Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-09-27 14:59:16

  uki - Użytkownik

uki
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-03-17

Program do zamiany zmiennych.

Chodzi o to że mam aplikacje w php gdzie jakiś dureń zamiast zmiennej konfiguracyjnej wszędzie pisał $zmiennaX ='txt/tsa/www'  i teraz jest sobie 120 plików w różnych podfolderach gdzie muszę zamienić te 'txt/tsa/www'  na moje.
Czy istnieje jakieś gotowe narzędzie do tego czy sam będę musiał napisać???

Offline

 

#2  2006-09-27 15:13:50

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Program do zamiany zmiennych.

Ja używam eclipsa i tam moge przeszukać cały projekt i zamienić wybrany ciąg na inny. Polecam IDE do php. Nie trzeba pisać w notatniku czy vi. Jakby co to perl chyba by dał rade, trzebaby pewnie jakiś skrypt napisać lecący po wszystkich plikach i zamieniających ten ciąg na inny.

Offline

 

#3  2006-09-27 16:29:12

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Program do zamiany zmiennych.

Kod:

grep -r --include=*php --include=*.inc "$zmiennaX ='txt/tsa/www'" * | tr ':' ' ' | while read f ; do echo $f; sed "s#$zmiennaX ='txt/tsa/www'#NOWA_ZMIENNA#g" $f>/tmp/zamiennik; mv -f /tmp/zamiennik $f; done

wpisujesz w terminalu (jako jedna linijke) i odpalasz w katalogu glownym skryptu ....

mozesz tez liste plikow potractowac cut -f1 -d':' | sort |uniq i dopiero wtedy dac do while ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)