Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#51  2005-01-21 21:23:03

  wepster - Site Admin

wepster
Site Admin
Skąd: gorlice
Zarejestrowany: 2005-02-07
Serwis

Re: wino

nie macie o czym hadac nna   forum duga  tylko o winie??


wepster
jeden z trojki
wepster@ciasny.net

Offline

 

#52  2005-01-21 22:08:02

  zieciu - Członek DUG

zieciu
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-01-14

Re: wino

nie macie o czym hadac nna   forum duga  tylko o winie??

Temat wyszedl niechcacy, ale sie przyjal. Na pewno nie byl zalozony po to zeby wkurzyc admina... Ale zawsze mozemy wrocic do tematu Debiana. Np ilosc zalet Debiana w porownanie z w98 po 1, 2, 3, ... n kieliszkow winka;) A tak powaznie to sorka myslalem ze na luznych rozmowach mozna sobie gadac o takich pierdolach jak wino. Nie mam doswiadczenia bo to pierwsze forum na ktorym sie zarejestrowalem, bo mi sie idea spodobala i Debian tez niczego sobie;)


VUDU - Very Unprofessional Debian User:)

Offline

 

#53  2005-01-21 22:14:11

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: wino

nie macie o czym hadac nna   forum duga  tylko o winie??

dobre wino nie jest złe :) no i kto powiedział, że to nie ma nic wspólnego z debianem, hy hy
a tak w ogóle to z kanalizą odpada, panowie. nie doszorujemy się. no i pamiętajcie, że sprawność tego procesu jest rzędu ~75%, więc, dajmy na to, otrzymamy 750 l. pozostaje pytanie jak zabutelkować taką ilość płynu cichaczem, żeby np. gdy zaczniemy radośnie ładować malucha Techa skrzynkami z winem, jakaś zagubiona babcia w drodze do kościoła nie doniesie uprzejmie na pały, że tam gdzieś jest gorzelnia i że nie mają koncesji, diable syny, iże ta współczesna młodzież to samo zło.

a w razie zlotu to o wino nie ma się co martwić, zawsze się jakieś naru... zorganizuje.

sorka myslalem ze na luznych rozmowach mozna sobie gadac o takich pierdolach jak wino. Nie mam doswiadczenia bo to pierwsze forum na ktorym sie zarejestrowalem, bo mi sie idea spodobala i Debian tez niczego sobie;)

dobrze gada, nalać mu %"}


linux regd. user #248790

Offline

 

#54  2005-01-21 22:40:31

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: wino

Ale się temat rozwinął :))) słuchajcie, mam w zamrażarce ze 30 kg wiśni - tylko że zamrożone. Jakby to wsadził do jakiego gąsiorka, zasypał cukrem a potem potraktował stężonym C2H5OH to wyjdzie jakie cherry ?


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#55  2005-01-21 23:53:25

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: wino

właściwie cherry to pewien bajecznie mocny rodzaj wina z Hiszpanii. zalewając owoce spirytem otrzymujesz tzw. nalewkę. generalnie pomysł jest dobry (jak prawie każdy eksperyment z alkoholem :) ), ale mając tyle wiśni pokusiłbym się o zrobienie vina. wyjdzie taniej i lepiej, choć początkowo musisz uszczuplić portfela na właściwą armaturę. vino z wiśni, bądź co bądź, to jedno z najlepszych!

piszę 'prawie', bo np. gruszki albo cytrusy absolutnie do vina się nie nadają. sprawdziłem: przy fermentacji gruszek wydziela się sporo siarkowodoru i w całej chałupie woniało zgniłymi jajami. z bananów i pomarańczy (mandarynek? ;> ) wyszły jakieś żygowiny - tak cuchnęło, że mi się nawet próbować tego nie chciało, od razu poszło w kibel. znaczy, nasze lokalne owoce do vina nadają się w sam raz: wiśnie, czereśnie, śliwki, porzeczki, agreścik, jabłuszka... jabł.... ja... eee... no. też próbowałem z jabłek, wyszło jakoweś paliwo rakietowe. fuj. nadto można wziąć koszyczek i pozrywać w lesie to i owo: wspaniałe vino wyszło z głogu, dobre z dzikiej róży.

a zlot z degustacją i wykładami, no no. temat ciągle otwarty, jak widzę.


linux regd. user #248790

Offline

 

#56  2005-01-22 11:51:08

  zieciu - Członek DUG

zieciu
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-01-14

Re: wino

Ja sie dowiem czy by mozna jakis grancik do funduszy napisac coby ten zlocik za darmo byl.  Tylko trzeba by wymyslic jakis ambitny projekt zwiazany z Debianem zeby byla szansa na to kase dostac. Mozna by wtedy przyjemne z pozytecznym polaczyc:)


VUDU - Very Unprofessional Debian User:)

Offline

 

#57  2005-01-22 23:51:03

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: wino

naprawdę myślisz, że da radę? hmmm. no ale wtedy musielibyśmy zorganizować jakieś *rzeczywiste* wykłady, nie tylko pogaduchy w stylu 'najlepsze jest z wiśni', 'niszcz mikrosofciarza' itp. musimy mieć przecież jakąś podkładkę, no i znaleźć ludzi, którzy zechcą tego bełkotu słuchać. wszystko to wydaje się dosyć kłopotliwe, aczkolwiek wykonalne.

no i pozostaje opcja użycia 1kl baniaczku Techa...


linux regd. user #248790

Offline

 

#58  2005-01-23 18:43:23

  zieciu - Członek DUG

zieciu
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-01-14

Re: wino

Mysle ze gdyby wymyslic jakis fajny projekt zwiazany z Debianem to bylyby naprawde duze szanse zeby ta kase wyrwac. Trzeba by tylko cos takiego wymyslic.ja na razie jeszcze nie wpadlem na nic, ale mozna by zalozyc nowy temat, w ktorym oglosilibysmy konkurs na najlepszy pomysl:) mysle ze mogloby wypalic. Poza tym ten projekt wcale nie musialby polegac na wykladach. Mozna by skombinowac jakies ambitniejsze i ciekawsze zadanie. A z baniaczkiem Techa tez bysmy dali rade:)


VUDU - Very Unprofessional Debian User:)

Offline

 

#59  2005-01-24 00:30:34

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: wino

ja staram sie wlasnie napisac dobry system zazadzania siecia, jak narazie mo idzie powoli che dodatkowo zrovic router ktory by z wszystkimi nazadkami ktore che do niego zapakowac nie przekraczal 20 MB tak aby mozna uzywac go z pozimu karty flesh narazie jestem na etapie zwlaczania dlaczego moj iptraf jest koloru czerwonego :P... i zabieram sie za przepisanie dotychzas napisanego w perl'u systemu zarzadzania na C++, aczkolwiek strasznie brakuje mi czasu i tylko z doskoku zajmuje sie tym problemem....

Offline

 

#60  2005-01-25 03:53:45

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: wino

Podpowiedz: taki pan co trzyma wladze w linuxie i ma 13 :)

...i ma 13. ...i ma 13. hm. co to ma znaczyć? 13 czego? no nie, Tech, w kule lecisz. to nie fair. parę dni się zastanawiam o co chodzi, ale... szyfr w szyfrze, zupełnie jak kriegsmarine :) (czterobębenkowa enigma, te sprawy). krótko: sama twoja podpowiedź jest zbyt niejasna, by ja zaqmać.

PS: czytałeś może 'tajemne przekazy' Rudolfa Kippenhahna? super książka, polecam. :)


linux regd. user #248790

Offline

 

#61  2005-01-25 10:06:06

  zieciu - Członek DUG

zieciu
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-01-14

Re: wino

ja staram sie wlasnie napisac dobry system zazadzania siecia, jak narazie mo idzie powoli che dodatkowo zrovic router ktory by z wszystkimi nazadkami ktore che do niego zapakowac nie przekraczal 20 MB tak aby mozna uzywac go z pozimu karty flesh

Chodzi o to ze ktos instaluje sobie czysty system, potem reszte ciagnie z Twojej karty flash (albo np. z netu) i ma gotowy ladnie dzialajacy router +  jakies narzedzia, tak zeby nawet laik mogl sobie w pol godziny to postawic? Dobrze zrozumialem?


VUDU - Very Unprofessional Debian User:)

Offline

 

#62  2005-01-25 12:33:46

  Tech - Wielki Brat

Tech
Wielki Brat
Skąd: Hel
Zarejestrowany: 2004-04-22

Re: wino

...i ma 13. ...i ma 13. hm. co to ma znaczyć? 13 czego? no nie, Tech, w kule lecisz. to nie fair. parę dni się zastanawiam o co chodzi, ale... szyfr w szyfrze, zupełnie jak kriegsmarine :) (czterobębenkowa enigma, te sprawy). krótko: sama twoja podpowiedź jest zbyt niejasna, by ja zaqmać.

ROOT13

PS: czytałeś może 'tajemne przekazy' Rudolfa Kippenhahna? super książka, polecam. :)

trzeba bedzie przeczytac, jak znajdzie sie wiecej czasu :(


Ktoś mądry kiedyś powiedział: jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia, to się nie odzywaj !!!

Linux Registered User: #344405
GnuPG - C22A 2BA8 BECA 173F 713B A57B DF1A C4B4 E282 AE82

Offline

 

#63  2005-01-25 23:10:32

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: wino

dobra Tech, wiszę ci browar :)

możesz już zmienić podpis


linux regd. user #248790

Offline

 

#64  2005-03-17 01:19:36

  zieciu - Członek DUG

zieciu
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-01-14

Re: wino

nadejszla wiekopomna chwila, proba wina wg przepisu Rycha:]

tu masz szczegółowe proporcje na balon 15 litrów:
(...)
2 kg cukru
(..)
2 kg cukru na 15 litrów to jest absolutne minimum do fermentacji, ale vino wychodzi raczej obrzydliwe. proponuję uzupełnić do 4 i w razie czego jeszcze później dosładzać.

Od razu zrobilem z 4 kg cukru i strasznie slodkie wyszlo (chociaz mocne i smaczne:) ). Nastepnym razem bedzie zmniejsze o 1 kg.

lalala
degustacja przebiega pomyslnie:)


VUDU - Very Unprofessional Debian User:)

Offline

 

#65  2005-03-17 01:29:14

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: wino

...za słodkie? no co ty... hm, kwestia gustu jak widać :]

swoją drogą też muszę coś nastawić, bo już pusto w balonie

lalala
degustacja przebiega pomyslnie:)

:]


linux regd. user #248790

Offline

 

#66  2005-03-17 09:59:45

  shagi - Użytkownik

shagi
Użytkownik
Skąd: Szymbark
Zarejestrowany: 2005-01-19
Serwis

Re: wino

Też winko robiłem w tamtym roku, już rozlane do buteleczek..... zapytacie z czego robione, a tym razem z agrestu i pożeczek... wyrób całkowicie naturalny bez żadnej chemii... i nawet mocne wyszło...

Teraz pasuje zrobić z czegoś innego, z czernic jest dobre bo przedegustowałem kiedyś ;-)

Offline

 

#67  2005-03-17 10:50:02

  voti - Votisław Naczelnik

voti
Votisław Naczelnik
Zarejestrowany: 2004-04-18

Re: wino

Składniki:
1L spirytusu
1 b. duża cytryna
50 całych ziaren kawy

Przepis:
cytrynę ponacinać z góry na dół ale nie dzielić na części i w nacięcia powkładać ziarna kawy. Tak napchaną cytrynę włożyć do słoika razem z sokiem który sie polał przy nacinaiu i zalac spirytusem. Odstawić na 2 tyg gdzieś w kuchni w temp. pokojowej.

Po 2 tyg. otworzyc schłodzić podać z lodem i sie upic :)) mniam


Registered Linux User #383763

Offline

 

#68  2005-03-17 22:42:45

  shagi - Użytkownik

shagi
Użytkownik
Skąd: Szymbark
Zarejestrowany: 2005-01-19
Serwis

Re: wino

O kurcze - bedę kombinował.... po świętach by było jak znalazł.. ;-)

Oj VOTI szpecu cytrynowy...

Offline

 

#69  2005-03-18 00:12:57

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: wino

tylko nie wyżłopcie wszystkiego żeby na zlot starczyło


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#70  2005-03-18 09:14:17

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: wino

Bodzio, się nie martw - na tę okazję przygotuję SPECJALNY nastaw :]

ciekawe, kto nas potem będzie zbierał....


linux regd. user #248790

Offline

 

#71  2005-03-18 09:52:26

  voti - Votisław Naczelnik

voti
Votisław Naczelnik
Zarejestrowany: 2004-04-18

Re: wino

Skłądniki:
1 L spirytusu
1 b. duża pomarańzca
opakowanie goździków

Przepis:
Pomarańczę ponakłówać goździkami żeby wyglądała ja jeż, mozna w niej zrobić wcześniej trochę małych nacięć i w nie powkładać goździki.
Oczywiście wszystko zalewamy spirytem.

Po 2 tyg. stania w zamkniętym słoiku w temp. pokojowej upijamy się.
Przed podaniem oczywiście schłodzić  i podawać z lodem i parasolkami :) mniam


Registered Linux User #383763

Offline

 

#72  2005-03-18 15:19:05

  zieciu - Członek DUG

zieciu
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-01-14

Re: wino

spirytus drogi
winka taniej wychodza...
albo bimberek...
mniam:]


VUDU - Very Unprofessional Debian User:)

Offline

 

#73  2005-03-19 02:55:40

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: wino

dokładnie zieciu tak jak mówisz...

voti poza tym twoje specjały mają za dużo obrotów, człowiek po 0,5 h bezwładnie ściska porcelanowego potwora... a vinko całą noc można zasysać z buteleczek i jeszcze się stoi na nogach (mniej więcej), i to jest duży plus :]


linux regd. user #248790

Offline

 

#74  2005-03-19 07:30:58

  shagi - Użytkownik

shagi
Użytkownik
Skąd: Szymbark
Zarejestrowany: 2005-01-19
Serwis

Re: wino

Dokładnie RYCHU... winko można zasysać bardzo długo bez specjalnych efektów, ale no czasem trzeba i skosztować innych darów alkoholowych..

Offline

 

#75  2005-03-21 09:54:43

  voti - Votisław Naczelnik

voti
Votisław Naczelnik
Zarejestrowany: 2004-04-18

Re: wino

rychu i shagi winko mozna zasysać ale nie ma żadnego porównania do lepszych trunków na sirytku :)


Registered Linux User #383763

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)