Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2019-09-01 03:36:31

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Odblokowanie palcem - Android 8

Cześć!

W telefonie mam czytnik linii papilarnych. Fajny bajer. Problem polega na tym, że po zablokowaniu urządzenia - przy próbie odblokowania palce - wymagane jest podanie 4 cyfrowego kodu. Nie dość, że bez palca nie odblokuję, to muszę tracić czas na wklepaniu kodu. Ktoś wie, co z tym zrobić??

Offline

 

#2  2019-09-01 09:27:38

  urbinek - Dzban Naczelny

urbinek
Dzban Naczelny
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2009-10-01
Serwis

Re: Odblokowanie palcem - Android 8

idk, u mnie działa poprawnie.

Ustaw jeszcze raz czunik


A w wolnym czasie, robię noże :)
http://nginx.urbinek.eu/_photos/signature.png

Offline

 

#3  2019-09-01 22:55:21

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Odblokowanie palcem - Android 8

Dobra. Problem rozwiązałem.

Problemem była zewnętrzna appka do wyłączania ekranu + zła konfiguracji blokady ekranu.

Offline

 

#4  2019-09-02 21:10:24

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Odblokowanie palcem - Android 8

Odblokowanie palcem to jest uwierzytelnienie, gdzie masz user i hasło takie samo. xD Generalnie to powinno być tak, że się podaje odcisk, i wpisuje hasło -- wtedy to działa poprawnie ale póki co nikt nie rozumie, że posiadanie tej samej informacji jako użytkownik i hasło, znając przy tym użytkownika, to nie jest dobre zabezpieczenie. xD

Offline

 

#5  2019-09-06 21:13:43

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: Odblokowanie palcem - Android 8

wiem, że ten portal do którego linkuję jest dzisiaj trochę skompromitowany ale
https://www.dobreprogramy.pl/Pegasus-w-CBA.-Czy-mam … s,103527.html

przecież to było jasne od zawsze, że takie telefoniki będą doskonałe do inwigilacji totalnej, po co Wam to? Do pracy, to ok rozumiem biorę służbówkę na czas pracy i odkładam po robocie a z urządzenia korzystam jak z narzędzie tylko i wyłącznie do pracy czyli jak rzeźnik sztukuje nożem świniaka w rzeźni to przecież nie bierze tego samego noża żeby rozsmarować za jego pomocą masło na chlebie w domu :)

Ostatnio edytowany przez hi (2019-09-06 21:17:32)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#6  2022-08-04 10:50:02

  zdrowyrower - Zbanowany

zdrowyrower
Zbanowany
Zarejestrowany: 2022-08-04

Re: Odblokowanie palcem - Android 8

Witam,

Zastanawiam się aby wprowadzić na telefonie czytnik linii papilarnych. Mam na nim bardzo cenne informacje. Proszę mi powiedzieć jakie istnieje ryzyko iż w przyszłości nie odblokuję telefonu za pomocą palca i strace cenne dane?
......

Ostatnio edytowany przez zdrowyrower (2022-08-18 12:38:54)

Offline

 

#7  2022-08-04 14:31:35

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Odblokowanie palcem - Android 8

zdrowyrower napisał(-a):

Witam,

Zastanawiam się aby wprowadzić na telefonie czytnik linii papilarnych. Mam na nim bardzo cenne informacje. Proszę mi powiedzieć jakie istnieje ryzyko iż w przyszłości nie odblokuję telefonu za pomocą palca i strace cenne dane?

Każdy telefon ma jeszcze opcję odblokowania pinem


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#8  2022-08-04 20:16:07

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Odblokowanie palcem - Android 8

zdrowyrower napisał(-a):

Witam,

Zastanawiam się aby wprowadzić na telefonie czytnik linii papilarnych. Mam na nim bardzo cenne informacje. Proszę mi powiedzieć jakie istnieje ryzyko iż w przyszłości nie odblokuję telefonu za pomocą palca i strace cenne dane?

Czytniki linii papilarnych też się czasem psują, a całe smartfony lubią się też psuć, gubić albo spadać na twardą podłogę.
Same procki w cegłofonach też się lubią psuć, mam takie 2 graty z zepsutymi prockami,
w obu zdycha akceleracja EGL w GPU, otwarcie okna używającego EGL powoduje kernel panic i restart urządzenia.
Oba działają prawidłowo po włączeniu TWRP, ale Androida praktycznie nie da się używać.


Na cenne dane to jest backup  a nawet kilka backupów.
Np Pendraki to nie jest jakiś wielki majątek, można je też ładnie i skutecznie szyfrować
w razie czego np przy pomocy cryptsetup albo veracrypt.
Dyski twarde i zewn kieszenie to też jest rozwiązanie, choć troszkę droższe, ale w miarę niezawodne.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2022-08-04 20:21:10)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)