Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-04-25 18:13:58

  Mick - Członek DUG

Mick
Członek DUG
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Zarejestrowany: 2004-04-26
Serwis

dzwiek - alsa?

Witam,

Nie to ze abym nie mial dzwieku ale troche mi sie namieszalo. Ogolnie staram sie korzystac z alsy ale cos mi jeszcze nie gra tak jak chce. Rozchodzi sie o to ze na bank korzystam z alsy bo jak dam modconf to nie mam zaznaczonych oss ani innych wiec chyba dobrze ale nie do konca. Np nie moge korzystac w gnome z glosniosci lecz jedynie z konsolowego alsamixer.
Jak dam /etc/init.d/alsa stop to wtedy nie gra dzwiek tzn chodzi mp3 a jej nie slychac - to chyba mnie potwierdza ze w xmms dziala na alsie (modul w konfiguracji xmmsa mam na alsa)

W czym problem?
- pierwsze to ze dzwiek mam jakis slabiutki. Dokladnie mam dzwiek z plyty ALC850 i mam podlaczone to pod wierze jack --> 2x chinch. W windows fajnie mi sie rozchodzi na 5 glosnikow a na linuxie graja tylko 2 glowne (duze) i tutaj odczuwam niedosyt.
- co z tym ustawianiem glosnosci w gnome
- nie moge jednoczesnie sluchac xmmsa i np uzywac dzwiekow z kadu czy tez skype o przychodzacej wiadomosci. Przerywa xmmsa.

Offline

 

#2  2005-04-25 22:11:00

  x-dos - Członek DUG

x-dos
Członek DUG
Skąd: United World
Zarejestrowany: 2005-04-10
Serwis

Re: dzwiek - alsa?

Tez mam takie problemy jak ty i dotego dziala XMMS i co jakis czas sie wywraca i wywala komunikat cos tam cos ze karta dzwiekowanie nie przystosowania i czy na pewno dobry modol wybralem - no wiadomo o co chodzi :) Tez w modconf powyłączałem wszystko. Kurcze cos nie tak :/

Offline

 

#3  2005-04-25 22:53:41

  Mick - Członek DUG

Mick
Członek DUG
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Zarejestrowany: 2004-04-26
Serwis

Re: dzwiek - alsa?

Wlaczylem sobie alsa mixer i widze ze mam w surround off moze to sie da jakos wlaczyc i bede mial lepszy dzwiek?

Offline

 

#4  2005-04-26 00:15:08

  oress - Użytkownik

oress
Użytkownik
Skąd: Opole
Zarejestrowany: 2004-09-06

Re: dzwiek - alsa?

zahaszujcie wszystkie  aliasy w /etc/modules.conf oraz /etc/modules dotyczace dźwęku - restart kompa (bo nie zawsze da się wyładować moduły),  a potem po kolei ładować moduły: (najlepiej skorzystac z "modconf") soundcore, ... i dalej główny modół od kart do momentu az dźwięk zadziała i nie dorzucać nic więcej. tez tak miałaem jak instalowałem alsę ze źródeł, wszystko się wywalało jak było za dużo nie potrzebnych modulów. Używam sterownika emu10k1 do Audigy i też się sporo nakombinowałem z tymi modułami oraz w mikserze żeby mi wszystkie kanały chodziły . A jesli chodzi o gnome, to jest "gnomealsamixer" czy jakos tak dokładnei nie pamiętam, ale pod iksy zdecydowanie polecam "alsamixergui"


Linux register user: #369347
http://img.uptime-project.net/img/12/95717.png http://img.uptime-project.net/img/2/53561.png

Offline

 

#5  2005-04-26 00:41:08

  Mick - Członek DUG

Mick
Członek DUG
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Zarejestrowany: 2004-04-26
Serwis

Re: dzwiek - alsa?

Ja sobie chyba jeszcze raz przekompiluje kernel bo cos czuje za duzo dalem do niego w przypadku dzwieku. Musze tylko wyczytac gdzies co tam zaznaczyc aby miec tylko potem alse na ac97 (intela plyta)... i przy okazji cos mi nie dziala zgrywanie zdjec z cyfrowki a na orginalnym kernelu szlo :/ (już sie zgrywa ale jako root. Trzeba pewnie dodać usera do jakieś grupy)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)