Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-12-16 03:38:19

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

ETCH + KDE i polskie czcionki...

Witam.

Wczoraj zainstalowałem sobie etch'a (poprzez dist-upgrade).

Wszystko ładnie, ale... w kadu mam dziwne znaczki zamiast polskich znaków (znaczy - niektóre znaki są innych nie ma). To samo mam w KDE (gnome ma polskie znaki i działa bez zarzutu). Próbowałem już rekonfigurować locales, xorg'a, fonty ale nic nie pomaga. Wydaje mi się że problem stanowi biblioteka: libqt3-mt - jest to chyba jedyne co łączy kadu z KDE - próbowałem rekonfigurować również ją - bezskutecznie. Czy ktoś ma pomysł co może być nie tak? W kadu mam czcionkę na Arial a kodowanie na emm no własnie kolejne "jajka" nie widze kodowania europe-central czy europe-east czy Polish, dlatego zostawiłem to co było od początku czyli łacińskie (pewnie to powoduje problem z fontami ale nei wiem jak dodać ewentualne kodowanie do wyboru).

Z góry dzięki za info.

Pozdrawiam.

Offline

 

#2  2006-12-16 13:41:38

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: ETCH + KDE i polskie czcionki...

Rozwiązałęm problem z kadu - za pomocą qt3-config zmieniłem czcionkę na Arial (w qt3) i wszystko działa. Niestety KDE nadal ma krzaczki - czekam na pomysły...

Pozdrawiam.

Offline

 

#3  2006-12-16 14:37:55

  n1l3 - Użytkownik

n1l3
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-02

Re: ETCH + KDE i polskie czcionki...

A nie możesz zmienić czcionek na te z polskimi znaczkami w KDE Control Center?

Offline

 

#4  2006-12-16 20:08:54

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: ETCH + KDE i polskie czcionki...

A nie możesz zmienić czcionek na te z polskimi znaczkami w KDE Control Center?

:) typowe - zmieniłem czcionki w qtconfig'u ale zostawiłem je w KCenter. Po zmianie czcionek na arial wszystko działa pięknie.

Temat do zamknięcia.

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)