Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2023-03-07 14:31:19

  narawntapu - Nowy użytkownik

narawntapu
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2023-03-07

Problem z contab

Cześć

W moim crontab uruchamiany jest curator (taki program w python'ie):
50 13 * * * curator (/usr/local/bin/curator --config /home/curator/.curator/curator.yml /home/curator/.curator/delete_apm_index.yml 2>&1) >/home/curator/.curator/log/logfile

No i miał działać. Poniżej wpis z /var/log/syslog:
CRON[170298]: (curator) CMD (curator (/usr/local/bin/curator --config /home/curator/.curator/curator.yml /home/curator/.curator/delete_apm_index.yml 2>&1) >/home/curator/.curator/log/logfile)

Program jest poprawny, ponieważ uruchomiony z command line działa i robi co ma robić (konkretnie usuwa indeks na ElasticSearch)
Po jego wywołaniu w crontab widzę, że indeks dalej tam siedzi. W ramach głupiego debuggu, utworzyłem z poziomu użytkownika curator plik test i dodałem kolejne zadanie w crontab:
53 13 * * * curator rm /home/curator/.curator/test >/dev/null 2>&1

Po wykonaniu widzę, że plik tam dalej siedzi. Ponieważ jestem w kropce (próbowałem już kilku wariacji :-)), chciałbym odpowiedzi na 2 pytania:
1) program curator uruchomiony z poziomu konsoli dużo loguje. Dlaczego te wpisy nie pojawiają się w /var/log/syslog (coś nie tak z przekierowaniem może)?
2) pytanie zasadnicze, dlaczego to nie działa z poziomu crontab jeśli działa z poziomu konsoli?

Pozdrawiam.

Offline

 

#2  2023-03-07 17:28:23

  seler - Użytkownik

seler
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-15

Re: Problem z contab

narawntapu napisał(-a):

53 13 * * * curator rm /home/curator/.curator/test >/dev/null 2>&1

Po cholerę ten curator na początku? Spróbuj:

Kod:

53 13 * * * rm /home/curator/.curator/test >/dev/null 2>&1

EDIT:
Chyba że ten cały curator jakoś wykonuje ten cały rm. Ale ogólnie cała składnia tego polecenia jest jakaś dzika.

Ostatnio edytowany przez seler (2023-03-07 17:31:33)


a to feler westchnął seler

Offline

 

#3  2023-03-08 22:45:39

  lama - Użytkownik

lama
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-28

Re: Problem z contab

w którym crontab to masz? czy w użytkownika curator?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)