Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2018-12-08 14:55:24

  numer_inaczej - Użytkownik

numer_inaczej
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-08-15

Tidal - ktoś korzysta pod linuksem?

Witam,

dopiero niespełna msc temu odkryłem Spotify które oferuje promocję przez 3 miesiące za 27gr dostęp do Premium (brak reklam).
Muzyka jest nadawana z bitrate 320.
Poszukując czegoś z lepszym brzmieniem - odkryłem Tidal. Bliźniaczy serwis (bodaj ten sam właściciel) tylko poza zwykłym bitrate udostępnia
ponadto muzykę w jakości HI-FI oraz MASTER. Mnie to ucieszyło, ponieważ - tu niestety pod Windows - mam możliwość dzięki DAC ifi słuchać natywnych formatów.
Plus jest taki Tidala, że można na telefonie zgrać muzykę na kartę pamięci i odsłuchiwać np. w autobusie w trybie offline.
Mi te serwisy przypadły do gustu, przy czym pod Linuks mamy dostęp max do Hi-Fi przez przeglądarkę google-chrome (na chromium nie udało mi się tego serwisu uruchomić w
tej jakości).

Z płyt - ogromna kolekcja płyt jazzowych, ... ba nawet punkowych które słuchałem początkiem lat 90 polskich kapel. Wybór ogromny.

Wątek założyłem z dwu powodów - niejako informacyjnie (choć wątpię by ktoś o tym nie słyszał - czuję się jakbym 50 lat pod lodem przeleżał ;))
i z drugiej mańki chciałem zapytać, czy ktoś może uruchomił natywne formaty pod Linux.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)