Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2021-08-18 20:18:15

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

Trza było przed zakupem wybrać model, który nie posiada takich zabezpieczeń. Tak samo jak ja kupowałem sobie 1,5 roku nowego lapka (w sumie miał 8 lat xD) to celowałem np. w możliwość wyłączenia IME/MEI, by był kompatybilny z linux, by mi działało wszystko jak trza itp/itd. I po zakupie jestem zajebiście zadowolony z tego sprzętu co kupiłem. I podobnie z fonem, tj. już nie będę brał fona android-based, bo to jest katastrofa. A ty kupiłeś fon, którego producent uzależnia odblokowanie bootloader'a od założenia konta i weryfikacji właściciela telefonu by zainicjować cały proces. No to tego nie obejdziesz teraz, chyba, że są jakiś bugi, które to umożliwiają ale to musiałbyś net przeszukać -- najlepiej zacznij od XDA, jeśli tam powiedzą, że trza konto, to nic nie zrobisz. xD Masz nauczę na przyszłość, tj. najpierw góglaj to co chcesz kupić, by potem nie góglać jak to naprawić. xD

Co do samego konta jeszcze, to nie musisz podawać prawdziwych danych, no poza numerem telefonu ale imię czy nazwisko (czy co tam chcą) może być dowolne -- Ja tam im podałem Mikhail Morfikov i jakoś przeszło. xD

Ostatnio edytowany przez morfik (2021-08-18 20:19:43)

Offline

 

#27  2021-08-18 20:48:59

  Fryc - Użytkownik

Fryc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2021-04-24

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

morfik napisał(-a):

Trza było przed zakupem wybrać model, który nie posiada takich zabezpieczeń. Tak samo jak ja kupowałem sobie 1,5 roku nowego lapka (w sumie miał 8 lat xD) to celowałem np. w możliwość wyłączenia IME/MEI, by był kompatybilny z linux, by mi działało wszystko jak trza itp/itd. I po zakupie jestem zajebiście zadowolony z tego sprzętu co kupiłem. I podobnie z fonem, tj. już nie będę brał fona android-based, bo to jest katastrofa. A ty kupiłeś fon, którego producent uzależnia odblokowanie bootloader'a od założenia konta i weryfikacji właściciela telefonu by zainicjować cały proces. No to tego nie obejdziesz teraz, chyba, że są jakiś bugi, które to umożliwiają ale to musiałbyś net przeszukać — najlepiej zacznij od XDA, jeśli tam powiedzą, że trza konto, to nic nie zrobisz. xD Masz nauczę na przyszłość, tj. najpierw góglaj to co chcesz kupić, by potem nie góglać jak to naprawić. xD

Co do samego konta jeszcze, to nie musisz podawać prawdziwych danych, no poza numerem telefonu ale imię czy nazwisko (czy co tam chcą) może być dowolne — Ja tam im podałem Mikhail Morfikov i jakoś przeszło. xD

Musze Tobie przyznac racje.. nie pomyslalem o tym ze ktos moze wymagac takiej procedury przed zakupem tego konkretnego fona :(
Licze jednak ze jakis sposob sie znajdzie a powiedz mi czy przy korzystaniu z tej ich oficjalnej procedury gwarancja na fona zostaje zachowana czy tez przepada?
Swoja droga to nie ma jak to te stare stacjonarne aparaty z tarcza do krecenia palcem ;-)

P.S. Czyli chcesz powiedziec ze zapisales sie jednak do tej ich partii komunistycznej tylko pod pseudonimem ? :D:D:D

Ostatnio edytowany przez Fryc (2021-08-18 20:56:57)

Offline

 

#28  2021-08-19 00:12:30

  Fryc - Użytkownik

Fryc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2021-04-24

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

Z tego co jest napisane pod tym linkiem niby mozna to zrobic poprzez:

Fastboot

Wpisujac komende: write fastboot flashing unlock
i ponownie: fastboot flashing critical_unlock

ta druga komenta ma umozliwic rowniez aktualizacje bootloadera .

Poczym zrestartowac manualnie lub komenda: fastboot reboot system

Nikt tam nie daje gwarancji ze to dziala nie wiem co o tym sadzic.

link:
https://xdarom.com/xiaomi-unlock-bootloader-without-mi-account/

z XDA doczytalem ze na fonach  Pixela to dziala a dla uzytkownikow Linuxa komenda miala by sie zaczynac

./fastboot flashing unlock

Ostatnio edytowany przez Fryc (2021-08-19 01:58:42)

Offline

 

#29  2021-08-19 03:46:17

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

Fryc napisał(-a):

a powiedz mi czy przy korzystaniu z tej ich oficjalnej procedury gwarancja na fona zostaje zachowana czy tez przepada?

Tego nie wiem. Zdania są podzielone. Jedni mówią, że przepada, inni, że nie. W UE niby są/mają być jakieś obostrzenia, że wgranie alternatywnego softu ma nie naruszać gwarancji. Więc musiałbyś do ich supportu napisać i się zapytać o szczegóły.

Fryc napisał(-a):

P.S. Czyli chcesz powiedziec ze zapisales sie jednak do tej ich partii komunistycznej tylko pod pseudonimem ? :D:D:D

Założenie konta w ich usłudze i podanie tam nick'u + numer telefonu, który i tak znają, bo przecie korzystam z ich fona, to naprawdę nic strasznego. Problemem jest np. cały syf, który jest preinstalowany w tym fonie. Ja u siebie musiałem wyłączyć to poniższe:

Kod:

pm uninstall -k --user 0 com.miui.analytics
pm uninstall -k --user 0 com.miui.msa.global
pm uninstall -k --user 0 com.miui.daemon
pm uninstall -k --user 0 com.miui.hybrid
pm uninstall -k --user 0 com.miui.hybrid.accessory
pm uninstall -k --user 0 com.xiaomi.joyose
pm uninstall -k --user 0 com.miui.wmsvc

pm uninstall -k --user 0 com.facebook.services
pm uninstall -k --user 0 com.facebook.system
pm uninstall -k --user 0 com.facebook.appmanager
pm uninstall -k --user 0 com.amazon.appmanager
pm uninstall -k --user 0 com.miui.weather2
pm uninstall -k --user 0 com.miui.gallery
pm uninstall -k --user 0 com.miui.cleanmaster
pm uninstall -k --user 0 com.miui.mishare.connectivity
pm uninstall -k --user 0 com.miui.notes
pm uninstall -k --user 0 com.miui.videoplayer
pm uninstall -k --user 0 com.xiaomi.scanner
pm uninstall -k --user 0 com.miui.yellowpage
pm uninstall -k --user 0 com.miui.calculator
pm uninstall -k --user 0 com.miui.player
pm uninstall -k --user 0 com.mi.globalbrowser
pm uninstall -k --user 0 com.mi.android.globalminusscreen
pm uninstall -k --user 0 com.miui.compass
pm uninstall -k --user 0 com.xiaomi.midrop
pm uninstall -k --user 0 com.google.android.apps.subscriptions.red
pm uninstall -k --user 0 com.xiaomi.glgm
pm uninstall -k --user 0 com.google.android.tts
pm uninstall -k --user 0 com.google.ar.lens
pm uninstall -k --user 0 com.google.android.projection.gearhead
pm uninstall -k --user 0 com.google.android.apps.googleassistant
pm uninstall -k --user 0 com.android.providers.partnerbookmarks
pm uninstall -k --user 0 com.android.egg
pm uninstall -k --user 0 com.milink.service
pm uninstall -k --user 0 com.miui.backup
pm uninstall -k --user 0 com.miui.cloudbackup
pm uninstall -k --user 0 com.miui.cloudservice
pm uninstall -k --user 0 com.miui.micloudsync
pm uninstall -k --user 0 com.netflix.partner.activation
pm uninstall -k --user 0 com.android.wallpaper.livepicker
pm uninstall -k --user 0 com.android.wallpaperbackup
pm uninstall -k --user 0 com.miui.miwallpaper
pm uninstall -k --user 0 com.tencent.soter.soterserver
pm uninstall -k --user 0 com.android.soundrecorder
pm uninstall -k --user 0 com.xiaomi.mipicks
pm uninstall -k --user 0 com.google.android.feedback
pm uninstall -k --user 0 com.miui.bugreport
pm uninstall -k --user 0 com.google.android.apps.wellbeing
pm uninstall -k --user 0 com.google.android.googlequicksearchbox
pm uninstall -k --user 0 com.google.android.marvin.talkback
pm uninstall -k --user 0 com.google.android.apps.docs
pm uninstall -k --user 0 com.google.android.calendar

pm uninstall -k --user 0 com.huaqin.diaglogger
pm uninstall -k --user 0 com.huaqin.btlogger
pm uninstall -k --user 0 com.huaqin.receivercontroller
pm uninstall -k --user 0 com.huaqin.sarcontroller
pm uninstall -k --user 0 com.mipay.wallet.in
pm uninstall -k --user 0 com.miui.global.packageinstaller
pm uninstall -k --user 0 com.miui.phrase
pm uninstall -k --user 0 com.miui.touchassistant
pm uninstall -k --user 0 com.xiaomi.payment

pm uninstall -k --user 0 com.android.providers.downloads.ui

A i tak jeszcze trochę syfu zostało, z czego paru rzeczy się nie da wywalić bo fon wpada w bootloop. Ale popatrz sobie po tych nazwach i oceń sam co za gówno w tych telefonach siedzi.

Co do fastboot, to tutaj piszą co innego:
https://source.android.com/devices/bootloader/locking_unlocking

Devices should deny the fastboot flashing unlock command unless the get_unlock_ability is set to 1. If set to 0, the user needs to boot to the home screen, open the Settings > System > Developer options menu and enable the OEM unlocking option (which sets the get_unlock_ability to 1). After setting, this mode persists across reboots and factory data resets.

Czyli ta komenda jest zrzucana jeśli nie masz wcześniej w ustwieniach deweloperskich włączonego OEM unlocking , a by go włączyć musisz do xiaomi wysłać prośbę o odblokowanie fona. xD

Offline

 

#30  2021-08-19 10:09:11

  skullman - Użytkownik

skullman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-08

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

Fryc napisał(-a):

P.S. Czyli chcesz powiedziec ze zapisales sie jednak do tej ich partii komunistycznej tylko pod pseudonimem ? :D:D:D

Ale nad czym tu lamentujesz, kupiłeś telefon chińskiego producenta, który z dużą, bardzo dużą dozą prawdopodobieństwa ma sprzętowy ficzer inwigilujący użytkownika i którego pewnie nie zablokujesz oprogramowaniem. Pewnie wielu pamięta, że niedawno była afera bo jacyś spece z Ameryki odkryli, że chińscy podwykonawcy ubogacają różnymi ficzerami sprzęt amerykańskich marek. I tu zadaj sobie pytanie, kto tak naprawdę zapisał się do tej ich partii lewicowej.

Offline

 

#31  2021-08-19 10:28:48

  Fryc - Użytkownik

Fryc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2021-04-24

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

skullman napisał(-a):

Fryc napisał(-a):

P.S. Czyli chcesz powiedziec ze zapisales sie jednak do tej ich partii komunistycznej tylko pod pseudonimem ? :D:D:D

Ale nad czym tu lamentujesz, kupiłeś telefon chińskiego producenta, który z dużą, bardzo dużą dozą prawdopodobieństwa ma sprzętowy ficzer inwigilujący użytkownika i którego pewnie nie zablokujesz oprogramowaniem. Pewnie wielu pamięta, że niedawno była afera bo jacyś spece z Ameryki odkryli, że chińscy podwykonawcy ubogacają różnymi ficzerami sprzęt amerykańskich marek. I tu zadaj sobie pytanie, kto tak naprawdę zapisał się do tej ich partii lewicowej.

Wszyscy macie w pewnym sensie racje. Ta lista badziewia ktora podal morfik jest przerazajaca.
To wszystko ma tam siedziec i dzialac po wgraniu LineageOS? jak to z tym jest?
Z tego co widze to latwiej go sprzedac jak sie z tym meczyc :D no ale czy znajdzie sie dzisiaj jakis normalny telefon w tej cenie no i wogole o czym my mowimy z ta inwigilacja wszechobecna dzisiaj co najwyzej mozna to zniwelowac ile sie da bo zeby miec z tym spokojna glowe to trzeba wogole nie uzywac telefonu.

Ostatnio edytowany przez Fryc (2021-08-19 10:30:37)

Offline

 

#32  2021-08-19 12:18:51

  skullman - Użytkownik

skullman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-08

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

A tak to jest, że obecnie nawet procki w architekturze amd64 i to nie tylko Intela ale i AMD mają takie bajery, które działają niezależnie od systemu operacyjnego. Takie czasy panie. Trzeba po prostu myśleć, co się przez ten sprzęt przepuszcza.

Offline

 

#33  2021-08-19 13:26:49

  samu - Stały bywalec

samu
Stały bywalec
Skąd: ~/.linux/dug
Zarejestrowany: 2011-06-15

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

Nie mam pojęcia czy SIM wymagany. Spróbuj bez niej założyć konto w Xiaomi i zobaczysz czy wypluje komunikat o konieczności posiadania SIM w telefonie. Z tego co kojarzę, to był wybór przy rejestracji konta; sim, mejl.


https://www.debian.org/logos/button-mini.png

Offline

 

#34  2021-08-19 13:53:05

  Fryc - Użytkownik

Fryc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2021-04-24

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

samu napisał(-a):

Nie mam pojęcia czy SIM wymagany. Spróbuj bez niej założyć konto w Xiaomi i zobaczysz czy wypluje komunikat o konieczności posiadania SIM w telefonie. Z tego co kojarzę, to był wybór przy rejestracji konta; sim, mejl.

Dzieki

Offline

 

#35  2021-08-19 13:57:58

  Fryc - Użytkownik

Fryc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2021-04-24

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

morfik napisał(-a):

Fryc napisał(-a):

a powiedz mi czy przy korzystaniu z tej ich oficjalnej procedury gwarancja na fona zostaje zachowana czy tez przepada?

Co do fastboot, to tutaj piszą co innego:
https://source.android.com/devices/bootloader/locking_unlocking

Devices should deny the fastboot flashing unlock command unless the get_unlock_ability is set to 1. If set to 0, the user needs to boot to the home screen, open the Settings > System > Developer options menu and enable the OEM unlocking option (which sets the get_unlock_ability to 1). After setting, this mode persists across reboots and factory data resets.

Czyli ta komenda jest zrzucana jeśli nie masz wcześniej w ustwieniach deweloperskich włączonego OEM unlocking , a by go włączyć musisz do xiaomi wysłać prośbę o odblokowanie fona. xD

Czyli ten telefon ma napewno ustawione get_unlock_ability na 0  tak? a nie mozna jakos zrobic inaczej te 1-dynki? ;-)

Offline

 

#36  2021-08-19 14:34:20

  samu - Stały bywalec

samu
Stały bywalec
Skąd: ~/.linux/dug
Zarejestrowany: 2011-06-15

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

Nie słyszałem o innej metodzie odblokowania bootloadera, niż tej z miaccount.

Ostatnio edytowany przez samu (2021-08-19 16:26:29)


https://www.debian.org/logos/button-mini.png

Offline

 

#37  2021-08-19 16:03:53

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

skullman napisał(-a):

Fryc napisał(-a):

P.S. Czyli chcesz powiedziec ze zapisales sie jednak do tej ich partii komunistycznej tylko pod pseudonimem ? :D:D:D

Ale nad czym tu lamentujesz, kupiłeś telefon chińskiego producenta, który z dużą, bardzo dużą dozą prawdopodobieństwa ma sprzętowy ficzer inwigilujący użytkownika i którego pewnie nie zablokujesz oprogramowaniem. Pewnie wielu pamięta, że niedawno była afera bo jacyś spece z Ameryki odkryli, że chińscy podwykonawcy ubogacają różnymi ficzerami sprzęt amerykańskich marek. I tu zadaj sobie pytanie, kto tak naprawdę zapisał się do tej ich partii lewicowej.

Część rzeczy można wyłączyć programowo ale parę szpiegów jak się wyłączy to fon wskakuje w bootloop i trza factory reset. Dlatego właśnie ja powiedziałem sobie że już mam dość fonów z andkiem na pokładzie i już nie będę tego gówna kupował. Mam nadzieje, że za te 2-3 lata jak będę znowu fona zmieniał, to te alternatywy typu librem czy pinephone nieco się umocnią na rynku i będą nieco bardziej w przystępnych cenach (zwłaszcza ten pierwszy).

Fryc napisał(-a):

Wszyscy macie w pewnym sensie racje. Ta lista badziewia ktora podal morfik jest przerazajaca.
To wszystko ma tam siedziec i dzialac po wgraniu LineageOS? jak to z tym jest?

Jak wgrasz nowy ROM to tego nie będzie ale wciąż będzie zamkniętoźródłowy blob producenta, z którego ten twój system będzie korzystał i nikt nie wie co w tym blobie siedzi.

Fryc napisał(-a):

Z tego co widze to latwiej go sprzedac jak sie z tym meczyc :D no ale czy znajdzie sie dzisiaj jakis normalny telefon w tej cenie no i wogole o czym my mowimy z ta inwigilacja wszechobecna dzisiaj co najwyzej mozna to zniwelowac ile sie da bo zeby miec z tym spokojna glowe to trzeba wogole nie uzywac telefonu.

Generalnie to szukaj jedynie góglowskich fonów, bo na nich bez problemu działają andki spod znaku AOSP
No i jeszcze to:
https://pine64.com/product-category/pinephone/
https://shop.puri.sm/

Fryc napisał(-a):

Czyli ten telefon ma napewno ustawione get_unlock_ability na 0  tak? a nie mozna jakos zrobic inaczej te 1-dynki? ;-)

No tak pisze w oficjalnej dokumentacji androida i jeśli masz certyfikowany przez google fon, to spełnia te wymagania albo przynajmniej powinien. xD
W zwykłych fonach przestawiasz sobie tylko oem unlock w ustawieniach deweloperskich i działa i to jest absolutne minimum. U mnie na tp-link'owych fonach tak to właśnie działało. A na xiaomi trza ich poprosić by umożliwili to przełączenie.

samu napisał(-a):

Nie słyszałej o innej metodzie odblokowania bootloadera, niż tej z miaccount.

A podaj jakieś wiarygodne źródło tych informacji. xD Bo to poprzednie, które było już w tym wątku zakładało że ROM to Random Access Memory. xD

Offline

 

#38  2021-08-19 16:08:56

  Fryc - Użytkownik

Fryc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2021-04-24

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

samu napisał(-a):

Nie słyszałej o innej metodzie odblokowania bootloadera, niż tej z miaccount.

No gdyby byla to by napisali i na stronie LineageOS w krokach przedinstalacyjnych tak samo tez na XDA  nie ze by to byla jakas straszna rzecz jak juz napisal @morfik ale mysle ze musi byc jakis sposob by to ominac w mysl ze wszystko jakos sie da ominac tylko akurat albo nie ma do tego odpowiednich narzedzi albo brak wiedzy.Nie chce narazie eksperymentowac wole wczesniej sie wszystkiego dowiedziec by znowu potem nie bylo musztardy po obiedzie.Telefon jest nowy nietkniety tyle co sie zmienilo tu polka z magazynu na szuflade w domu takze szkoda by bylo cos spieprzyc.

Ostatnio edytowany przez Fryc (2021-08-19 16:11:30)

Offline

 

#39  2021-08-19 16:10:51

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

Zawsze możesz oddać ten fon bez podania przyczyny jak zamawiałeś wysyłkowo i jeszcze nie upłynął termin zwrotu. xD

Offline

 

#40  2021-08-19 16:12:57

  Fryc - Użytkownik

Fryc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2021-04-24

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

morfik napisał(-a):

Zawsze możesz oddać ten fon bez podania przyczyny jak zamawiałeś wysyłkowo i jeszcze nie upłynął termin zwrotu. xD

Tylko na jaki go zamienic ? na stacjonarny ? :-D

Ostatnio edytowany przez Fryc (2021-08-19 16:13:48)

Offline

 

#41  2021-08-19 16:17:28

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

Na jakoś google pixel'a czy innego nexusa. xD

Możesz pewnie też jakaś używkę kupić byle niezajechaną i niekradzioną xD

Ostatnio edytowany przez morfik (2021-08-19 16:22:18)

Offline

 

#42  2021-08-19 16:37:06

  samu - Stały bywalec

samu
Stały bywalec
Skąd: ~/.linux/dug
Zarejestrowany: 2011-06-15

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

I obowiązkowo na Snapdragonie)


https://www.debian.org/logos/button-mini.png

Offline

 

#43  2021-08-19 18:51:12

  Fryc - Użytkownik

Fryc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2021-04-24

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

No nie wiem, zadalem pytanie o zwrot ale patrzylem ze jest jakis kruczek w warunkach umowy ze jezeli produkt byl na zamowienie i nie byl dostepny w danym momencie to moze nie podlegac zwrotowi.Nie wiem czemu mialoby to sluzyc ale chyba wlasnie ograniczaniu zwrotow. :X
Inaczej trzeba bedzie to przelknac i szukac dalej sposobow na ten fon a w ostatecznosci pozostaje ten oficjalny unlock jego mac. :D

Ostatnio edytowany przez Fryc (2021-08-19 18:51:36)

Offline

 

#44  2021-08-19 19:37:19

  Fryc - Użytkownik

Fryc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2021-04-24

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

@morfik

Cyt."Czyli ta komenda jest zrzucana jeśli nie masz wcześniej w ustwieniach deweloperskich włączonego OEM unlocking , a by go włączyć musisz do xiaomi wysłać prośbę o odblokowanie fona. xD"

Chyba aby wlaczyc OEM unlocking w tym fonie nie trzeba pytac o pozwolenia  tylko mozna to zrobic z menu Enable OEM Unlock: Settings > Developer options > Enable OEM unlock. Wtedy zalaczy sie ta jedynka i mozna przez fastboot slac te komendy  write fastboot flashing unlock ?
To konto bylo by wymagane tylko po to zeby zrobic to online za pomoca ich oficialnego unlocka?

Offline

 

#45  2021-08-19 21:16:46

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

Fryc napisał(-a):

No nie wiem, zadalem pytanie o zwrot ale patrzylem ze jest jakis kruczek w warunkach umowy ze jezeli produkt byl na zamowienie i nie byl dostepny w danym momencie to moze nie podlegac zwrotowi.Nie wiem czemu mialoby to sluzyc ale chyba wlasnie ograniczaniu zwrotow. :X
Inaczej trzeba bedzie to przelknac i szukac dalej sposobow na ten fon a w ostatecznosci pozostaje ten oficjalny unlock jego mac. :D

Jak zamawiałeś na odległość (przez www) i kurierem albo w paczkomacie odebrałeś, to masz prawo zwrotu w terminie minimum 14 dni (czasem więcej jeśli sklep sobie sam określi). A jak sklep się wykręca to do uokik zgłaszaj, i przestaną xD

Tu masz więcej info:
https://www.uokik.gov.pl/faq_umowy_zawierane_na_odleglosc.php

Fryc napisał(-a):

Chyba aby wlaczyc OEM unlocking w tym fonie nie trzeba pytac o pozwolenia  tylko mozna to zrobic z menu Enable OEM Unlock: Settings > Developer options > Enable OEM unlock. Wtedy zalaczy sie ta jedynka i mozna przez fastboot slac te komendy  write fastboot flashing unlock ?
To konto bylo by wymagane tylko po to zeby zrobic to online za pomoca ich oficialnego unlocka?

U mnie chce hasło by włączyć tę opcję. Zgaduję, że to hasło przyślą z xiaomi. xD

Offline

 

#46  2021-08-19 21:27:44

  Fryc - Użytkownik

Fryc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2021-04-24

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

@morfik

Cyt. "U mnie chce hasło by włączyć tę opcję. Zgaduję, że to hasło przyślą z xiaomi. xD"

Moze bys przekrecil tam do nich skoro juz sie znacie moze by dali po znajomosci tylko nie wiem czy trzeba by po chinsku czy jak? :D

Haslo sobie wymyslili... mnie sie tak z samsunga przypomnialo i mysle o co ja tu tak sie bije jak mozna.

Ostatnio edytowany przez Fryc (2021-08-19 21:29:40)

Offline

 

#47  2021-08-19 21:35:33

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

Hasło jest raczej indywidualne i zależy od numerów telefonu, więc sam se musisz do nich napisać. xD

Offline

 

#48  2021-08-19 21:39:49

  Fryc - Użytkownik

Fryc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2021-04-24

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

morfik napisał(-a):

Hasło jest raczej indywidualne i zależy od numerów telefonu, więc sam se musisz do nich napisać. xD

tutaj cos jest o tym i nawet tam po chinsku pisza ;-D kiedy fon gada z serwerem

https://forum.xda-developers.com/t/possible-new-way … ader.4009009/

私钥签名成功 - Sukces w podpisywaniu klucza prywatnego czy Private key signature succeeded

Ostatnio edytowany przez Fryc (2021-08-19 21:42:06)

Offline

 

#49  2021-08-19 21:53:21

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

No tam w jednym linku pisali, że potrzebna jest sygnatura złożona pod pewnymi danymi uzyskanymi z fona, a tylko xiaomi ma klucz prywatny by te sygnaturę złożyć. Dopiero tak podpisany plik jest podawany w fastboot i jeśli sygnatura jest prawidłowa to fona odblokuje. Także moim zdaniem jest pozamiatane chyba, że masz klucz prywatny xiaomi? xD

Ostatnio edytowany przez morfik (2021-08-19 21:53:33)

Offline

 

#50  2021-08-19 22:10:17

  Fryc - Użytkownik

Fryc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2021-04-24

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

Zgadza sie, zdaje sie byc pozamiatane..

Ostatnio edytowany przez Fryc (2021-08-19 22:10:44)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)