Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-04-02 18:28:32

  ukasz20 - Użytkownik

ukasz20
Użytkownik
Skąd: wroclaw
Zarejestrowany: 2006-03-12

nvidia i kernel

witam

mam plyte glowna dfi nf3 250 Gb s754. Jak zainstalowalem debiana to nie widzi karty sieciowej i nie ma glosu. jest to wina jaja z seri 2.4

wiem ze sie jakos instaluje dodatkowo stery do karty dzwiekowej nvidia i sieciowki.

czy jest mozliwosc skompilowania swojego wlasnego jadra z obsluga sieciowki i karty muzycznej ?

Offline

 

#2  2006-04-02 20:13:29

  Prezu - Moderator

Prezu
Moderator
Skąd: Vancouver, BC
Zarejestrowany: 2005-06-02

Re: nvidia i kernel

Co pokazuje lspci?

Offline

 

#3  2006-04-02 20:15:17

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: nvidia i kernel

witam

mam plyte glowna dfi nf3 250 Gb s754. Jak zainstalowalem debiana to nie widzi karty sieciowej i nie ma glosu. jest to wina jaja z seri 2.4

To zainstaluj jajo 2.6, najlepiej z backportów.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#4  2006-04-02 20:16:14

  Qdłaty - Członek DUG

Qdłaty
Członek DUG
Skąd: z komputera
Zarejestrowany: 2005-08-09

Re: nvidia i kernel

witam

mam plyte glowna dfi nf3 250 Gb s754. Jak zainstalowalem debiana to nie widzi karty sieciowej i nie ma glosu. jest to wina jaja z seri 2.4

wiem ze sie jakos instaluje dodatkowo stery do karty dzwiekowej nvidia i sieciowki.

czy jest mozliwosc skompilowania swojego wlasnego jadra z obsluga sieciowki i karty muzycznej ?

No a czemu nie zainstalowales jądra 2.6?
Tez slyszalem ze podobno ostatnio w jądrach mozna swoj sprzet dodawac ;)
W dziale kernel masz przyklejona konfiguracje i kompilacje kernela ;)
Mozesz tez instalowac jakies dodatkowe pierdoly do swojego kernela ktore dzadza Ci obsluge nvidii no ale to ktos inny Ci musi wysltumaczyc ;)

Offline

 

#5  2006-04-03 15:13:31

  ukasz20 - Użytkownik

ukasz20
Użytkownik
Skąd: wroclaw
Zarejestrowany: 2006-03-12

Re: nvidia i kernel

fajnie ale slyszalem ze nvidia nie udostepnia zrodla sterow tylko sam *.run

szkoda bo mozna byloby se zrobic jajo swoje.

narazie siedze na ubuntu ktore uzywa nowszego jaja i wykrywa mi podzas instalki sieciowke ale za h*** nie wiem jaki to modol.

wiecie moze jak to sprawdzic to jak bede jajo kompilowal to se zaznacze odpowiedznio co i jak.

Offline

 

#6  2006-04-03 15:16:51

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: nvidia i kernel

wiecie moze jak to sprawdzic

cofnij się do odpowiedzi udzielonej przez Preza

========
dopisek: :P


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#7  2006-04-03 15:30:55

  Lite-ON - Członek DUG

Lite-ON
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-03-07

Re: nvidia i kernel

1) nie wiem jak was ale mi Prezu mówił żeby jego nick odmieniać przez przypadki tak samo jak twój nick pisać z małej azhag :)
2) ale z tego co mi się wydaje to w paczce nvidii jak się uruchomi plik to sam kompiluje sterowniki no nie? pamiętam że plik run dało się jakoś rozpakować coś w tym stylu

sh plik.run --extract-only

możesz poszukać czy coś tam będzie do skompilowania

Offline

 

#8  2006-04-03 20:46:06

  Qdłaty - Członek DUG

Qdłaty
Członek DUG
Skąd: z komputera
Zarejestrowany: 2005-08-09

Re: nvidia i kernel

1) nie wiem jak was ale mi Prezu mówił żeby jego nick odmieniać przez przypadki tak samo jak twój nick pisać z małej azhag :)
2) ale z tego co mi się wydaje to w paczce nvidii jak się uruchomi plik to sam kompiluje sterowniki no nie? pamiętam że plik run dało się jakoś rozpakować coś w tym stylu

sh plik.run --extract-only

możesz poszukać czy coś tam będzie do skompilowania

1. To chyba nie forum o jezyku polskim ;)
2. Tam wyzej chyba ukasz20 napisal ze chce jajko zrobic swoje, a mi sie wydaje ze chyba z pliku nvidia(...).run nawet po rozpakowaniu, przepakowaniu, wypraniu, nie da sie zrobic jajca z obsluga nvidii - ale moze sie myle

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)