Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-01-11 21:27:59

  PeTe - Użytkownik

PeTe
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-14

Checkinstall - problem instalacji deb

Mam mały problem, chodzi o to że zainstalowałem checkinstall robie tym sobie deb'y i jak chce je zainstalować to wyskakuje mi coś takiego:

# dpkg -i beryl-core_0.1.4-1_i386.deb
(Odczytywanie bazy danych ... 136720 plików i katalogów obecnie zainstalowanych.)
Rozpakowanie beryl-core (z beryl-core_0.1.4-1_i386.deb) ...
dpkg: błąd przetwarzania beryl-core_0.1.4-1_i386.deb (--install):
próba nadpisania `/usr/bin/ld', który istnieje także w pakiecie binutils
dpkg-deb: podproces paste został zabity sygnałem (Przerwany potok)
Wystąpiły błędy podczas przetwarzania:
beryl-core_0.1.4-1_i386.deb


Co robie takiego źle? Tylko proszę mi nie piszcie ze beryla mogę zainstalować z gotowych deb'ów bo to wiem ;). Może źle te dziadostwo instaluje miał ktoś z tym taki problem? :/ Ew mógłby mi ktoś dać swój plik konfiguracyjny...

Offline

 

#2  2007-01-12 08:57:51

  siarka2107 - Użyszkodnik DUG

siarka2107
Użyszkodnik DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-04-05

Re: Checkinstall - problem instalacji deb

ten checkinstall to nedzna nakaladka, no ale sie przydaje. proponuje recznie popakietowac, mniejsze prawdopodobienstwo zrobienia bledu

Offline

 

#3  2007-01-12 10:14:42

  PeTe - Użytkownik

PeTe
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-14

Re: Checkinstall - problem instalacji deb

Już wiem poprostu wersja 1.6.1-1 ma jakieś babole wiec zainstalowałem 1.6.0beta4. I plik konfiguracyjny znalazłem w katalogu /usr/local/lib/checkinstall/checkinstallrc. a miał się znajdować w innym. Gdzie nie czytałem to zawsze pokręcili coś. Czemu nie robią w necie jakichś normalnych opisów tylko zawsze sklejaj sam kilka w jeden? :/

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)