Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2023-05-16 12:26:48

  Eddy - Nowy użytkownik

Eddy
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2023-05-16

Dyktafon OLYMPUS VN-1100PC - problem ze skopiowaniem plików

Cześć wszystkim. Mam nadzieję że tutaj znajdę pomoc. Znalazłem mój stary dyktafon OLYMPUS VN-1100PC, na którym mam stare nagrania, na których odzyskaniu mi zależy. I tutaj zaczynają się problemy. Sterowniki które znalazłem były pod Windows Vista lub 7 i takie systemy wrzuciłem na starego lapa żeby je zainstalować. Niestety poza dźwiękiem podłączonego urządzenia przez USB nic więcej się nie wydarzyło, czyli w sumie na Windows 10 miałem to samo. Napisałem do Olympusa z prośbą o sterowniki i instrukcję instalacji, to dostałem od nich odpowiedź że niestety nie mają już tego oprogramowania. Napisałem więc na polskim forum Olympusa i dostałem odpowiedź żeby spróbować pod Linuxem. Wrzuciłem więc na lapa Ubuntu, i działałem wg tej instrukcji
https://ubuntu.pl/forum/viewtopic.php?t=118738
Tutaj postęp był taki że Linux połączył się z urządzeniem, pokazał pliki które znajdują się na dyktafonie, ale przy próbie pobrania ich na dysk niestety rzucił błąd nieobsługiwanej jakości. W linku była podobna adnotacja że nie wszystko da się skopiować. Tutaj screeny z Linuxa

https://i.imgur.com/AqBvVJJ.jpg

https://i.imgur.com/sAkoxiI.jpg

Nie wiem czy coś zrobiłem źle, czy po prostu się nie da. Czy ktoś może mi pomóc? Może jest jakiś program kombajn, który sam połączy się z urządzeniem i pozwoli na skopiowanie plików? Nic więcej mi nie jest potrzebne.

Pozdrawiam

Offline

 

#2  2023-05-17 14:15:20

  seler - Użytkownik

seler
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-15

Re: Dyktafon OLYMPUS VN-1100PC - problem ze skopiowaniem plików

Szybkie googlowanie przyniosło mi taki wątek na githubie. Nie wiem czy pomoże, ale spróbowałbym kroków z tej wiadomości:
https://github.com/twilly/odvr/issues/43#issuecomment-1500363717

Co prawda jej autor miał nieco inny błąd:
"quality unsupported on your device"


a to feler westchnął seler

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)