Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-09-08 11:09:22

  Robot_ - Członek DUG

Robot_
Członek DUG
Skąd: Zabrzeg
Zarejestrowany: 2006-07-04

Zagadki

Aby rozruszać szare komórki i zostawić na chwile Debiana, proponuje wątek z zagadkami.

Hodowca ryb
Zapalony hodowca ryb Piotr kupił trzy stawy hodowlane - jeden z tołpygami, jeden z wzdręgami, a jeden z tołpygami i wzdręgami. Poprzedni właściciel złośliwie poprzestawiał tablice informacyjne określające gatunek ryb w stawie tak, że każda tablica znajdowała się przy niewłaściwym stawie. W celu odtworzenia poprawnego ustawienia tablic Piotr musiał złowić wystarczającą ilość ryb. Nie chcąc ich jednak niepokoić, doszedł do wniosku, że wystarczy złowić tylko jedną rybę, aby dokonać korekty ustawienia tablic. Jaki był tok rozumowania Piotra?

Kto zna odpowiedź??


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem

Offline

 

#2  2006-09-08 11:46:59

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Zagadki

Piotr wybiera sobie dowolny staw, np. podpisany "Tołpygi". Łowi w nim rybę, jeżeli to jest tołpyga , to znaczy, że staw można podpisać "Tołpygi" albo "Tołpygi i wzdręgi". Wynika z tego, że w stawie podpisanym "Tołpygi i wzdręgi" będą wzdręgi, bo nie może ich być samych w stawie podpisanym "Tołpygi", bo tam złowił tołpygę. Natomiast staw podpisany "Tołpygi" winien mieć podpis "Tołpygi i wzdręgi", a tabliczkę "Tołpygi" należy umieścić w miejsce tabliczki z napisem "Wzdręgi". Analogiczna sytuacja byłby gdyby złowił wzdręgę.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#3  2006-09-08 11:54:21

  Robot_ - Członek DUG

Robot_
Członek DUG
Skąd: Zabrzeg
Zarejestrowany: 2006-07-04

Re: Zagadki

Zakręcone ale się zgadza.

jeszcze jedna :)

Poważny dylemat :)
Trzech panów i jedna dziwka spotkali się na polanie. Bardzo im się zachciało uprawiać seks ale: Każdy z panów miał po jednej chorobie wenerycznej (każdy inna), a dziwka była zarażona wszystkimi trzema chorobami wenerycznymi które posiadali panowie. Panowie policzyli ze maja tylko 2 prezerwatywy.
Pytanie jak to zrobić, aby każdy z panów przeleciał dziwkę, ale nie zaraził się żadna inna choroba od kolegów ani od niej, używając oczywiście tylko 2 prezerwatyw?


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem

Offline

 

#4  2006-09-08 12:21:58

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Zagadki

Wychodzi mi jedno rozwiązanie dla pana bez prezerwatywy, które nie gwarantuje uniknięcia "bonusów". Mianowicie skorzystanie z innego otworu. :)


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#5  2006-09-08 12:27:03

  X - Użytkownik

X
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-07-25

Re: Zagadki

Odnośnie pierwszej zagadki:

Piotr wybiera sobie dowolny staw, np. podpisany "Tołpygi". Łowi w nim rybę, jeżeli to jest tołpyga , to znaczy, że staw można podpisać "Tołpygi" albo "Tołpygi i wzdręgi". Wynika z tego, że w stawie podpisanym "Tołpygi i wzdręgi" będą wzdręgi, bo nie może ich być samych w stawie podpisanym "Tołpygi", bo tam złowił tołpygę. Natomiast staw podpisany "Tołpygi" winien mieć podpis "Tołpygi i wzdręgi", a tabliczkę "Tołpygi" należy umieścić w miejsce tabliczki z napisem "Wzdręgi". Analogiczna sytuacja byłby gdyby złowił wzdręgę.

Jeśli wybierze staw podpisany "tołpygi" i złowi w nim tołpygę to może go tylko podpisać "Tołpygi w wzdręgi" Innej możliwości nie ma. W związku z tym wydaje mi się że Twoje uzasadnienie w dalszej części jest błędne.

Rozwiązanie jest takie (przynajmniej tak mi się wydaje):
Piotr łowi rybę ze stawu oznaczonego "tołpygi i wzdręgi". Jeśli jest to tołpyga podpisuje go "tołpygi", a sąsiednim zmienia tabliczki: "tołpygi" na "wzdręgi" a "wzdręgi" na "tołpygi i wzdregi". Jeśli złowił wzdręgę zmienia tabliczkę na "wzdręgi" a sąsiednie: "tołpygi" na "tołpygi i wzdręgi" a "wzdręgi" na "tołpygi".
Nie może łowić nic ze stawów oznaczonych jako "tołpygi" i "wzdręgi" bo w zależności jaką rybę złowił jest kilka możliwości oznaczeń stawów.


one shot performance action

Offline

 

#6  2006-09-08 12:38:03

  X - Użytkownik

X
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-07-25

Re: Zagadki

Poważny dylemat :)
Trzech panów i jedna dziwka spotkali się na polanie. Bardzo im się zachciało uprawiać seks ale: Każdy z panów miał po jednej chorobie wenerycznej (każdy inna), a dziwka była zarażona wszystkimi trzema chorobami wenerycznymi które posiadali panowie. Panowie policzyli ze maja tylko 2 prezerwatywy.
Pytanie jak to zrobić, aby każdy z panów przeleciał dziwkę, ale nie zaraził się żadna inna choroba od kolegów ani od niej, używając oczywiście tylko 2 prezerwatyw?

Pozostają inne otwory :) albo zabawa z gumkami: jeden bzyka w dwóch, podem zdejmuje obie, tę, która była bezpośrednio na nim przekeca na drugą stronę i daje drugiemu chętnemu, a trzeci dostaję wierzchnią :)

To teraz może ja - zagadka matematyczna.
Babcia i dziadek mają razem 147 lat. Dziadek ma 2 razy tyle ile babcia miała wtedy kiedy dziadek miał tyle, ile babcia ma teraz. Ile lat ma dziadek a ile babcia?


one shot performance action

Offline

 

#7  2006-09-08 12:54:44

  Contravene - Użytkownik

Contravene
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-07

Re: Zagadki

Dziadek ma 84 lata, babcia 63.

PS. Miał dziadek szczęście.

Offline

 

#8  2006-09-08 13:07:58

  Robot_ - Członek DUG

Robot_
Członek DUG
Skąd: Zabrzeg
Zarejestrowany: 2006-07-04

Re: Zagadki

X napisał(-a):

jeden bzyka w dwóch, podem zdejmuje obie, tę, która była bezpośrednio na nim przekeca na drugą stronę i daje drugiemu chętnemu, a trzeci dostaję wierzchnią :)

Zgadza się to jest rozwiązania.

następna:
Pożar
W pewnym kraju były trzy wsie: Prawda, Półprawda i Bujda. Mieszkańcy Prawdy zawsze mówili prawdę, Bujdy - kłamstwo, a Półprawdy: raz prawdę, raz fałsz (tj. jeżeli za pierwszym razem powiedzieli prawdę, to za drugim: fałsz, i vice versa.). Na te trzy wsie była jedna jednostka straży pożarnej (gdzie zatrudniano normalnych ludzi). Młody strażak Jan (lub, jak ktoś woli, Sam) odebrał wezwanie i odbyła się taka mniejwięcej rozmowa:
-Skąd dzwonicie?
-Z Półprawdy!
-A jest pożar?
-Tak, jest pożar!
Teraz pytanie: czy Jan powinien nakazać wyjazd na sygnale? Czy to tylko fałszywy alarm?


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem

Offline

 

#9  2006-09-08 13:12:52

  X - Użytkownik

X
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-07-25

Re: Zagadki

Jest to fałszywy alarm, bo dzwonić mogą z:
- Bujdy - oba kłamstwa (że dzwonią z Półprawdy i że jest pożar)
- Półprawdy - wtedy druga informacja (że jest pożar) jest fałszywa

P.S. Skąd bierzesz te zagadki? - są naprawdę dobre.


one shot performance action

Offline

 

#10  2006-09-08 13:24:48

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Zagadki

Odnośnie pierwszej zagadki:

Piotr wybiera sobie dowolny staw, np. podpisany "Tołpygi". Łowi w nim rybę, jeżeli to jest tołpyga , to znaczy, że staw można podpisać "Tołpygi" albo "Tołpygi i wzdręgi". Wynika z tego, że w stawie podpisanym "Tołpygi i wzdręgi" będą wzdręgi, bo nie może ich być samych w stawie podpisanym "Tołpygi", bo tam złowił tołpygę. Natomiast staw podpisany "Tołpygi" winien mieć podpis "Tołpygi i wzdręgi", a tabliczkę "Tołpygi" należy umieścić w miejsce tabliczki z napisem "Wzdręgi". Analogiczna sytuacja byłby gdyby złowił wzdręgę.

Jeśli wybierze staw podpisany "tołpygi" i złowi w nim tołpygę to może go tylko podpisać "Tołpygi w wzdręgi" Innej możliwości nie ma. W związku z tym wydaje mi się że Twoje uzasadnienie w dalszej części jest błędne.

Może sie tak wydawać, ale po prostu informację o tym, że przy każdym stawie jest błędna tabliczka wykorzystałem dopiero do identyfikacji dwóch pozostałych stawów. Mam prawo korzystać z danych dopiero wtedy, gdy inaczej sie nie da. :)


Rozwiązanie jest takie (przynajmniej tak mi się wydaje):
Piotr łowi rybę ze stawu oznaczonego "tołpygi i wzdręgi". Jeśli jest to tołpyga podpisuje go "tołpygi", a sąsiednim zmienia tabliczki: "tołpygi" na "wzdręgi" a "wzdręgi" na "tołpygi i wzdregi". Jeśli złowił wzdręgę zmienia tabliczkę na "wzdręgi" a sąsiednie: "tołpygi" na "tołpygi i wzdręgi" a "wzdręgi" na "tołpygi".
Nie może łowić nic ze stawów oznaczonych jako "tołpygi" i "wzdręgi" bo w zależności jaką rybę złowił jest kilka możliwości oznaczeń stawów.

Twoje rozwiązanie jest szybsze i przez to lepsze, ponieważ szybciej skorzystałeś z wszystkich dostępnych informacji. Gratuluję. :)

Tak naprawdę nie ma znaczenia, od którego stawu zaczniemy.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#11  2006-09-08 13:26:43

  Robot_ - Członek DUG

Robot_
Członek DUG
Skąd: Zabrzeg
Zarejestrowany: 2006-07-04

Re: Zagadki

Jest to fałszywy alarm, bo dzwonić mogą z:
- Bujdy - oba kłamstwa (że dzwonią z Półprawdy i że jest pożar)
- Półprawdy - wtedy druga informacja (że jest pożar) jest fałszywa

P.S. Skąd bierzesz te zagadki? - są naprawdę dobre.

Odpowiedż jest dobra.
Na tej stronie jest masa zagadek, tylko że odpowiedzi nie znalazłem
http://mpuszek.republika.pl/logiczne.html


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem

Offline

 

#12  2006-09-08 13:41:19

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Zagadki

Jest to fałszywy alarm, bo dzwonić mogą z:
- Bujdy - oba kłamstwa (że dzwonią z Półprawdy i że jest pożar)
- Półprawdy - wtedy druga informacja (że jest pożar) jest fałszywa

Odpowiedż jest dobra.

Najpierw było "dzień dobry" - to co Wy teraz na to ??? hehe


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#13  2006-09-08 13:48:23

  Robot_ - Członek DUG

Robot_
Członek DUG
Skąd: Zabrzeg
Zarejestrowany: 2006-07-04

Re: Zagadki

To nie zmienia sprawy.
Ponieważ uwzgledniając Dzień Dobry
z Bujdy: reszta jest kłamstwem.
z Półprawdy: powinna być inna miejscowość.

Więc rozwiązanie jest poprawne


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem

Offline

 

#14  2006-09-08 14:00:50

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Zagadki

Jak można wyjść z pokoju mając dwie nogi i wrócić z powrotem z sześcioma?


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#15  2006-09-08 14:05:05

  Contravene - Użytkownik

Contravene
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-07

Re: Zagadki

Pójść po krzesło?

Offline

 

#16  2006-09-08 14:19:19

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Zagadki

Pójść po krzesło?

Hehe, zgadza się.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#17  2006-09-08 14:44:00

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Zagadki

Dwóch myśliwych, pan A i pan B spotkali się w domu pana A.
Pan B: Jaki ma pan piękny dywan.
Pan A: Dziękuję. Jest zrobiony z niedźwiedziego futra.
Pan B: Jak panu się udało upolować tego niedźwiedzia?
Pan A: To było tak: wyruszyłem ze swojego obozu i przemierzyłem 1 milę na południe. Nagle zobaczyłem niedźwiedzia. Podążałem za nim dokładnie 1 milę cały czas w kierunku wschodnim i wtedy go zastrzeliłem. Z tego miejsca wyruszyłem do obozu, przemierzyłem 1 milę na północ.

Jakiego koloru był niedźwiedź?


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#18  2006-09-08 14:45:50

  Robot_ - Członek DUG

Robot_
Członek DUG
Skąd: Zabrzeg
Zarejestrowany: 2006-07-04

Re: Zagadki

Niedzwiedż był koloru białego.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem

Offline

 

#19  2006-09-08 15:02:29

  xanax - Członek DUG

xanax
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-12-27

Re: Zagadki

Była taka fajna zagadka sfinksa dość klasyczna:

Co to jest: Rano chodzi na czterech nogach, w południe na dwóch, a wieczorem na trzech :)

Offline

 

#20  2006-09-08 15:04:44

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Zagadki

Co mężczyzna robi stojąc, kobieta siedząc, a pies na trzech łapach?


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#21  2006-09-08 15:08:14

  Robot_ - Członek DUG

Robot_
Członek DUG
Skąd: Zabrzeg
Zarejestrowany: 2006-07-04

Re: Zagadki

Co mężczyzna robi stojąc, kobieta siedząc, a pies na trzech łapach?

podaje ręke (łape)


Co to jest: Rano chodzi na czterech nogach, w południe na dwóch, a wieczorem na trzech :)

czlowiek


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem

Offline

 

#22  2006-09-08 15:09:09

  xanax - Członek DUG

xanax
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-12-27

Re: Zagadki

Dobra no to co to jest niebieskie i dynda ?? (zagadka z serialu Ekstradycja)

PS: Co to jest dydelf ??

Dydelf
Jeżeli pies kosztuje 12 złotych, kot kosztuje 9 złotych, a niedźwiedź 30 złotych, to ile kosztuje dydelf?

Offline

 

#23  2006-09-08 15:19:26

  Robot_ - Członek DUG

Robot_
Członek DUG
Skąd: Zabrzeg
Zarejestrowany: 2006-07-04

Re: Zagadki

Dobra no to co to jest niebieskie i dynda ?? (zagadka z serialu Ekstradycja)

PS: Co to jest dydelf ??

Dydelf
Jeżeli pies kosztuje 12 złotych, kot kosztuje 9 złotych, a niedźwiedź 30 złotych, to ile kosztuje dydelf?

Nie wiem co to dydelf ale wiem ile kosztuje.
dydelf kosztuje 18 złotych :) (ilość liter * 3)


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem

Offline

 

#24  2006-09-08 15:25:38

  xanax - Członek DUG

xanax
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-12-27

Re: Zagadki

No to tu mnie masz pominałem pytanie bo mnie ta nazwa zaskoczyła.

Offline

 

#25  2006-09-08 15:29:56

  X - Użytkownik

X
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-07-25

Re: Zagadki

Widzę, że wątków w tym temacie szybko przybywa :)
Ale chciałbym jeszcze wrócić do pierwszej zagadki


Tak naprawdę nie ma znaczenia, od którego stawu zaczniemy.

Wydaje mi się, że ma. Bo jeśli chce Piotr chce zacząć od stawu "tołpygi" i wyłowi tołpygę to jest wszystko OK - staw, z którego łowił nazwie "tołpygi i wzdręgi" a sąsiadów zamieni: "wzdręgi" na "tołpygi" a "tołpygi i wzdręgi" na "wzdręgi".
Jeśli natomiast z tego samego stawu ("tołpygi") wyłowi wzdręgę do staw, z którego łowił może zawierać "wzdręgi" ale można też zawierać "tołpygi i wzdręgi". Dlatego możliwe są dwa oznaczenia stawów, ale jak wiadomo tylko jedna możliwość jest w rzeczywistości poprawna.
Podobnie jak zacznie łowić ze stawu "wzdręgi". Dlatego, moim zdaniem, musi zacząć łowić ze stawu "tołpygi i wzdręgi" - tam dwuznaczności nie ma, możliwa jest tylko jedna opcja nazewnictwa.

Trzeba przyznać że zagadka jest pierwszorzędna.


one shot performance action

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)