Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-07-05 21:37:29

  Victor - Użytkownik

Victor
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-04-26

notebooki Della

Mam zamiar sobie sprawić notebooka, na Allegro w dosyć przystępnej cenie są Delle, sprowadzane ze USA. Niestety w sklepach (przynajmniej w trójmieście) ich nie ma żeby zobaczyć co to za sprzęt. Jeżeli ktoś ma doczynienia z tą marką, to może napisze, czy warto wchodzić w tą marke. Jak to się zachowuje, jak świeci matryca, czy wentylator cicho pracuje, czy jest awaryjne, czy jest bez problemu kompatybilna z Debianem?
Interesuje mnie coś z panoramiczną matrycą, njlepiej 15,4'', np. Inspiron 6000, XPS M140 (tylko że ma 14,1'', a mam zamiar dbać o wzrok), a może coś dwurdzeniowego na T2300, np. E1505, co byście polecili?
Jaką matryce wybrać krystaliczną czy zwykłą, słyszałem że te krystaliczne mocno świecą mają duży kat widzenia, ale za zachowują się jak lustro wszystko się w nich odbija?

Offline

 

#2  2006-07-05 21:52:32

  cespenar - Członek DUG

cespenar
Członek DUG
Skąd: Opole
Zarejestrowany: 2006-04-30

Re: notebooki Della

Z Dellem nigdy nie mialem do czynienia, wiec pod tym wzgledem niczego Ci nie doradze.
Jesli chodzi o matryce, to zdecydowanie polecam panoramiczna. Zwykle matryce XGA sa ogolnie rzecz biorac beznadziejne: przy kazdym polozeniu oczu kolory sa inne - przynajmniej moim zdaniem. Efekt lusterka czasami wystepuje, ale przy odpowiednim oswietleniu mozna go calkowicie wyeliminowac. Poza tym kolory sa bardzo zywe, a patrzenie na matryce nie meczy wzroku. Nawet z lusterkiem wyglada zo znacznie lepiej niz XGA. Wielka zaleta takiej matrycy ze szklana warstwa jest tez mozlwosc jej latwego czyszczenia: normalnie mozesz wytrzec szmata kurz i juz matryca wyglada jak nowa.
Jesli moge Ci cos polecic, to zainteresuj sie Turionem dwurdzeniowym. Jak ja kupowalem notebooka to niestety jeszcze takiego cuda nie bylo. ASUS ma juz w ofercie w Polsce takie laptopy, a ich ceny sa znacznie niz z Centrino Duo - a jaka przewaga nad Intelem! 64bitowy jednordzeniowy Turion jest niesamowcie szybki i wydajny, wiec co dopiero dwurdzeniowy...


Linux registered user #346191
Powered by Debian GNU/Linux amd64 Sid @ ASUS A6Km-Q015: AMD Turion 64 1.8Ghz, 1Gb RAM, GeForceGo 7300TC, 80Gb HDD, WXGA 15.4"

Offline

 

#3  2006-07-05 22:04:37

  BaB - Członek DUG

BaB
Członek DUG
Skąd: Krapkowice
Zarejestrowany: 2004-09-09

Re: notebooki Della

xga to może i faktycznie jest niezbyt dobra, ale sxga i rozdziałka 1400x1050 to niezły bajer i to przy matrycy 15 cali. 15,4 cala to zbędna kobyła, szczególnie jak musisz pracować z lapkiem w terenie to jest IMHO zbędny balast.
A co do procków dwurdzeniowych nie znam takich Turionów, ale Intele dwurdzeniowe Asusa mają kiepską "wytrzymałość bateryjną".


Zarejestrowany użytkownik Linuksa #361563

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)