Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-03-30 00:59:35

  adam05 - Adamin

adam05
Adamin
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-12-15
Serwis

Wirusy

Witam :)

Tak wiem, ze ten temat juz byl i wszyscy doszlismy do wniosku,ze wirusow na linuksa nie ma, a nawet gdyby byly to co by mogly zrobic.

Pan Kaspersky twierdzi inaczej.

http://komputery.wp.pl/kat,12773,wid,8237880,wiadom … ?ticaid=11560

Czy poprostu piszac tego typu rzeczy chca sobie zrobic reklame?

Co o tym sadzicie?

Pozdrawiam


Wszedzie dobrze, ale w 127.0.0.1 najlepiej...

Offline

 

#2  2006-03-30 07:10:54

  MG_Peter - Członek DUG

MG_Peter
Członek DUG
Skąd: Gliwice
Zarejestrowany: 2005-07-29

Re: Wirusy

jasne, że są, ale to są "wirusy", które do zadziałaani potrzebują odpowiedniego jądra, przy odpowiednich bibliotekach na odpowiedniej dystrybucji przy odpowiednim ustawieniu czegoś w odpowiednio źle zainstalowanym pakeicie jakimśtam. , tak więc ryzyko jest minimalne! :-)

Offline

 

#3  2006-03-30 09:40:27

  Lite-ON - Członek DUG

Lite-ON
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-03-07

Re: Wirusy

mister szmata (G-Man (Half-life :P)) pewnie mu zapłacił za to albo pracuje w microsofcie i tworzy nowe błędy...
A tu cytat który to udowodni ;)

Mamy mnóstwo próbek wirusów na Linuksa, mamy wystarczająco wiele na Macintoshe i bardzo wiele na Windows

Nawet nie umie odmieniać przez przypadki LOL

Offline

 

#4  2006-03-30 14:47:19

  kaszak696 - Członek DUG

kaszak696
Członek DUG
Skąd: Kazimierz Dolny
Zarejestrowany: 2006-03-22
Serwis

Re: Wirusy

Jak pano Kaspersky jest taki mądrala to może zrobi wreszcie jakiegoś porządnego antywira dla Linuksa dla tych jego 40%. Jak na razie jedynie ClamAV jest propozycją dla nadwrażliwych.


http://images3.fotosik.pl/103/116624a3ce1555a7.gif
Linux registered user #423419

Offline

 

#5  2006-03-30 18:16:16

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Wirusy

Kod:

Jak pano Kaspersky jest taki mądrala to może zrobi wreszcie jakiegoś porządnego antywira dla Linuksa

http://www.kaspersky.pl/about.html?s=news_products&cat=5&newsid=770 spojrz na date artykułu
http://www.kaspersky.pl/products.html?s=smb_10& … mp;prodid=125

i inne antywirusy na linuxa :
vexira : http://www.centralcommand.com/
bitdefender : http://www.bitdefender.com/en/linux/
f-prot : http://www.f-prot.com/products/corporate_users/unix/
f-secure : http://www.f-secure.com/download-purchase/
sophos: http://www.sophos.com
hbedv: http://www.avira.com/

w sumie powinienm to w dzale software w poście z  linkami umiescic ale.....
;) :)
Edit:
No i wyzej wymienieony ClamAV : http://www.clamav.net/ i nakładka na kde KlamAV : http://klamav.sourceforge.net/


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#6  2006-03-30 18:43:37

  Graffi - Użytkownik

Graffi
Użytkownik
Skąd: Sulejówek
Zarejestrowany: 2005-10-03
Serwis

Re: Wirusy

ale te programy w dużej mierze (jak nie ogromnej większości) to są do skanowania poczty - więc i tak na wirusy windowsowe są nastawione i to w ogromnej mierze... - mylę się??

Offline

 

#7  2006-03-30 18:57:22

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Wirusy

poczytaj dokładnie niechce mi sie cytatów zamieszczac , ale czesciowo tak przyznaje racje , lecz zauwaz ze wiecej jest na windowsy tego dziadostwa a ze wiekszosc serwerów pocztowych stoi na linuxie..wnioski nasuwaja sie same co jednak nie wyklucza tego ze sa na linuxa wirusy i sa programy antywirusowe na linux.a i taki artykulik co do tematu : http://www.wiruspc.pl/artykuly/wirusyilinux.php


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#8  2006-03-30 19:35:50

  Lite-ON - Członek DUG

Lite-ON
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-03-07

Re: Wirusy

antywirus na linuksa jak wirus na linuksa... patrz na wymagania:

Red Hat Linux (wersje 7.3, 8.0, 9.0), SuSE Linux (wersje 8.1, 8.2) lub Debian Linux (wersja 3.0)
  Program Wget  w celu aktualizacji antywirusowych baz danych przy użyciu KAVUpdater
Program Webmin  w celu zdalnej administracji pakietem Kaspersky Anti-Virus
Perl w wersji 5.0 lub nowszej w celu wykorzystania skryptu instalacyjnego

Przypuścmy że np. nie będziesz miał perl`a to antywirus nie pójdzie więc to samo może być z wirusem...

Offline

 

#9  2006-03-30 19:47:51

  synchro - Członek DUG

synchro
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-11-29

Re: Wirusy

Ja generalnie w wirusy na linuxa nie wierzę. Wychodzę z prostego założenia, że gdyby był 1 skuteczny wirus rozwalający linuxa, to burak Gates ozłociłby jego twórcę. Dlaczego chyba pisać nie muszę. ;)

Offline

 

#10  2006-03-31 01:38:28

  Kowall_ptk - wieczny student

Kowall_ptk
wieczny student
Skąd: z nienacka :)
Zarejestrowany: 2005-02-17

Re: Wirusy

Jezu, nie straszcie mnie! Od roku mam niezabezpieczonego linuxa podłączonego do netu. Nie dzieje się nic. Spróbujcie to samo z windą zrobić. Ale ja nie o tym. Przez rok przekonałem się, że większe straty robią współlokatorzy z akademika wywalając raz na jakiś czas bezpieczniki :)

A gdybym miał się przejmować takimi pierdołami jak wirusy na linuxa, to chyba skanowałbym oryginalne płyty z windowsem.


W Linuksie się da, tylko trzeba wiedzieć jak!

Offline

 

#11  2006-03-31 09:04:26

  Lite-ON - Członek DUG

Lite-ON
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-03-07

Re: Wirusy

oryginalne płyty z windowsem.

A masz takowe?? wrrrr!!

Offline

 

#12  2006-03-31 09:08:59

  arq - Członek DUG

arq
Członek DUG
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2005-12-29

Re: Wirusy

Lite-On, na Boga, jak się kupuje teraz kompa, to trudno nie mieć. Wszędzie to gówno wciskają. Z resztą nie można z góry zakładać, że każdy jest piratem. Nawet nasze dziurawe i popieprzone prawo zakłada, że człowiek jest uczciwy.


Zdrówko!
arq
http://www.debianusers.pl/img/powered-by-debian.png

Offline

 

#13  2006-03-31 09:12:21

  Lite-ON - Członek DUG

Lite-ON
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-03-07

Re: Wirusy

nie koniecznie dają płyty windows`a do kompa i często właśnie windows w sklepach jest piracki. znaczy nie wiem czy nadal ale kiedyś słyszałem właśnie afere że w sklepach razem z kompem dają pirackie windows`y

Offline

 

#14  2006-03-31 11:11:27

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Wirusy

Z resztą nie można z góry zakładać, że każdy jest piratem.

no ta, statystycznie tylko około 60% userów ;)


linux regd. user #248790

Offline

 

#15  2006-03-31 12:02:18

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Wirusy

ja gdy kupiono mi mój pierwszy pc nie dosć że miałem wgrany tam piracki w98 to jeszcze biegłem non stopa żeby mi go naprawiali nieodpłatnie gdyż sam nic o komputerach nie wiedziałem(moja wiedza o komputerach przed tym jak mi pc kupiono była taka że odrabiają one za nas prace domową :-] )... to się nazywało serwis :D


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#16  2006-03-31 18:43:53

  adam05 - Adamin

adam05
Adamin
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-12-15
Serwis

Re: Wirusy

Z resztą nie można z góry zakładać, że każdy jest piratem.

no ta, statystycznie tylko około 60% userów ;)

Ja bym statystycznie powiedzial ze 95% userow to piraci. Wystarczy miec jedna nielegalna mp3,zeby zasluzyc na miano pirata.

Pozdrawiam


Wszedzie dobrze, ale w 127.0.0.1 najlepiej...

Offline

 

#17  2006-03-31 19:04:23

  Lite-ON - Członek DUG

Lite-ON
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-03-07

Re: Wirusy

Wystarczy miec jedna nielegalna mp3,zeby zasluzyc na miano pirata.

Pozdrawiam

w polsce tak.. ale tu raczej mowa o piratach windowych :P

PS: teraz sobie tak przypomniałem że jak szukałem w pomocy win xp (samiu też poszukajcie) wpoisałem hasło podajże "linux" to były tam ąz 2 wyniki ;) jeden to pamiętam że było coś o wywalaniu lilo spod windows`a i spod linuksa. Czyżby wujaszek gej wolał nie używać swojego jakże extra stabilnego systemu?
PS2: no właśnie czy gates używa linuksa czy windows`a? i czy wogóle umie włączyć komputer lol.. ale bardzo to prawdopodobne że gates używa linuksa no nie?

Offline

 

#18  2006-03-31 20:28:41

  adam05 - Adamin

adam05
Adamin
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-12-15
Serwis

Re: Wirusy


PS: teraz sobie tak przypomniałem że jak szukałem w pomocy win xp (samiu też poszukajcie) wpoisałem hasło podajże "linux" to były tam ąz 2 wyniki ;) jeden to pamiętam że było coś o wywalaniu lilo spod windows`a i spod linuksa. Czyżby wujaszek gej wolał nie używać swojego jakże extra stabilnego systemu?
PS2: no właśnie czy gates używa linuksa czy windows`a? i czy wogóle umie włączyć komputer lol.. ale bardzo to prawdopodobne że gates używa linuksa no nie?

Ja nie wiem,czemu tak na Bila wyzywacie. Ja tam nic do niego nie mam. A nawet raczej swietnie ze stworzyl firme microsoft, bo dzieki temu wiele ludzi chetniej kupowali komputery, dzieki tej firmie powstawaly inne, programy i gry. A przede wszystkim powstal konkurencyjny system - LINUX!!!

Najbardziej sie i tak obawiam,ze microsoft moze nas jeszcze zniszczyc, maja kupe kasy i nie pracuja tam glupi ludzie. Obserwuja oni takze rozwiazania linuksowe zeby potem je zapodac do windowsa.


P.S. Wlasnie pije wodke z kumplem i troche mi promile udezyly do glowy, wiec prosze o nie za mocne slowa krytyki za tego posta :P

Pozdrawiam


Wszedzie dobrze, ale w 127.0.0.1 najlepiej...

Offline

 

#19  2006-03-31 21:12:47

  Lite-ON - Członek DUG

Lite-ON
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-03-07

Re: Wirusy

w microsofcie pracują wg. mnie aż za "mądrzy" ale mądrzy w rozumieniu całkowite pedały ale sprytne.. nie umieją czegoś dobrze zrobić ale umieją zrobić tak żeby inne produkty wydawały się gorsze... nie wierzysz oto przykład: nie pamiętam ale gdzieś na tym forum był temat (chyba przed padem bazy) że "windows lepszy niż linux" i były testy że na linuksa jest kilka razy więcej wirusów i oczywiście testy były "kupione"
2) apropos tego cieszenia się z microsoftu... może i fajnie że jest ale nie uważasz że na tym świecie jest już owiele za wiele smietnisk i śmieci? zauważ że aby używać linuksa trzeba troche myśleć... ludzie którzy mają windows`a i przesiądą się na 5 minut na linuksa bo np. jego brat ma tylko drukarke a nie ma windows`a więc siada na kompie z linuksem i... otwiera cd-rom wkłada płyte microsoft office 2000...i tu %#!!@ %@#% !@$ czemu ten śmieć nie czyta płyty? a gdzie tu wogule jest napęd d:? wpisujee w konuqerorze d: a tu lipa.. pie*rzy z pety w cdrom a tu nic... dobra bo  kilku godzinach doszedł do tego gdzie on jest...  setup.exe ... "uruchom z..." no jak to z czego? no kurde z czego?? ..........
i oto przykład tego co by zrobił użytkownik windows`a

Offline

 

#20  2006-03-31 21:42:44

  adam05 - Adamin

adam05
Adamin
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-12-15
Serwis

Re: Wirusy

... może i fajnie że jest ale nie uważasz że na tym świecie jest już owiele za wiele smietnisk i śmieci?

Heh ... ten tekst mi sie najbardziej podoba :))) tez tak uwazam , spalic to badziewie w jasna cholere. Metan sie przyda ;)

Ogolnie musze powiedziec, ze probowalem przekonac do linuksa juz wielu ludzi i jest tak jak mowisz...nabijaja sie z tego ze np. zeby wyciagnac plyte ,trzeba ja najpierw odmontowac itd.

i ze ogolnie linuks to badziewie...az poprostu mi sie ich zal robi.

P.S. Tego posta pisze od kumpla po pijaku i juz 10 razy uruchomilem pomoc windowsa, bo chcialem przejsc do konsoli :/


Wszedzie dobrze, ale w 127.0.0.1 najlepiej...

Offline

 

#21  2006-03-31 21:57:46

  Lite-ON - Członek DUG

Lite-ON
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-03-07

Re: Wirusy

P.S. Tego posta pisze od kumpla po pijaku i juz 10 razy uruchomilem pomoc windowsa, bo chcialem przejsc do konsoli :/

Hahahahhahaha...haha...khekhe..he..*zakrztusiłem się ze śmiechu :P*
My ludzie drugiej ery wiemy że montowanie ma plusy bo np. gdy instalujesz przypuścmythe sims 2 które ma 4płyty i kończy ci się instalować już z 4 płyty a ty tu nagle przycisk do wysunięcia cd-romu i instalacja która trwa na śrenim kompie przypuścmy godzine :) poszła w siną dal .... pytanko: czy tylko w kde jest coś takiego jak media:/ do montowania płyt jako zwykły user? i jak to jest że np. cedega może montować jako zwykły user?

EDIT: mam pomysł.. jak w polsce jest coś takiego jak z tego co pamiętam "IV rzeczpospolita" to może linuksiarze będą "II erą świata sieci i komputerów oraz elektroniki?" albo jakoś krócej "II rasa ludzi myślących" albo "Bardziej rozwinięta II grupa ludzi myslących"?? wg. mnie brzmi to fajnie :)

Offline

 

#22  2006-03-31 22:51:04

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Wirusy

Lite-ON ilość przekleństw i wyzwisk w twoich wypowiedziach powala i to w nie za dobrym tego słowa znaczeniu weź się opanuj bo mi osobiście się brzydzą tego typu wypowiedzi... bez treści, bez kultury... jak burak.

Co do windowsiarzy sam nim byłem i znam parę osób które myślą aby z linuksa zrobić użytek na codzień z czego 1 mając poważne problemy przy instalacji nadal pyta, nadal docieka i chce się na tym poznać. Więc to nie jest regułą lecz zależy od osoby.


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#23  2006-03-31 22:56:39

  x-dos - Członek DUG

x-dos
Członek DUG
Skąd: United World
Zarejestrowany: 2005-04-10
Serwis

Re: Wirusy

przecież do montowania cd-rom'u nie potrzebna żadnych nadzwyczajnych uprawnień (bynajmniej u mnie)

Offline

 

#24  2006-03-31 23:01:28

  adam05 - Adamin

adam05
Adamin
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-12-15
Serwis

Re: Wirusy

przecież do montowania cd-rom'u nie potrzebna żadnych nadzwyczajnych uprawnień (bynajmniej u mnie)

nie chodzi o montowanie, ale od odmontowywanie, ze nie wysuniesz cdika jak jest np. zajety (bussy)

Pozdrawiam


Wszedzie dobrze, ale w 127.0.0.1 najlepiej...

Offline

 

#25  2006-04-01 16:54:25

  Lite-ON - Członek DUG

Lite-ON
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-03-07

Re: Wirusy

cybek@debian:~$ mount /dev/hdc /cd
mount: only root can do that
cybek@debian:~$

U mnie tylko w media:/ da się montować jako zwykły user i w cededze ale w konsoli to tylko jako root... ktoś wie czemu?
Jestem w grupie root. pewnie ktoś powie mi o sudo ale nie wiem jak się go ustawia tzn. co tam trzeba wpisać.

PS: ja przekleństw jakoś nie pisałem.. moze z wkurzenia na gatesa mi się przypadkiem wpisało :/

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)