Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-04-04 15:21:26

  pk111 - Użytkownik

pk111
Użytkownik
Skąd: Raciążek
Zarejestrowany: 2005-07-20
Serwis

monitor o niskim promieniowaniu

znacie jakieś modele monitorów ,ktore maja niski poziom promieniowania?

w opisach monitora żadko podają takie informacje ,a pisze się tylko jakie normy spełnia dany monitor ,czytalem ze starsze LCD z bierna matryca maja niski poziom promieniowania ,ale w nich obraz nie jest najlepszej jakości ,wie ktos moze cos wiecej na ten temat?

co kupić przy czym glowa nie bedzie bolala przy siedzeniu po kilkanascie godzin przed kompem?
(poza lekarstwami:) )

Offline

 

#2  2006-04-04 15:27:00

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: monitor o niskim promieniowaniu

www.mva.pl

chyba o to ci chodzi


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#3  2006-04-10 12:56:43

  pk111 - Użytkownik

pk111
Użytkownik
Skąd: Raciążek
Zarejestrowany: 2005-07-20
Serwis

Re: monitor o niskim promieniowaniu

ktory proponujesz?

Offline

 

#4  2006-04-10 17:59:26

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: monitor o niskim promieniowaniu

heh a w ogóle o jaki rodzaj promieniowania chodzi? :> przecież te płaszczki  nie walą rentgenami jak banieczki z czasów 486, które miały takie fajne filtry i jak się tego nie uziemiło to potrafiło zdrowo pierdolnąć. powiedziałbym nawet, ze monitory crt wyprodukowane po 95 roku są prawie zupełnie nieszkodliwe - mniej więcej wtedy przestał się na nich pojawiać głupi napis 'low radiation', co po kilku pociągnięciach ołówka fajnie dało się przekręcać na 'i love radiation' :> po prostu już wtedy przestało to być 'trendy'...

no ale. te wszystkie normy jakie się stawia współczesnym monitorom (TCO) nie dotyczą żadnego promieniowania (bo jest ono znikome), stawia się im natomiast warunki odnośnie jakości wyświetlanego obrazu i... niskim kosztom recyklingu tegoż ustrojstwa.

zastanów się, co bardziej jebie tymi mikrofalami: monitor czy komórka trzymana przy samej czaszce?


linux regd. user #248790

Offline

 

#5  2006-04-10 19:37:50

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: monitor o niskim promieniowaniu

Ppwtó¶ze to co kiedys napisalem( i gdzieś wyczytałem)

Promieniuje rowniez cąły badziew z za monitora tzn. niezaekranowane elementy z tyłu monitora.
Jak to ma sie w rzeczywistości nie ma pojęcia.


Pozdrawiam

Offline

 

#6  2006-04-10 20:00:33

  Lite-ON - Członek DUG

Lite-ON
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-03-07

Re: monitor o niskim promieniowaniu

Od kiedy przeczytałem wasz post to dopiero wtedy poczułem to "walenie mikrofalami" :P wy też?
PS:

zastanów się, co bardziej jebie tymi mikrofalami: monitor czy komórka trzymana przy samej czaszce?

Wg. mnie bardziej wali mikrofalówka
Ale jeśli już oto chodzi to czy wy odczuwacie różnice w "oddawaniu" obrazu na linuksie i na windowsie? Wg. mnie jakoś windows mniej "wali" promieniowaniem ale to czasami tylko mi się tak wydaje

Offline

 

#7  2006-04-11 04:24:34

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: monitor o niskim promieniowaniu

Wg. mnie jakoś windows mniej "wali" promieniowaniem ale to czasami tylko mi się tak wydaje

możetak ci się zdaje dlatego, że w szicie masz ustawioną większą szęstotliwość odświeżania pionowego? np. praca przy 60 Hz VF może dawać takie wrażenie, że monitor czymś 'promieniuje'...


linux regd. user #248790

Offline

 

#8  2006-04-11 09:20:46

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: monitor o niskim promieniowaniu

ktory proponujesz?

Żadnego nie proponuje gdyż się nie znam na monitorach (pytałeś się czy ktoś się zna)podałem ci strone gdzie siedzą ludzie którzy się tym zajmują jeśli się rozejrzałeś po stronie napewno zauważyłeś że jest tam forum... ja dzieki niemu dowiedziałem się że standardowe lampy(CRT) są zdrowsze dla ludzkiego oka niz monitory LCD.

Jeśli decydujesz się na LCD pomyśl najpierw do czego ma służyć i koniecznie poczytaj o typach matryc i ich właściwościach.

Pozdrawiam.

EDIT:
Specjalnie dla ciebie odszukałem ten link, jest tu też o promieniowaniu
http://www.mva.pl/forum/viewtopic.php?t=482&hig … +oczy+okulary
Edutuje ponownie żeby nie było... link tyczy się głównie monitorów CRT


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)