Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-02-03 09:38:08

  quentin - Użytkownik

quentin
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-03-22

Zmiana Domyślnego edytora tekstu

Witam,
w chwili obecnej domyślnym edytorem tekstu w moim systemie jest Abiword. Doinstalowałem OpenOffice i chce by to program Writer z tego pakietu był domyślnym edytorem dla plików .doc i .odt. Nie wiem tylko gdzie mam to ustawić :(


apt-get install rozum <-' mount /dev/mozg ./glowa <-'

Offline

 

#2  2007-02-03 10:56:08

  liare - Użytkownik

liare
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-09-06

Re: Zmiana Domyślnego edytora tekstu

Pozostaje pytanie o jakim srodowisku graficznym mowisz...ale zaloze, ze korzystasz z kde.

Centrum Sterowania -> Skladniki Kde -> Skojarzenia plikow

Wyszukaj we wzorach plikow rozszerzenie, ktore cie interesuje i zmien kolejnosc w hierarchi programow.


liare
JID: liare@jabberpl.org
      liare@jabber.dug.net.pl

Offline

 

#3  2007-02-03 11:46:27

  quentin - Użytkownik

quentin
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-03-22

Re: Zmiana Domyślnego edytora tekstu

Wychodzi przyzwyczajenie z WIndowsa gdzie jest jedno jedynie słuszne środowisko :(
Korzystam z GNOME 2.6.14. W System->Preferencje->Preferowane aplikacje mam możliwość ustawienia jedynie przeglądarki www i klienta poczty terminal.

Przepraszam za zamieszanie i proszę o sugestie jak to zmodyfikować w GNOME.

P.S. Problem wynika najprawdopodobniej ze sposobu instalacji systemu (netinstal->gnome->openoffice) i właśnie dlatego Abiword ustawiony jest jako domyślny edytor plików .doc .odt


apt-get install rozum <-' mount /dev/mozg ./glowa <-'

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)