Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-02-02 22:22:58

  yacol - Użytkownik

yacol
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2005-12-05

obsługa spłuczki

nawet niewyobrażacie sobie jaka ta czynność może być niebawem skomplikowana... ta komputeryzacja zagląda nawet do toalety
obsługa spłuczki


No Risk, No Fun...

Offline

 

#2  2007-02-03 00:01:09

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: obsługa spłuczki

ale jakie mozliwosci :-) ... zawsze dla najczesciej uzywanych kombinacji parametrow mozna zrobic aliasy albo nawet przypisac klawisze funkcyjne :-)


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#3  2007-02-03 14:55:41

  harry666t - Członek DUG

harry666t
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-01-28

Re: obsługa spłuczki

trochę na poważnie: nie sądzę aby ~80-90% użytkowników komputerów (czyli korzystających z linuksa (w takim świecie oczywiście (co nie znaczy że w prawdziwym do tego nie dojdzie ^^))) miałoby ochotę wpisywać polecenie spłukiwania toalety w terminalu =] myślę że zanim system trafiłby do produkcji, ktoś napisałby wrappera dla Xów.

kij z tym, ja bym tak chciał =] tylko jakaś genialna firma pewnie wymyśli żeby zmarszczki na wodzie ułożyć w kształt reklam srajtaśmy o,-


[ /\/\/\ o_0 ----->>>       Ascii Art Userbar User ]

"steal and steal and steal some more and give it to all your friends and keep on stealin'"
- Reznor

Offline

 

#4  2007-02-03 15:34:05

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: obsługa spłuczki

trochę na poważnie: nie sądzę aby ~80-90% użytkowników komputerów (czyli korzystających z linuksa (w takim świecie oczywiście (co nie znaczy że w prawdziwym do tego nie dojdzie ^^))) miałoby ochotę wpisywać polecenie spłukiwania toalety w terminalu =] myślę że zanim system trafiłby do produkcji, ktoś napisałby wrappera dla Xów.

kij z tym, ja bym tak chciał =] tylko jakaś genialna firma pewnie wymyśli żeby zmarszczki na wodzie ułożyć w kształt reklam srajtaśmy o,-

Spoko japończycy już pewnie nad tym pracują :)


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#5  2007-02-05 20:42:32

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: obsługa spłuczki

tmyślę że zanim system trafiłby do produkcji, ktoś napisałby wrappera dla Xów.

mozna i tak ... ale ja myslalem aby do pliku mapy klawiatury (np. /usr/share/keymaps/i386/qwerty/pl.kmap.gz) dodac:

Kod:

keycode  88 = F70
string F70 = "toilet-water -d2 -r -f1.2 /dev/toilet/`whoami`
"

co zaowocuje ze po udanym zalogowaniu i wcisnieciu F12 toaleta zostanie splukana zgodnie z naszymi ulubionymi ustawieniemi ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#6  2007-02-18 01:01:57

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: obsługa spłuczki


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)