Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2006-07-27 08:09:53

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: A ja chyba was opuszczę...

No i mam Kubuntusa ;) Niestety nie zapodał sterów do grafiki automagicznie ;)

Nawet (k)ubuntu nie zapodaje automagicznie niewolnego oprogramowania.
Spróbuj sobie Freespire. Co prawda jest jeszcze w fazie beta, ale to nie znaczy, że nie będzie działał. No i także jest pochodną debiana.

(freespire) Legally supports (or has one-click access to support): MP3, DVD, Windows Media, QuickTime, Java, Flash, Real, ATI drivers, nVidia drivers, Adobe Acrobat Reader, proprietary WiFi drivers, fonts, and so on.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#27  2006-07-27 08:51:41

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: A ja chyba was opuszczę...

(freespire) Legally supports (or has one-click access to support): MP3, DVD, Windows Media, QuickTime, Java, Flash, Real, ATI drivers, nVidia drivers, Adobe Acrobat Reader, proprietary WiFi drivers, fonts, and so on.

tak tylko że to dotyczy chyba wersji rozszeżonej (płatnej), od sierpnia bo wtedy ma wyjść finalna

Offline

 

#28  2006-07-27 08:54:46

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: A ja chyba was opuszczę...

(freespire) Legally supports (or has one-click access to support): MP3, DVD, Windows Media, QuickTime, Java, Flash, Real, ATI drivers, nVidia drivers, Adobe Acrobat Reader, proprietary WiFi drivers, fonts, and so on.

tak tylko że to dotyczy chyba wersji rozszeżonej (płatnej)

Skąd taki wniosek?


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#29  2006-07-27 09:33:53

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: A ja chyba was opuszczę...

(freespire) Legally supports (or has one-click access to support): MP3, DVD, Windows Media, QuickTime, Java, Flash, Real, ATI drivers, nVidia drivers, Adobe Acrobat Reader, proprietary WiFi drivers, fonts, and so on.

tak tylko że to dotyczy chyba wersji rozszeżonej (płatnej)

Skąd taki wniosek?

Freespire ma być darmową dystrybucją opartą na Debianie, dostępną w dwóch wersjach – darmowej, ale wyposażonej tylko w komponenty na otwartych licencjach i płatnej, rozszerzonej o komercyjne oprogramowanie. Rozszerzona edycja ma obsługiwać zastrzeżone formaty, takie jak MP3, Quick Time, Windows Media, Flash, Real Media, posiadać zintegrowaną maszynę Javy i dołączone czcionki Bitstream.

Offline

 

#30  2006-07-27 10:04:58

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: A ja chyba was opuszczę...

(freespire) Legally supports (or has one-click access to support): MP3, DVD, Windows Media, QuickTime, Java, Flash, Real, ATI drivers, nVidia drivers, Adobe Acrobat Reader, proprietary WiFi drivers, fonts, and so on.

tak tylko że to dotyczy chyba wersji rozszeżonej (płatnej)

Skąd taki wniosek?

Freespire ma być darmową dystrybucją opartą na Debianie, dostępną w dwóch wersjach – darmowej, ale wyposażonej tylko w komponenty na otwartych licencjach i płatnej, rozszerzonej o komercyjne oprogramowanie. Rozszerzona edycja ma obsługiwać zastrzeżone formaty, takie jak MP3, Quick Time, Windows Media, Flash, Real Media, posiadać zintegrowaną maszynę Javy i dołączone czcionki Bitstream.

Ludziskom z dobreprogramy.pl doczytać się nie chciało. NIe powoływałbym się na ten serwis. Nie będzie płatnej wersji freespire, nie do konca jest tak jak napisali.
Sądzę, że jeśli piszą, na stronie freespire.org o wsparciu tych rzeczy to nie będą one płatne.
Freespire FAQ
http://wiki.freespire.org/index.php/Download_Freespire

Freespire OS
Released on July 21, 2006
Disk 1: Freespire-i386-0.0.76-Install
Version: 0.0.76
Size: 681.07 (MB)
MD5 Checksum: 26485f8ca34648df8cbc3461ac591577

This is the main installation CD for our community-driven, Debian-based Linux distribution which legally supports (or has one-click access to support): MP3, DVD, Windows Media, QuickTime, Java, Flash, Real, ATI drivers, nVidia drivers, Adobe Acrobat Reader, proprietary WiFi drivers, fonts, and so on. Provides free access to the entire Freespire open source application pool using apt-get.

Sądzę, że byli by niepoważni, gdyby nazywali os freespire, a następnie kazali płacić, za darmowe rzeczy, o których piszą, że wspierają ich instalację.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#31  2006-07-27 10:10:45

  kaszak696 - Członek DUG

kaszak696
Członek DUG
Skąd: Kazimierz Dolny
Zarejestrowany: 2006-03-22
Serwis

Re: A ja chyba was opuszczę...

W takim razie to może być pierwsza prawdziwie bezproblemowa dystrybucja XD
Chwalę ich zwłaszcza za to: http://wiki.freespire.org/index.php/FAQ_Category:_A … RPM_or_DEB.3F


http://images3.fotosik.pl/103/116624a3ce1555a7.gif
Linux registered user #423419

Offline

 

#32  2006-07-27 10:27:26

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: A ja chyba was opuszczę...

czadman w tych sprawach do podeszw ci nei dorastam wiec nei będe sie sprzeczał :) dodatkowo zapuściłem pobieranei tej bety

Offline

 

#33  2006-07-27 10:33:22

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: A ja chyba was opuszczę...

czadman w tych sprawach do podeszw ci nei dorastam wiec nei będe sie sprzeczał :) dodatkowo zapuściłem pobieranei tej bety

Ja też nabrałem ochoty na mały testing i sobie zapuszczę. :)


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#34  2006-07-27 10:57:01

  kaszak696 - Członek DUG

kaszak696
Członek DUG
Skąd: Kazimierz Dolny
Zarejestrowany: 2006-03-22
Serwis

Re: A ja chyba was opuszczę...


http://images3.fotosik.pl/103/116624a3ce1555a7.gif
Linux registered user #423419

Offline

 

#35  2006-07-27 21:37:37

  misioooo - Członek DUG

misioooo
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-06-10

Re: A ja chyba was opuszczę...

E tam jakieś podejrzane OSy mi zapodajecie ;P Wolę debka unstable czy kubusia. Właśnie walczę ze sterami i jak pójdą to compiz/xgl ;P Może w końcu zobaczę to na własne oczy :D I w pracy pokażę chłopakom, bo mówią, że linux to fee jest (pracuję w salonie z notebookami)


https://wiki.debian.org/DebianArt/Themes/Lines?action=AttachFile&do=get&target=banner.png

Offline

 

#36  2006-07-27 21:57:18

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: A ja chyba was opuszczę...

Juz 3ddesktop wystarcza, by zrobić wrażenie.
***
A Freepsire jest oparte na Linspire , a naczytałem sie tyle negatywnych opinii o tym dystrze, że dziękuje.
A ja miałem dwa dni SimpleMephis. Takie sobie dystro. Ktos testował? Podobno jak się ma podłączonego do netu, to stery sam zassysa juz gotowe i takie inne bajery.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#37  2006-07-28 07:27:20

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

Re: A ja chyba was opuszczę...

Osobiście uważam, że popuralność danego distro przynosi duże korzyści użytkownikowi, jeśli chodzi o pomoc w rozwiązywaniu problemów. Dlatego moim zdaniem mniej doświadczeni nie powinni eksperymentować z niby-przyjaznymi, ale mało popularnymi w Polsce czy na świecie dystrybucjami, bo w razie problemów polegną. Dlatego m. in. używam Ubuntu, bo ma bardzo bogate w informacje forum, wiele różnych FAQ i How-To, więc naprawdę dość trudniej polec. Debian też jest popularny, a jego użytkownicy mają na ogół spora wiedzę. Ale weźcie taki Linux OS, Freespire i podobne - gdzie szukać pomocy?

Offline

 

#38  2006-07-28 09:24:35

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: A ja chyba was opuszczę...

czadman w tych sprawach do podeszw ci nei dorastam wiec nei będe sie sprzeczał :) dodatkowo zapuściłem pobieranei tej bety

Ja też nabrałem ochoty na mały testing i sobie zapuszczę. :)

uruchomiłem z cd na 1 minute sprawdziłem jak flash działa na stronach .. ku mojemu zdziwieniu działa poprawnei lol nie tak jak u mnie na z tym badziewskim przestarzałem flashu :]

wezme do roboty dziś i tam na hdd zapuszcze

Offline

 

#39  2006-07-28 12:44:39

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: A ja chyba was opuszczę...

czadman w tych sprawach do podeszw ci nei dorastam wiec nei będe sie sprzeczał :) dodatkowo zapuściłem pobieranei tej bety

Ja też nabrałem ochoty na mały testing i sobie zapuszczę. :)

uruchomiłem z cd na 1 minute sprawdziłem jak flash działa na stronach .. ku mojemu zdziwieniu działa poprawnei lol nie tak jak u mnie na z tym badziewskim przestarzałem flashu :]

wezme do roboty dziś i tam na hdd zapuszcze

Hmm. Odpaliłem sobie freespire live z płytki i przyznam szczerze, że lepiej dopracowanej dystrybucji nie instalowałem do tej pory. Nie będę mówił o wszyskich szczegółach, bo mi się nie chce.
Live odpalił się od razu z akeleracją 3D dla mojej nvidii. Przy jądrze 2.6.14 wykrył moją sieciówkę, dzwięk, ładnie wszysko sobie skonfigurował. BTW, domyślnym serwerem dżwięku jest JACK, co w ogóle mnie zwaliło z nóg. Także po odpaleniu live mogłem od razu zapuścić sobie radyjko.

Jest, wydaje mi się dobre narzędzie do konfiguracji sieci (kart ethernet, kart wi-fi i VPN), bardzo ładne narzędzie do konfigracji samby w kcontrol, przeglądarka sici lokalnej, narzędzie do udostępniania foledrów (przez sambę i nfs).

Wadą może jest dosyć stare kde (3.3.2), no i miałem dorobny problem z sensorami, trudno o rzecz idealną. Nie ma polskiego języka, w bądź co bądź bardzo ładym instalatorze.

Montowanie CD/DVD bezbolesne, żadnego mount czy umont, po prostu wkładam płytkę i wyciągam, nawet jak jestem, w którymś katalogu na CD/DVD. Nie mam, żadnego pena pod ręką, więc nie mogę sprawdzić jak tu działa montowanie. :)
W fireofksie pełen zestaw wytczek, java, flash, wma, quicktime, mplayer oraz sprawdzanie pisowni.
Oczywiście od razu po odpaleniu live możemy oglądać filmy z napisami, załatwienie polskich znaczków w napisach to są trzy linijki w pliku config.
W komplecie jest openoffice 2.0, dużo sterowników do drukarek, np. do kilkudziesięciu modeli lexmarków. Choć nie miałem możliwości potestowania. :)

To wszystko w live.

Więcej mi się nie chce opowiadać, dodam jedynie statystyki apta.
A jeśli chodzi o język polski to pakiety polonizacyjne można sobie doinstalować.

freespirelive:~# apt-cache stats
Total Package Names : 25512 (1020k)
  Normal Packages: 20552
  Pure Virtual Packages: 659
  Single Virtual Packages: 752
  Mixed Virtual Packages: 252
  Missing: 3297

Pozdrawiam.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#40  2006-07-28 12:58:11

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: A ja chyba was opuszczę...

Takie pytanie, podobno w Linspire ( a Freespire to darmowa wersja Linspire) siedzi się cały czas na roocie? Prawda to, czy fałsz. Jeśli tak, to jakoś mi się to nie podoba. Niezwyczajny jestem takich wynalazków.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#41  2006-07-28 15:52:55

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: A ja chyba was opuszczę...

Takie pytanie, podobno w Linspire ( a Freespire to darmowa wersja Linspire) siedzi się cały czas na roocie? Prawda to, czy fałsz. Jeśli tak, to jakoś mi się to nie podoba. Niezwyczajny jestem takich wynalazków.

Poszukaj sobie, nie zajmuję się promocją tej dystrybucji.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#42  2006-07-28 16:10:59

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: A ja chyba was opuszczę...


Poszukaj sobie, nie zajmuję się promocją tej dystrybucji.

Ano znalazłem, iż użytkownik ma prawa roota. Ale różne rzeczy piszą w tym necie, to chciałem się spytać kogoś, kto widział na oczy ten system. No, ale trudno. Przepraszam za głupie pytanie.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#43  2006-07-28 16:24:14

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: A ja chyba was opuszczę...


Poszukaj sobie, nie zajmuję się promocją tej dystrybucji.

Ano znalazłem, iż użytkownik ma prawa roota. Ale różne rzeczy piszą w tym necie, to chciałem się spytać kogoś, kto widział na oczy ten system. No, ale trudno. Przepraszam za głupie pytanie.

To ciesz się i świętuj.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#44  2006-07-28 16:25:59

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: A ja chyba was opuszczę...

było tam zaraz po starcie systemu o dodawaniu użytkownika to raczej można nie każdy będzie root (a może sie myle), tak cyz tak jak wyjdzie już oficjalna wersja to sobie zassam

Offline

 

#45  2006-08-08 16:53:14

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: A ja chyba was opuszczę...

Dla zainstresowanych. Wyszedł Freespire 1.0.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#46  2006-08-08 18:57:23

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: A ja chyba was opuszczę...

Dla zainstresowanych. Wyszedł Freespire 1.0.

nei wiem jak ta wersja 1.0 ale ta beta na słabszych maszynach nie chciała sie instalować

Offline

 

#47  2006-08-08 20:08:56

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: A ja chyba was opuszczę...

Linspire 4 wymagał minimum P3 700 wiec sie nie dziw ;-)

Offline

 

#48  2007-01-01 22:24:38

  mons - Użytkownik

mons
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-01

Re: A ja chyba was opuszczę...

Wraz z nowym rokiem zaczynam się zastanawiać czy nie zainstalować Debiana zamiast kubuntu dla i386. W listopadzie sformatowałem hdd, zainstalwoałem kubuntu i Debiana, ale pierwszy pod i386 a drugi pod amd64.
Teraz działając pod amd64 nie mogę używać chroota z ubuntu. Zapewne problemy z różnicą pakietów i jądra. Dodatkowo zacząłem się zastanawiac po opublikowanych testach ubuntu dla architektór i386 i amd64. To drugie nie jest jeszcze tak dopracowane. Dodatkowo pakiety dla debiana są zazwyczaj kompilowane pod i386...
W kubuntu nuży mnie fakt, że musze czekać na nowe distro. Nie ma jak w Debianie stabilnego testing. Osobiście wybrałem testing/unstable. dodatkowo nvidia, upstart oraz gimp mam z experimental.
Jakoś spodobało mi sie pobieranie co parę dni aktualizacji. Bez tego wydaje mi się, ze kubuntu jest jakiś dziwny :P
Ciężko jest się zdecydować. Jednak z okazji nowego roku postanowiłem sobie że to obmyśle. Może inni też wrócą i pomoga mi podjąć decyzję :P

PS. Zastanawiam się, czemu firefox 2.0.0.1 nie pojawia się w edgy. Raczej powinien...

Offline

 

#49  2007-01-01 22:52:56

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: A ja chyba was opuszczę...

instaluj tego debiana na tej drugiej maszynie... ja z początkiem roku przesiadłem sie z kde na xfce... pierwsze 2 godziny to masakra była ;)


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#50  2007-01-02 00:07:51

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: A ja chyba was opuszczę...

Jestem mniej doswiadczony w tych poczynaniach ale przyznam ze Ubuntu a własciwie Kubuntu jakoś nie przypadlo mi do gustu.Wpisywanie sudo zamiast su jakos nie nastraja mnie do myslenia.
To juz wole systemy z rodziny czerwonego kapelusza ale tam tez wiele rzeczy mnie wkurza.
Zaczynalem od Debiana i chyba przy debianie zostane a wlasciwie raczej na pewno.Choc na starcie miałem niesamowite problemy sprzetowe (i niestety mieszkm na wsi i dostep do netu byl praktycznie niemozliwy) teraz sie troche zmienilo.
Wiekzosc problemow udalo mi sie dzieki Debianowi przezwyciezyc.Ale jeszcze pare zostalo.W miedzyczasie lłyknalem troche Mandrivy na ktorej forum dzialam po dzien dzisiejszy.Po to raczj aby nauczac i przede wszystkim tepic dyletancje jesli mozna to w ten sposob nazwac.A przede wszystkim lenistwo.Bardzo sobie cenie uwagi bardziej doswiadczonycz debianowcow i nie chcialbym nigdy wychodzic przed szereg.Coz rozadalem sie w tym poscie chcilbym wszystkim zyczyc jak najlepszwgo tego Nowego Roku a Czadmanowi gratuluje awansu   chodz zdaje sobie sprawe ze to nie ten dzial
P.S No coz Nowy Rok mysle ze mi Bodzio wybaczy.
Chcialbym dodac male wypociny na temat kart tv do dugu jesli to mozliwe


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)