalismy sie :) bedziemy gospodarzami euro2012 na wspolke z ukraina

Co o tym sadzicie ? Jest wiele za i przeciw jednak imho to ogromna szansa dla Polski.. juz dostalismy 40 miliardow na Euro z Unii.. mysle ze to w jakims stopniu pomoze poprawic chociazby infrastrukture..

a co Wy o tym sadzicie ?


...software is like sex
it's better when it's free..

Offline

 

#2  2007-04-18 16:22:16

  siarka2107 - Użyszkodnik DUG

siarka2107
Użyszkodnik DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-04-05

Re: Polska gospodarzem Euro2012

może wkońcu poprawią się drogi :-D w Polsce oraz infrastruktura. jest to wielka szansa dla Polski, której nie mozemy zmarnować

Offline

 

#3  2007-04-18 16:24:15

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: Polska gospodarzem Euro2012

Jasne, jasne, powstaną nowe stadiony. Pytanie, na jakiego mi one, jak nie gram, nie oglądam piłki nożnej a haracz w postaci podatków ze mnie ściągną.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#4  2007-04-18 16:28:54

  chyl-o - Członek DUG

chyl-o
Członek DUG
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2006-04-04
Serwis

Re: Polska gospodarzem Euro2012

Jasne, jasne, powstaną nowe stadiony. Pytanie, na jakiego mi one, jak nie gram, nie oglądam piłki nożnej a haracz w postaci podatków ze mnie ściągną.

Ale to nie o to w tym chodzi, oczy całej europy będą na polskę zwrócone, przyjedzie od groma kibiców itd, a to sie wszystko wiąże. Do tego możesz nie lubieć piłki, ale to jest prestiż organizowanie takiej imprezy, ja jestem za :)

Ale jeszcze samych mistrzostw, zdaje się ,że finał i półfianły będą przeznaczone dla ukrainy tak?


Registered Linux User: #417111
http://chyl.org/pub/images/dug_button.png

Offline

 

#5  2007-04-18 16:30:54

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Polska gospodarzem Euro2012

Na #errorze dyskutowalismy nad tym i troche poszydzilismy przyznam się na temat stadionów zwłaszcza planowanego w warszawie, komunikacji (włoszczowo rulez pewnie tam i stadion powstanie),hotelach itd. I szansa na co ?
Zreszta i tak w 2012  koniec swiata ;) więc wstydu za duzo się nie najemy ;)
A tak po cichu jednak trzymam kciuki........


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#6  2007-04-18 17:14:25

  szczypior88 - Członek DUG

szczypior88
Członek DUG
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-02-06
Serwis

Re: Polska gospodarzem Euro2012

tylko ciekawe jaka część tych pieniędzy z Unii trafi na domy/samochody/inne rzeczy dla naszych polityków... ale niech przyjeżdżają do nas zagraniczni turyści i zostawiają u nas swoje siano :D


http://www.szczypior88.republika.pl/cwp.gif
pozdrawiam
szczypior

Offline

 

#7  2007-04-18 17:28:43

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Polska gospodarzem Euro2012

tak ogromna szansa dla  rozwoju wroclawia i okolic wroclawia wszyscy na tym nie skorzystamy na pewno :P.....

Jedno co mi sie nie podoba to ze tyle szumu sie robi kolo tego....
Dodatkowo kaczuszka stroszy piurka ze to dzieki niej Polska zostala wybrana.....

Offline

 

#8  2007-04-18 17:31:37

  synchro - Członek DUG

synchro
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-11-29

Re: Polska gospodarzem Euro2012

Agay: na co to przyszło: wyjątkowo się muszę z Tobą zgodzić. :P No cóż zrobić. :P Ja uważam tak: na infrastrukturę złożymy się wszyscy (ciekawe jaki nowy podateczek *** wymyślą), profity z organizacji mistrzostw dostanie wąska grupa wybranych. A ile przekrętów przy konkursach i przetargach dla ***. Że nie wspomnę o konsekwencjach ekonomicznych, vide wzrost inflacji i cen. Burdel przy budowie dróg i innych (znając piękną, polską rzeczywistość) również pominę milczeniem.

*** wyraz sponsorują spółgłoski: c, h, j oraz samogłoska u

Offline

 

#9  2007-04-18 18:29:41

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Polska gospodarzem Euro2012

Jedno jest pozytywne w całym tym "zwycięstwie", o czym wcześniej nie pomyślałem. To to, że za granicą nas i naszej władzy i naszego kraju tak źle nie widzą ja nasze media starają się cały czas ludziom wmawiać. :)


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#10  2007-04-18 18:54:36

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: Polska gospodarzem Euro2012

Ale luda przyjedzie ;) no i w koncu może będą jakieś poważne obiekty do imprez masowych :)

Offline

 

#11  2007-04-18 18:59:38

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: Polska gospodarzem Euro2012


przyjedzie od groma kibiców itd,

Jest się , ****, z czego cieszyć, **** jest.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#12  2007-04-18 19:54:24

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Polska gospodarzem Euro2012

Dlaczego ja jestem pesymistą ? i wietrzę aferę za aferą ??


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#13  2007-04-18 19:56:21

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Polska gospodarzem Euro2012

Dlaczego ja jestem pesymistą ? i wietrzę aferę za aferą ??

Raczej jesteś realistą ;)


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#14  2007-04-18 19:57:58

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Polska gospodarzem Euro2012

Dlaczego ja jestem pesymistą ? i wietrzę aferę za aferą ??

Bo masz duży bagaż doświadczeń? :)


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#15  2007-04-18 21:19:55

  zimzum - Członek DUG

zimzum
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-09-04

Re: Polska gospodarzem Euro2012

Na #errorze dyskutowalismy nad tym i troche poszydzilismy przyznam się na temat stadionów zwłaszcza planowanego w warszawie, komunikacji

Ja to tylko ciekaw jestem jak oni wypieprza tych wszystkich straganiarzy ze stadionu. Oj latwe to nie bedzie. W ogole to cala warszawe mogliby zaorac z tej okazji. No ale co ja marudze. Moze nareszcie ruch wachadlowy ze stacji pl Wilsona na Marymont sie skonczy.  To miasto jest dziwne.

Ale co tam! POLSKA G O L A!!!!! :-)

Offline

 

#16  2007-04-18 21:45:09

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Polska gospodarzem Euro2012

daniel, nie pierdol, nie wiesz jak wygląda nawet budowa autostrad/dróg, może widziałeś parę obrazków w TV i się uważasz za znawce. Nie pracowałeś przy tym więc zamknij .....
Mam dość ludzi którzy nie mają pojęcia jak to wygląda a mówią "burdel przy budowie dróg".

Co do stadionów to dziwi mnie fakt iż istniejące stadiony które trzeba wyremontować lub dokończyć remont zostały ogłoszone rezerwowymi (jak np. Stadion w Chorzowie, który ma nawet certyfikaty spełnienia norm). Zamiast tego niby taniej jest postawić trzy zupełnie od nowa. A przecież w Warszawie jest stadion i to nie tylko narodowy ale miedzykontynentalny z dużym wpływem Azji.

A tak btw to inflacja jest zjawiskiem kiedy wartość pieniądza idzie w dół, rosną zarobki i ceny. Więc nie rozumie jakim cudem coś takiego miało by zmniejszyć obecną dynamikę wzrostu gospodarczego. Radze przed pisaniem bzdur z tematyki gospodarczo-ekonomicznej zbadać sprawę w poważnych publikacjach, notowaniach, analizach.

W końcu jakaś poważniejsza impreza niż bulwarowe wybory miss (sick).

Offline

 

#17  2007-04-18 21:45:48

  Treadstone - Członek DUG

Treadstone
Członek DUG
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2005-09-19

Re: Polska gospodarzem Euro2012

Zwiększy się ilość alufelg wśród polskich kierowców;)

A tak poza tym jestem w 100% za, do Śląskiego mam z kilometr, fajnie, jak go wyremontują i (daj Boże) powstanie zadaszenie.

Tak apropos - jaki jest inny większy stadion oprócz Legii w Warszawie?

Offline

 

#18  2007-04-18 22:13:52

  morys - Członek DUG

morys
Członek DUG
Skąd: podbeskidzie
Zarejestrowany: 2006-03-12

Re: Polska gospodarzem Euro2012

Ludzie. Kto wie jaką władzę będziemy mieli w Polsce za 5 lat.
A może po prostu UEFA wie.
Przecież cały czas nam Europa "pomaga"
Pieprzą że będzie wiecej pracy dla polaków.
Bzdura. Wszystko zgarną zagraniczne firmy, a kasę wywiozą za granicę.

Offline

 

#19  2007-04-18 22:40:20

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Polska gospodarzem Euro2012

daniel, nie pierdol, nie wiesz jak wygląda nawet budowa autostrad/dróg, może widziałeś parę obrazków w TV i się uważasz za znawce. Nie pracowałeś przy tym więc zamknij .....
Mam dość ludzi którzy nie mają pojęcia jak to wygląda a mówią "burdel przy budowie dróg".

Widziałem nowo wybudowany fragment autostrady od Piotrkowa Tryb. do Łodzi, i ten sam fragment kilka lat później. To nie była dobrze zbudowana droga. Autostrady nie powinno się budować na kilka lat.

A tak btw to inflacja jest zjawiskiem kiedy wartość pieniądza idzie w dół, rosną zarobki i ceny. Więc nie rozumie jakim cudem coś takiego miało by zmniejszyć obecną dynamikę wzrostu gospodarczego. Radze przed pisaniem bzdur z tematyki gospodarczo-ekonomicznej zbadać sprawę w poważnych publikacjach, notowaniach, analizach.

Inflacja jest zjawiskiem, kiedy spada wartość nabywcza pieniądza.
Wartość pieniądza maleje, kiedy pojawia się jego nadmierna ilość na rynku, wtedy ceny rosną, ponieważ zwiększa się popyt, bo ludzie mają więcej pieniędzy, żeby wydawać. 1,5 mln (tak się szacuje), najczęściej dewizowców przywiezie dużo kasy i zamieni ją na złotówki. Wzrost cen w miastach, które będą gościć zawody jest murowany i to duży.

Wyciąłem jedną bzdurę:)

Drugi czynnik, który spowoduje wzrost cen, szczególnie materiałów budowlanych, to nagły wzrost dużych inwestycji. Zwiększenie popytu to klasyczny czynnik powodujący wzrost cen.
Wbrew powszechnym opiniom, żadna inflacja nie jest dobra dla rynku i rozwoju gospodarczego, ponieważ hamuje postęp technologiczny i obniża poziom usług. Im wyższa tym bardziej. Przyczyna jest prosta. Producenci, ze względu na sztucznie nadmuchiwany popyt, nie muszą się starać ulepszać swoich produktów, poprawiać jakości, pracować nad wynalazkami itp. Faktycznie niby zwiększa się PKB, ale nie idzie za tym postęp technologiczny, w efekcie kraj się zatrzymuje. Zjawiska te są tym silniejsze im większa jest inflacja. Pierdolenie ekspertów o dobroczynności inflacji dla gospodarki to omamy szaleńców. Korzyści ma jedynie budżet i pewne grupy interesów (producentów, eksporterów, rolników, tp.)
Przykład z życia: idź ponegocjuj sobie umowę o kupno mieszkania z deweloperem, to się przekonasz. Wzrost cen mieszkań jest ogromny, choć nie wiedzieć czemu nie wlicza się tego do koszyka inflacyjnego, choć mieszkanie jest dobrem podstawowym.

Przykład z życia 2: ceny podzespołów komputerowych różnej maści. Gdyby je tylko brać pod uwagę w koszyku inflacyjnym, mielibyśmy permanentną deflację i to ogromną. Czy ktoś uważa, ze spadek cen podzespołów do komputera nie jest dla niego korzystny, i że to źle że, za tę samą ceną pół roku później może sobie kupić większy dysk o większej gęstości zapisu i szybszy?

Właściwymi i korzystnym dla wolnego rynku i zamożności konsumentów jest zjawisko deflacji. Tylko w państwach socjalistycznych wmawia się ludziom bajki o rzekomej dobroczynności inflacji. :)
Euro 2012 będzie najkorzystniejsze z punktu widzenia budżetu. Ile vatu z materiałów budowlanych wpłynie do kasy państwa i innych podatków też. :)
Można pomyśleć o papierach na operatora koparki, walca itp. Na pewno będą zarabiać więcej niż admini i programiści.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#20  2007-04-18 22:57:40

  black - Użytkownik

black
Użytkownik
Skąd: Radom
Zarejestrowany: 2006-03-20

Re: Polska gospodarzem Euro2012


Tak apropos - jaki jest inny większy stadion oprócz Legii w Warszawie?

Tylko i wyłącznie 10-lecia :D

Offline

 

#21  2007-04-18 23:31:04

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Polska gospodarzem Euro2012

Czadman, zobacz a ja pracuje przy budowie A4 poprzedni odcinek jak i nowy powstający pod Zgorzelcem. I to że drogi po paru latach wyglądają jak wyglądają to wina GÓWNIANYCH POLSKICH kruszyw, lepików bitumicznych, mas asfaltowych, mas suchościeralnych.

morys, kolejny znawca budów się znalazł (!). Przykład: prace drogowo-mostowe w Milówce, firmy zagraniczne (posiadające polskie przedstawicielstwa i oddziały), a pracownicy tylko z Polski. Kolejny przykład to budowa fragmentu A4 pod Zgorzelcem: firmy skandynawskie, Hiszpańska, Niemiecka, a pracownicy z Polski. Wiec gdzie tutaj wypompowywanie Polskiego kapitału? Po drugie, na obecnych i poprzednich (juz zakończonych pracach) brakuje ludzi. Już nawet nie wywalano za wieczorne "balowanie" budowlańców.

czadman, co do cen materiałów budowlanych, hmmm... Jakby to napisać, mylisz częściowo, obecnie jest juz za mało ów materiałów (obecne wysokie ceny nie zostały napędzone wzrostem inwestycji), brakuje kruszyw, mas cementowych, mas bitumicznych, itd. Więc ceny już są wysokie i gdy ruszy budowa nowych obiektów okaże się, że sprowadzanie ich z zagranicy wyjdzie taniej ( nie mówiąc juz o nie raz wyższej jakości).

Niby jest wolność słowa i poglądów, ale zastanówcie zanim wyskoczycie z bzdurami wyssanymi z palca, czy skąd jeszcze tam je bierzecie.

Offline

 

#22  2007-04-18 23:40:04

  chyl-o - Członek DUG

chyl-o
Członek DUG
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2006-04-04
Serwis

Re: Polska gospodarzem Euro2012

Jest się , ****, z czego cieszyć, **** jest.

Nie musisz tłumczyć :)

AgayKhan dzięki temu Jest szansa na rozwój przynajmniej części regionów kraju, a bez tego i tak by nie było nic i tak, więc naprawdę nie wiem skąd u Ciebie tyle pesymizmu.

Dlaczego ja jestem pesymistą ? i wietrzę aferę za aferą ??

A to całkiem normalne, ja np też tylko czekam, aż wyjdzie jakaś afera przetargowa, że za dużo mniejsze pieniądze można było jakąś inwestycję zrobić, a przypadkiem wybrany został inny inwestor, a wszystko to szło przez pana X, kŧory to jest zastępcą zastępcy prezesa jakiejś rady...

Ja to tylko ciekaw jestem jak oni wypieprza tych wszystkich straganiarzy ze stadionu.

Ja myślę, że zajdą ich od tyłu ;)

Bzdura. Wszystko zgarną zagraniczne firmy, a kasę wywiozą za granicę.

Morys wybacz, ale bzdura jest jak dla mnie to co piszesz, bo popatrz, np inwestorzy z zagranicy swoich ludzi do pracy fizycznej nie przywiozą, bo żaden np anglik nie zgodzi sie pracowac w polsce za 2 funty, gdzie na polskie realia to dosyć dużo jak na fizycznego( 3 miesiące temu standardowa płaca dla pomocnika wynosiła 8zł/h ), bo on tam zasiłek będzie miał większy i nie będzi e musiał tłuc się po obcym kraju. Reszta analogicznie, ale... trochę niżej :)

Widziałem nowo wybudowany fragment autostrady od Piotrkowa Tryb. do Łodzi, i ten sam fragment kilka lat później. To nie była dobrze zbudowana droga. Autostrady nie powinno się budować na kilka lat.

Tak jest wszędzie, jak do tej pory tylko w jednym miejscu widziałem porządnie budowana drogę, w okolicach Leżajska, jaka to była trasa nie pamiętam.

Drugi czynnik, który spowoduje wzrost cen, szczególnie materiałów budowlanych, to nagły wzrost dużych inwestycji.

To się zgadza, ale wzrost cen materiałów budowlanych( a bardzo powiązanie mieszkań ) jest już teraz. W ciągu roku bodaj o blisko 50% materiały poszły w górę - tak samo i mieszkania. Poza tym nawet bez mistrzostw( bo cały czas o tym rozmawiamy (: ) te ceny dalej by rosły.

Można pomyśleć o papierach na operatora koparki, walca itp.

Albo spawacza, to też dobra fucha :)

Wiec gdzie tutaj wypompowywanie Polskiego kapitału?

Jeszcze dwa słowa do poprzedniej wypowiedzi i tutaj zamieszczonego cytatu. Napisałeś brakuje ludzi, a dlaczego brakuje ludzi? Bo wyjechali za granicę pracować. Zamiast tak zorganizować rynek pracy, żeby ułatwić inwestorom życie, to jest zupełnie inaczej i przy takiej sytuacji ludzie wyjeżdżają, co de facto nie przyczynia się do rozwoju gospodarczego. Rząd się chwali ze bezrobocie się zmniejszyło, to wcale nie jest prawdą, ludzie wyjechali, dlatego sie zmniejszyło...

czadman, co do cen materiałów budowlanych, hmmm... Jakby to napisać, mylisz częściowo, obecnie jest juz za mało ów materiałów (obecne wysokie ceny nie zostały napędzone wzrostem inwestycji), brakuje kruszyw, mas cementowych, mas bitumicznych, itd. Więc ceny już są wysokie i gdy ruszy budowa nowych obiektów okaże się, że sprowadzanie ich z zagranicy wyjdzie taniej ( nie mówiąc juz o nie raz wyższej jakości).

Oj żeby nie było tak jak to historia potrafiła pokazywać, że z rospedu, materiały były dostępne w polsce a sprowadzało się je... Np taka cegła, nie brakuje jej, i żeby tylko nie zacząć sprowadzać gliny, bo wtedy kolejne cegielnie upadną...


Registered Linux User: #417111
http://chyl.org/pub/images/dug_button.png

Offline

 

#23  2007-04-19 00:18:03

  zimzum - Członek DUG

zimzum
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-09-04

Re: Polska gospodarzem Euro2012

Zebyscie Wy do dyskusji o debianie byli tacy zapaleni jak do polityki i ekonomi :-P A ja chromole. Mam tylko nadzieje, ze bedzie dobra promocja na piwo. I nie na jakies szczyny pokroju Calsberg tylko jakiegos rasowego sikacza ;-)

Offline

 

#24  2007-04-19 00:27:19

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Polska gospodarzem Euro2012

panowie, unia dokładnie sprawdza na co wydaje pieniążki, więc zdefraudować za dużo nasi fantastyczni politycy nie dadzą rady.

a co do stadionów, to i w mojej mieścinie mają wybudować stadion w miejscu, gdzie dawniej składowano odpady z miejskiej elektrociepłowni :] obiekt sportowy zamiast jeziora szlamu? myślę, że na plus...


linux regd. user #248790

Offline

 

#25  2007-04-19 03:06:18

  bns - unknown

bns
unknown
Zarejestrowany: 2005-12-25
Serwis

Re: Polska gospodarzem Euro2012

Tak apropos - jaki jest inny większy stadion oprócz Legii w Warszawie?

tak u mnie w miescie ;] http://www.polskiestadiony.com/lechpoznan8.jpg


Pozdrawiam,
bns

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)