Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2021-01-02 22:44:25

  q73 - Użytkownik

q73
Użytkownik
Zarejestrowany: 2021-01-02

Bootowalny pendrive z Windows

Mam ISO Windowsa z MSDN, macie jakiś pomysł tak aby bez maszyn wirtualnych zrzucić jego obraz na pendrive?
ISO Windowsa same w sobie nie wspiera tzw. hybrid boot tak jak jest to np. w debianie.
Pamiętam że jakiś czas temu używałem jakiegoś programu od Microsoftu pod wirtualną maszyną z Windowsem...

Offline

 

#2  2021-01-02 22:54:04

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Bootowalny pendrive z Windows

Zależy. Kiedyś dało radę zrobić takiego pendraka poprzez rozpakowanie iso na partycję ntfs i zaznaczenie tej partycji jako bootowalnej. Z obrazami win 8 i win 10 to działało kiedyś, z wersjami serwerowymi podobno nadal to działa.

Aktualnie z obrazami win 8 i win 10 - tylko z poziomu windowsa, może być jakakolwiek wersja (ja skorzystałem z win server 2008 r2) - za pomocą Media Creation Tool czy jakoś tak dostępnego na stronie MS.

Offline

 

#3  2021-01-03 01:28:36

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Bootowalny pendrive z Windows

Rufus na Windows obrabia obrazy Windows.iso, potrzebujesz tylko pendraka min 4GB, wolnego portu USB  i sprawnej myszki do wyklikania całej roboty.

Tu masz program:
https://rufus.ie/pl_PL.html

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2021-01-03 01:29:21)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#4  2021-03-07 18:11:02

  piotrek1993 - Użytkownik

piotrek1993
Użytkownik
Skąd: Supraśl
Zarejestrowany: 2019-03-12

Re: Bootowalny pendrive z Windows

Jacekalex napisał(-a):

Rufus na Windows obrabia obrazy Windows.iso, potrzebujesz tylko pendraka min 4GB, wolnego portu USB  i sprawnej myszki do wyklikania całej roboty.

Tu masz program:
https://rufus.ie/pl_PL.html

Tyle że rufus jest tylko dla Windowsa. Nie ma rufusa dla linuxa ani odpowiednika w 100% który tworzy taki nośnik. Każdy soft którym tworzysz nośnik z windą czy linuxem nie daje ci nawet pełnych uprawnień do wklejania plików jak to jest w windowsie za pomocą rufusa. Przerabiałem juz ten temat.
Pozostaje ci zainteresowanie się programem Ventoy dla Linuxa.

Offline

 

#5  2021-03-07 20:00:31

  fnmirk - Redaktor

fnmirk
Redaktor
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: Bootowalny pendrive z Windows

Tu jest opis jak to zrobić pod Linuksem:

https://www.system-rescue.org/Installing-SystemResc … memory-stick/

Osobiście korzystam z dd. Windows 10, obraz pobrany ze strony producenta, działa. Można wykorzystać SystemRescue.

Ostatnio edytowany przez fnmirk (2021-03-07 20:00:53)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)