Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2018-10-12 20:38:40

  skullman - Użytkownik

skullman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-08

Re: Czy warto przesiąść się na testinga/sida w 2018?

Grzesiek11 napisał(-a):

No nie wiem, ja tam tylko umiem dodać repo, zrobić upgrade i zainstalować program. No i na DebianWiki pisze, że miksowanie ze sobą różnych wersji jest niebezpieczne.

Mieszanie wersji to nie to samo co dodanie architektury. Jeśli potrzebujesz x86 do wine to nie sprawia to problemu i jeśłi faktycznie przesiądziesz się na testing to nie widzę jakichś przeciwskazań. Umnie na Sid wine i wymagane biblioteki 32 bitowe są od dawna i nie zauważyłem jakichś problemów z działaniem czy stabilnością. Najważniejsze do przeprowadzenia tego procesu już umiesz. Teraz trzeba tylko bezboleśnie to zrobić, jak trzeba to krok po kroku pomogę, napisz tylko czy nie masz chipa od nVidii bo przy jakichś problemach ze środowiskiem graficznym nie mógłbym tego sprawdzić u siebie. W lato robiłem takie coś na trzech maszynach z KDE i nic się im nie stało. Możesz oczywiście, tak jak radzi yossarian, poczekać na mrożenie testinga ale i tak trzeba będzie to zrobić albo instalować testinga od zera.

Offline

 

#27  2018-10-12 21:48:41

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Czy warto przesiąść się na testinga/sida w 2018?

Pamiętam jak ja potrzebowałem 32-bit wine do grania w WoW'a i nie chciało mi się na mojej 64 bitowej maszynie instalować całego tego syfu związanego z zależnościami, które ten 32 bit arch wnosił. No ale obszedłem ten problem przez stworzenie kontenera lxc i przesłanie zarówno dźwięku jak i obrazu do odpowiednio pulseaudio i xservera. O nawet są tutki:

https://morfikov.github.io/post/wine-w-kontenerze-lxc/
https://morfikov.github.io/post/pulseaudio-i-przesy … u-przez-siec/

A wyglądało tak.. mmmm stare dobre czasy. xD
https://i.imgur.com/XLAtMMh.png

Offline

 

#28  2018-11-05 16:36:10

  Grzesiek11 - Użytkownik

Grzesiek11
Użytkownik
Zarejestrowany: 2018-01-26

Re: Czy warto przesiąść się na testinga/sida w 2018?

To nie tutaj xD

A tak apropo, miałem taki pomysł, żeby zmienić na testinga na laptopie albo na starym pece, i jak się będzie dobrze sprawował, to dać go na głównego pieca. Jeszcze jedno: czy są możliwe downgrade'y? Załóżmy, że wyszedł Debian 10, kiedy ja mam Testinga 10. Mogę wtedy się przesiąść na stabilną "dziesiątkę" czy muszę iść wtedy na Testinga 11?

Ostatnio edytowany przez Grzesiek11 (2018-11-05 16:36:39)

Offline

 

#29  2018-11-05 17:45:19

  arecki - Użytkownik

arecki
Użytkownik
Skąd: 44 Bronson Lane Hensonville
Zarejestrowany: 2016-03-03

Re: Czy warto przesiąść się na testinga/sida w 2018?

Wystarczy wpis w repozytoriach ustawiony na konkretną edycję wtedy jak testing przejdzie w stable, stanie się to "automagicznie".
Downgrade też jest możliwy.

Offline

 

#30  2018-11-05 18:23:01

  wikingagressor - Użytkownik

wikingagressor
Użytkownik
Skąd: Józefów k.Błonia, mazowieck
Zarejestrowany: 2015-02-03

Re: Czy warto przesiąść się na testinga/sida w 2018?

Grzesiek11 napisał(-a):

To nie tutaj xD

A tak apropo, miałem taki pomysł, żeby zmienić na testinga na laptopie albo na starym pece, i jak się będzie dobrze sprawował, to dać go na głównego pieca. Jeszcze jedno: czy są możliwe downgrade'y? Załóżmy, że wyszedł Debian 10, kiedy ja mam Testinga 10. Mogę wtedy się przesiąść na stabilną "dziesiątkę" czy muszę iść wtedy na Testinga 11?

Cala zabawa polega na dobrym ustawieniu zrodel w /etc/apt/preferences
Kazda planowana nowa stabilna wersja uzyskuje swoja nazwe kodowa (jessie,buster).
Dodatkowo sa trzy poziomy stabilnosci systemu: unstable,testing,stable.
W zaleznosci co chcesz uzyskac, to ustawiasz taka preferencje w zrodlach pakietow.
Jesli chcesz byc zawsze na wersji "Buster" nezaleznie od jej stadium zaawansowania, to tak ustawiasz zrodla, zeby to byla twoje glowne zrodlo pakietow.
Jesli chcesz byc zawsze na poziomie stabilnosci "testing", to ustawiasz to jako zrodlo.
To nie jest chyba takie trudne do ogarniecia?


Peace, Love and Debian for the World!!!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)