Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-05-16 13:23:29

  quentin - Użytkownik

quentin
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-03-22

chipset sis i konfiguracja X

Przy konfiguracji X-ow oraz ewentualnej ich rekonfiguracji zistaje wykryta moja karta graficzna (zintegrowany układ sis). Po przejściu konfiguracji jednak X-y nie startują.

Zmieniłem wpis w sekcji Devices z "sis" na "vesa" i x-y uruchamiają się. W Centrum sterowania w sekcji display pojawia się informacja o rozdzielczość oraz o odświerzaniu 85Hz. Niestety monitor fizycznie pracuje wciąż prz odświerzaniu 60Hz (informacja z OSD monitora oraz wrażenia emipiryczne).

Brak startu przy wpisie "sis" spowodowany jest brakiem modułu i teraz pytanie jak to rozwiązać?

Co do błędnego odświerzania dla "vesa" to nie wiem czym jest spowodowane (parametry monitora są wpisane poprawnie).


apt-get install rozum <-' mount /dev/mozg ./glowa <-'

Offline

 

#2  2006-05-16 13:45:11

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: chipset sis i konfiguracja X

pokaz wynik polecenia

lspci

Offline

 

#3  2006-05-16 15:12:11

  quentin - Użytkownik

quentin
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-03-22

Re: chipset sis i konfiguracja X

Nie mam mozliwości wydania takiego polecenia (zarówno  jako user jak i root)

Instalacja netinstal więc może mi brakuje jakiś pakietów które za to są odpowiedzialne. Nie iwem jednak czego bo apt-cache search w tym temacie (lspci) nic nie zwraca ciekawego.

P.S.
Problem dotyczy też kolejnego komputera z inną kartą grafiki. Również w KDE/Perhiferials widnieje 85Hz natomiast tak naprawdę jest to 60HZ

P.S.
Najprawdopodobniej błąd popełniłem przy konfiguracji video bus identifer (niewiedziałem i nie wiem co ja mam tam wpisać)


apt-get install rozum <-' mount /dev/mozg ./glowa <-'

Offline

 

#4  2006-05-18 13:05:11

  quentin - Użytkownik

quentin
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-03-22

Re: chipset sis i konfiguracja X

Bardzo bym prosił o zainteresowanie się raz jeszcze tematem gdyż nadal jest aktualny.
Wciąż odświerzanie monitora to 60 Hz. Mimo, że w KDE widnieje w odpowiedniej sekcji 85Hz a parametry monitora są wpisane poprawnie do xorg.conf


apt-get install rozum <-' mount /dev/mozg ./glowa <-'

Offline

 

#5  2006-05-18 13:24:38

  harlequin - Użytkownik

harlequin
Użytkownik
Skąd: dolnośląskie
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: chipset sis i konfiguracja X

a te nieszczesne "modeline" nie pomaga?
http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?t=2696&highlight=modline


[/url]

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)