Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2021-03-04 05:48:13

  q73 - Użytkownik

q73
Użytkownik
Zarejestrowany: 2021-01-02

Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

Orientuje się ktos może jakie "szyfrowanie full disk encryption" ma by default Android?
Pytam bo można by było napisać tutorial co do wylutowania pamięci flash i złamaniu bruteforcem tego LUKSa który miał limit bodajże 16 znaków (tak jak DUG xD.)
Nie wiem jak poprawnie powinienem przeprowadzic taki wipe, najlepiej to wylutować hotairem tą kość, wrzucić system i wlutować spowrotem.
Jeśli chodzi o nadpisywanie niezaszyfrowanego telefonu to proszę o jakiś protip bo z tego co mi wiadomo ciężko jest bezpowrotnie usunąć dane z kości NAND.

Offline

 

#2  2021-03-04 07:20:14

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

Która wersja Anroida?
Pytam, bo Lolipop używał ecryptfs:
https://launchpad.net/ecryptfs
i pewnie wszystko, co chodzi na kernelach starszych niż 4.xx używa tego dalej.

W jaju 4.xx pojawił się moduł ext4-crypt, który do kernela zgłosiło właśnie Google.
Także na 100% Android zaczyna używać ext4-crypt.

W Linuxie e4crypt też jest:
RTFM:

Kod:

man e4crypt

Pozdro


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2021-03-04 10:12:33

  q73 - Użytkownik

q73
Użytkownik
Zarejestrowany: 2021-01-02

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

Kod:

$ adb shell getprop ro.build.version.release 
4.1.2

Czyli Android JellyBean.

Kod:

$ adb shell cat /proc/version
Linux version 3.0.31-1546175 (dpi@DELL129) (gcc version 4.6.x-google 20120106 (prerelease) (GCC) ) #2 SMP PREEMPT Fri May 23 19:10:07 KST 2014

Szukam jakiegoś remote shella pod taki zabytek.

Offline

 

#4  2021-03-05 00:38:03

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

Ja mam w Andku serwer SSH dostarczony via Magisk obecnie.

Kod:

~# ssh m getprop ro.build.version.release
10
~# ssh m cat /proc/version
Linux version 3.18.140-lineage-g1750b1f4d5af (jenkins@The-GodFather) (gcc version 4.9.x 20150123 (prerelease) (GCC)) #1 SMP PREEMPT Thu Aug 20 14:45:49 IST 2020
~# ssh m whoami
root

Na Andka 4 exploitów jest "skolka ugodna", jest podatny na Ghost i Stagefright z tych najbardziej znanych.
Do tego parę tysi pomniejszych.

Miedzy innymi dlatego Google od wersji Android 5 - Lolipop włączyło w Andku SELinuxa, który miał teoretycznie chronić konto root.
Piszę "teoretycznie" bo jak zwykle na teorii się skończyło...
xD

PS:
Do samego wyczyszczenia partycji data w telefonie możesz użyć wbudowanej funkcji resetu do ustawień fabrycznych, albo, jeśli masz tam np TWRP, to on potrafi czyścić partycje.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2021-03-05 00:42:29)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#5  2021-03-05 09:03:47

  q73 - Użytkownik

q73
Użytkownik
Zarejestrowany: 2021-01-02

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

Wiem o tym że można wyczyścić partycje /data robiąc Volume Up + Home + Power button.
Swoją drogą u mnie home button nie działa ale też wchodzi do "Android system recovery".
Grat to Samsung Galaxy S3 mini, można jakoś wgrać mu nowszego Andka na Linuchu?
Na necie każdy mówi o Odinie i jakimś custom firmware od jakiegoś skolka blać torwarysza ;)

Offline

 

#6  2021-03-05 10:13:28

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

To jest model Samsung i9300?

Był na niego Lineage 14.1 - Android 7 Nougat:
https://wiki.lineageos.org/devices/i9300

Na XDA poszukaj czegoś o tym telefonie, może ktoś z devóv XDA robi nowszy, nieoficjalny rom na ten model.

Trochę wątków do poczytania masz:
https://forum.xda-developers.com/f/galaxy-s-iii-min … lopment.1835/

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2021-03-05 10:16:08)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#7  2021-04-24 15:46:40

  Fryc - Użytkownik

Fryc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2021-04-24

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

Dzien Dobry

Przy okazji waszej rozmowy chcialbym dolaczyc swoje pytanie by nie zakladac nowego watku.

Chcialbym wgrac LineageOS na Samsung Galaxy Tab S6 Lite 64GB Wi-Fi
Nie robilem tego nigdy wiec wole sie poradzic zanim cos niechcaco spiernicze.

Sa tam dwa pliki do sciagniecia : lineage-18.1-20210421-recovery-gta4xlwifi.img 641.7 MB   i
lineage-18.1-20210421-recovery-gta4xlwifi.img 67.81 MB

Czy wystarczy wejsc przyciskami do recovery odpowiednio zwipowac urzadzenie a nastepnie wgrac ten obraz lineage-18.1 ?
Czy obraz LineageOS moze byc na karcie sd wlozonej do urzadzenia ? czy musi byc w jego pamieci 64GB ?
Czy koniecznie trzeba to robic przez usb i komputer.?

Widze ze juz macie wiedze i robiliscie to na swoich urzadzeniach,moze ktos podac najprostrzy sposob aby tego szybko i bezstresowo dokonac?

Na koniec jeszcze zapytam po co jest ten plik lineage-18.1-20210421-recovery i jak przed cala czynnoscia zrobic backup calego urzadzenia aby w razie czego mozna bylo wrocic do pierwotnej samsungowej wersji.

Dziekuje Serdecznie.

Offline

 

#8  2021-04-25 08:08:16

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

Lineage-recovery lepiej nie instaluj, lepszy będzie czysty TWRP, poszukaj dla twojego modelu na stronie TWRP.
https://twrp.me/Devices/

Jak zainstalujesz TWRP, to tam będziesz miał opcję czyszczenia  wszystkich partycji.

Warto sformatować partycję /data, ale wtedy stracisz wszystkie dane prywatne i aplikacje z telefonu.
Korzyść jest taka, że nowy system nie będzie kolidował z jakimiś niekompatybilnymi ustawieniami poprzedniego, co jest dosyć częstą przypadłością.

Oczywiście przed majstrowaniem z recovery i rootowaniem fona przygotuj sobie backup wszystkich danych.

Przed rozpoczęciem zabawy poszukaj info na XDA o Twoim gracie, może trafisz na porady dotyczące problemów specyficznych dla  Twojego tabletu.

PS.
LIneage-18.1 próbowałem, ale były problemy z Magiskiem, Selinux go ubijał.
Testowałem na Moto G5 cedric.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2021-04-25 08:12:32)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#9  2021-04-25 18:35:39

  Fryc - Użytkownik

Fryc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2021-04-24

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

Wielkie Dzieki za porady.Za pomoca TWRP zrobie uprzednio pelny backup tak ?

Offline

 

#10  2021-04-26 03:12:32

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

Lepiej skopiuj pliki po kablu przez ADB na kompa i przejrzyj, czy wszystko, co potrzebujesz możesz otworzyć.
To najpewniejsza forma kopiowania i unikania ewentualnych przypałów.
:P


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#11  2021-04-26 19:39:33

  Fryc - Użytkownik

Fryc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2021-04-24

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

Jakiej komendy nalezy uzyc aby zrobic backup calego tableta

adb backup -apk -shared -all -f backup-file.adb  ?  po jej uzyciu utworzyl mi sie plik ponad 600MiB

Nie umiem wgrac TWRP aby potem zainstalowac LineageOS poprzez recovery.

Ostatnio edytowany przez Fryc (2021-04-27 03:54:37)

Offline

 

#12  2021-04-27 11:50:43

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

Pliki  ciągnij, pliki.
Przecież musisz widzieć, czy wszystkie dane możesz otworzyć na kompie.

np z mojego grata idzie to tak:

Kod:

 adb pull /sdcard/ $PWD/

i potem sprawdzasz, czy skopiowane, np:

Kod:

ls -d sdcard/*
 sdcard/Alarms    sdcard/Documents   sdcard/Music           sdcard/Podcasts    sdcard/Zakupy.xlsx
 sdcard/Android   sdcard/CallRecorder     sdcard/Download    sdcard/Notifications   sdcard/Ringtones
 sdcard/back      sdcard/DCIM             sdcard/Movies      sdcard/Pictures        sdcard/TWRP

Jak widzisz, grzecznie kopiuje strukturę plików i folderów.

Czy zrobione (skopiował)?
na koniec wyświetli raport:

Kod:

 
/sdcard/: 558 files pulled. 33.1 MB/s (4735210690 bytes in 136.605s)

Oczywiście musisz sprawdzić, w jakich katalogach na tablecie masz jakieś istotne i ważne dane.

Tutaj masz conieco o TWRP na Twoim tablecie:
https://www.getdroidtips.com/twrp-recovery-galaxy-tab-s6-lite/

A tu najważniejsza sprawa, odblokowanie bootloadera:
https://www.getdroidtips.com/how-to-unlock-bootload … -tab-s6-lite/

Pozdro

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2021-04-27 12:55:07)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#13  2021-04-27 14:09:00

  Fryc - Użytkownik

Fryc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2021-04-24

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

Nie mam dostepu do windozy ,pod tym linkiem sa opisy instalacji TWARP na winodozie poprzez Odin.
Bootloader mam odblokowany i dale nie wiem jak w prosty sposob zainstalowac ten TWARP na tym tablecie pod
Debianem.

Offline

 

#14  2021-04-27 17:37:27

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

W moim fonie się to robiło przez przełączenie urządzenie w tryb bootloadera i potem poleceniem fastboot.
czyli:

Kod:

adb reboot bootloader
fastboot flash recovery <recovery_filename>.img

https://wiki.lineageos.org/devices/cedric/install

Tak samo się to robiło w moim tablecie - Nexus 7.

Może poszukaj na forum XDA albo na wiki LineageOS, jak się to robi w Samsungach.

Tu masz conieco o Twoim gracie:
https://wiki.lineageos.org/devices/gta4xlwifi/install

a potrzebny do tego program heimdall jest dostępny nawet w Gentoo, wiec w Debianie też będzie.


Gentoo:

Kod:

eix heimdall
* app-mobilephone/heimdall
     Available versions:  1.4.2 1.4.2-r1 **9999*l {gui}
     Homepage:            https://glassechidna.com.au/heimdall/ https://github.com/Benjamin-Dobell/Heimdall
     Description:         Tool suite used to flash firmware onto Samsung devices

Debian:
https://packages.debian.org/pl/bullseye/heimdall-flash

Kod:

# Debian ###   wto kwi 27 17:40:09  localhost : / 

# root ~> apt search heimdall
Sorting... Gotowe
Full Text Search... Gotowe
heimdall-flash/stable 1.4.1-2+b1 amd64
  tool for flashing firmware on Samsung Galaxy S devices

heimdall-flash-frontend/stable 1.4.1-2+b1 amd64
  tool for flashing firmware on Samsung Galaxy S devices - Qt GUI

Nawet ma GUI w QT.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2021-04-28 02:42:54)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#15  2021-04-27 18:04:44

  Fryc - Użytkownik

Fryc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2021-04-24

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

Dzieki za pomoc!

Poszlo...! krok po kroku z tego linka:

https://wiki.lineageos.org/devices/gta4xlwifi/install

przez Heimdall (Heimdall-linux-master-012220.zip)

zainstalowalem...

lineage-18.1-20210427-recovery-gta4xlwifi.img

a przez powyzsze lineage-recovery...

lineage-18.1-20210421-nightly-gta4xlwifi-signed.zip

z karty sd.

Pozdrawiam!

Ostatnio edytowany przez Fryc (2021-04-27 21:55:51)

Offline

 

#16  2021-08-17 00:32:14

  Fryc - Użytkownik

Fryc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2021-04-24

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

Witam! :-)

Juz na poczatku Przepraszam ze odswiezam temat.

Jak odblokowac bootloader w Redmi Note 7  bez konta Xiaomi pod Linuxem by wgrac LineageOS ?

Nawet na stronie LineageOS w poradniku jest napisane ze nalezy stworzyc to konto.
Do zadania tego pytania zachecil mnie ten wpis/oferta znaleziona w necie  cyt. " możemy odblokować telefon bez konieczności posiadania konta Xiaomi dla  Redmi Note 7 " (odplatnie) ,o ile w wypadku posiadania tego konta sprawa wydaje sie prosta to nigdzie nie znalazlem sposobu jak tego dokonac bez zakladana tego konta (wkladania SIM ,podawania nr.tel. maila itp.)

Dziekuje.

Ostatnio edytowany przez Fryc (2021-08-17 12:25:31)

Offline

 

#17  2021-08-17 16:12:22

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

Załóż sobie to konto, odblokuj i po sprawie. W czym problem?

Offline

 

#18  2021-08-17 17:24:38

  Fryc - Użytkownik

Fryc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2021-04-24

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

Telefon jest nieuzywany, nigdy nie bede z tego konta korzystal wiec po co mam je zakladac po za tym po co wysylac nr tel. na jakies chinskie serwery itp. chyba karta SIM tez musi byc wtedy w telefonie itd. Nie wiem moze sie myle i nie trzeba tam podawac wielu danych.(jeszcze tego nie robilem).
Pomyslalem ze mozna to jakos obejsc w kulturalny sposob na dodatek ponoc trzeba czesto odczekac iles tam godzin az laskawie przyjdzie pozwolenie na odblokowanie.

Dziekuje za odpowiedz..

Offline

 

#19  2021-08-18 09:09:26

  samu - Stały bywalec

samu
Stały bywalec
Skąd: ~/.linux/dug
Zarejestrowany: 2011-06-15

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

Tydzień czekania. Konto możesz założyć za pomocą e-maila.


https://www.debian.org/logos/button-mini.png

Offline

 

#20  2021-08-18 11:40:54

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

Fryc napisał(-a):

Telefon jest nieuzywany...

Skoro nie używasz telefonu to po co go chcesz odblokowywać? xD

Fryc napisał(-a):

Pomyslalem ze mozna to jakos obejsc w kulturalny sposob na dodatek ponoc trzeba czesto odczekac iles tam godzin az laskawie przyjdzie pozwolenie na odblokowanie.

No bo to jest taki mechanizm bezpieczeństwa — na wypadek utraty telefonu. Technicznie rzecz biorąc, złodziej mógłby ci zresetować telefon do ustawień fabrycznych, odblokować sobie bootloader i robić co mu się podoba z tym fonem, np. skonfigurować go od nowa obchodząc restrykcje gógla, co z kolei umożliwiłoby pełne korzystanie z telefonu. Zwykle telefony kradnie się po to by można było je komuś sprzedać. A jak sprzedać telefon, z którego nie można swobodnie korzystać? xD Jeśli jesteś pełnoprawnym właścicielem telefonu to bez problemu przejdziesz proces weryfikacji i sobie będziesz mógł ten fon odblokować usuwając przy tym wszelkie mechanizmy bezpieczeństwa ale to już twoja sprawa. Xiaomi ten krok pośredni w celu weryfikacji osoby chcącej fon odblokować wprowadził, by ograniczyć kradzieże telefonów.

Ostatnio edytowany przez morfik (2021-08-18 11:43:18)

Offline

 

#21  2021-08-18 15:10:47

  Fryc - Użytkownik

Fryc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2021-04-24

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

samu napisał(-a):

Tydzień czekania. Konto możesz założyć za pomocą e-maila.

Piszesz ze to konto mozna zalozyc za pomoca maila ,rozumiem ze nie trzeba wtedy zadnego potwierdzjacego kodu z sms ?
Czy podczas odblokowywania karta SIM musi byc w telefonie i czy trzeba uprzednio zalogowac sie na to konto z telefonu tworzac je defacto na nim
czy wystarczy zalozyc to konto z PC na ich stronie za pomoca maila i potem podczas odpalenia softu do odblokowywania z podlaczonym (usb) fonem do PC zalogowac sie z PC na to konto kiedy o to poprosi i przejsc oficjalna procedure odblokowania bootloadera.

Dziekuje.

Offline

 

#22  2021-08-18 15:12:39

  Fryc - Użytkownik

Fryc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2021-04-24

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

morfik napisał(-a):

Fryc napisał(-a):

Telefon jest nieuzywany...

Skoro nie używasz telefonu to po co go chcesz odblokowywać? xD

Fryc napisał(-a):

Pomyslalem ze mozna to jakos obejsc w kulturalny sposob na dodatek ponoc trzeba czesto odczekac iles tam godzin az laskawie przyjdzie pozwolenie na odblokowanie.

No bo to jest taki mechanizm bezpieczeństwa — na wypadek utraty telefonu. Technicznie rzecz biorąc, złodziej mógłby ci zresetować telefon do ustawień fabrycznych, odblokować sobie bootloader i robić co mu się podoba z tym fonem, np. skonfigurować go od nowa obchodząc restrykcje gógla, co z kolei umożliwiłoby pełne korzystanie z telefonu. Zwykle telefony kradnie się po to by można było je komuś sprzedać. A jak sprzedać telefon, z którego nie można swobodnie korzystać? xD Jeśli jesteś pełnoprawnym właścicielem telefonu to bez problemu przejdziesz proces weryfikacji i sobie będziesz mógł ten fon odblokować usuwając przy tym wszelkie mechanizmy bezpieczeństwa ale to już twoja sprawa. Xiaomi ten krok pośredni w celu weryfikacji osoby chcącej fon odblokować wprowadził, by ograniczyć kradzieże telefonów.

Jest nieuzywany poniewaz jest nowy w pudelku ,stary zaczyna odmawiac posluszenstwa wiec sila rzeczy przyszedl czas na ten.Jestem pelnoprawnym wlascicielem tego telefonu, np. w tablecie samsunga nie musialem takich cyrkow robic by odblokowac bootloader.Piszesz ze chodzi o zabezpieczenie przed kradzieza.(moze byc to zrozumiale w tym wypadku) aczkolwiek smiem twierdzic ze i tak by sobie poradzili aby to obejsc.
To ze ja mam ograniczona wiedze w tym temacie i ograniczone narzedzia (nawet swindowsa nie mam :-) , to nie znaczy ze u innych jest tak samo.

Dziekuje.

Offline

 

#23  2021-08-18 17:22:06

  Fryc - Użytkownik

Fryc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2021-04-24

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

@morfik

A co jak mi ktos ukradnie to konto i zablokuje mi telefon nalezacy do mnie na amen  :D ?
Ponoc jestes "paranoikiem" w sprawach bezpieczenstwa a takiej sytuacji nie przewidziales ;D

Ostatnio edytowany przez Fryc (2021-08-18 17:23:22)

Offline

 

#24  2021-08-18 18:18:32

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

Fryc napisał(-a):

samu napisał(-a):

Tydzień czekania. Konto możesz założyć za pomocą e-maila.

Piszesz ze to konto mozna zalozyc za pomoca maila ,rozumiem ze nie trzeba wtedy zadnego potwierdzjacego kodu z sms ?
Czy podczas odblokowywania karta SIM musi byc w telefonie i czy trzeba uprzednio zalogowac sie na to konto z telefonu tworzac je defacto na nim
czy wystarczy zalozyc to konto z PC na ich stronie za pomoca maila i potem podczas odpalenia softu do odblokowywania z podlaczonym (usb) fonem do PC zalogowac sie z PC na to konto kiedy o to poprosi i przejsc oficjalna procedure odblokowania bootloadera.

Dziekuje.

Z tego co patrzyłem w ustawieniach deweloperskich, to wychodzi na to, że karta sim z numerem przypisanym do konta xiaomi musi być w telefonie podczas procesu odblokowywania, a ty musisz być zalogowany na to konto w telefonie. Do tego, wysłanie żądania o odblokowanie może odbyć się jedynie przez dane pakietowe (3g/4g) tej karty, której numer figuruje na koncie, przy jednoczesnym wyłączonym WiFi. Przynajmniej tyle wywnioskowałem patrząc na opcje i czytając opisy.

Fryc napisał(-a):

Jestem pelnoprawnym wlascicielem tego telefonu, np. w tablecie samsunga nie musialem takich cyrkow robic by odblokowac bootloader.

No ja u siebie na tp-link'owych fonach również ale to nie były bezpieczne telefony. xD To jak producent sobie podchodzi do kwestii zabezpieczenia telefonów, to już jest jego sprawa i ma pełną dowolność.


Fryc napisał(-a):

Piszesz ze chodzi o zabezpieczenie przed kradzieza.(moze byc to zrozumiale w tym wypadku) aczkolwiek smiem twierdzic ze i tak by sobie poradzili aby to obejsc.
To ze ja mam ograniczona wiedze w tym temacie i ograniczone narzedzia (nawet swindowsa nie mam :-) , to nie znaczy ze u innych jest tak samo.

Wszystkie zabezpieczenia są do złamania. Ale sam widzisz na swoim przykładzie, że tego telefonu xiaomi nie możesz odblokować tak łatwo. A teraz sobie wyobraź, że jakiś napotkany kolo ci zawinął fona — jakie jest prawdopodobieństwo, że kierując się chęcią szybkiej sprzedaży tego fona, będzie sobie zawracał głowę obchodzeniem jego zabezpieczeń? Ogromna ilość ludzi od razu sobie odpuści i poszuka fona, który ma słabsze zabezpieczenia, w których wystarczy przywrócić ustawienia fabryczne i już działa. xD

Fryc napisał(-a):

@morfik

A co jak mi ktos ukradnie to konto i zablokuje mi telefon nalezacy do mnie na amen  :D ?
Ponoc jestes "paranoikiem" w sprawach bezpieczenstwa a takiej sytuacji nie przewidziales ;D

Ja jestem zdroworozsądkowcem w kwestii zabezpieczeń. xD Wiesz, jak ci ktoś przejmie konto google to też będziesz miał pozamiatane, a mimo to bardzo rzadko zdarzają się takie sytuacje, np. mi nikt nigdy konta żadnego nie przejął, no może na torrencie z pornusami ale tam miałem hasło 123456 i mi cały transfer z ratio 200:1 wyprowadzili, tak że mi konto zablokowali. xD Od tamtego czasu zmieniłem swoje hasła na bardziej nieprzewidywalne, losowo generowane dla każdego z serwisu z osobna. Nawet na fonie mam dedykowane konto google zamiast mojego głównego. Bo jeśli ktoś przejmie fon, to mia dostęp do konta google, a wtedy i do wszystkich usług (reset hasła via mail).

Ostatnio edytowany przez morfik (2021-08-18 18:21:58)

Offline

 

#25  2021-08-18 18:45:23

  Fryc - Użytkownik

Fryc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2021-04-24

Re: Poprawny wipe telefonu pod Androidem.

Poprostu chce odblokowac ten bootloader i wgrac sobie lineageOS ,bez zakladania kont.Uwazam ten telefon za swoja wlasnosc poniewaz nabylem go za wlasne pieniadze a nie za wlasnosc partii komunistycznej z chin :D nie mam rowniez zamiaru wystosowywac do nich prosb a laske odblokowywania bootloadera w zamian za podawanie wiadomosci o sobie ( nie to zeby to byla jakas tajemnica nie do zdobycia) ale dla zasady ze moze jednak da sie inaczej.W zwiazku z tym bede poszukiwal sposobu by jakos ten bootloader odblokowac i wgrac ten LineageOS.

Jezeli ktos ma jakies pomysly to uprzejmie prosze o namiary.

Widzialem juz jakies informacje w internecie ,jeszcze ich nie ogarnalem ,bodajze trzeba do tego swindowsa ale chyba jednak da sie to zrobic.

Dzieki.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)