Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2018-01-11 19:45:54

  Twige - Użytkownik

Twige
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-05-10

przygotowanie systemu na pendrive

hej, mam dosc nietypowe pytanie a dokładnie chodzi mi o to w jaki spoób moge przygotowac system na moim pendrive?

nie chodzi mi tutaj o pobranie czystego obrazu z siecie i stworzenie bootowalnego pendrive'a ale o to że chciałbym móc np sciagajac debiana z środowiskiem graficznym np mate móc doinstalowac jakies pakiety, odinstalowac jakies pakiety, a następnie móc jaki sytem przenieść / zainstalowac na innym komputerze

ewentualnie, chciałbym tylko aby komputer wstałz takiego pendrivea, wszystko wgrał na ram, a następnie po wyjęciu pendrivea dalej pasywnie sobie chodził np z samym odpalonym programem apache + php

przykładowo gentoo resuce system tak działa że po wyjęciu system dalej działą i wszystko jest w porzadku

Offline

 

#2  2018-01-11 21:11:39

  multim - Użytkownik

multim
Użytkownik
Zarejestrowany: 2015-08-29

Re: przygotowanie systemu na pendrive

Jeżeli masz GRUB/ jakiś efimgr na tym pendrive to wystarczy w BIOSIE lub boot menu wybrać dysk bootujący jako pendrive i hula jak zwykły HDD.

Offline

 

#3  2018-01-11 21:54:13

  Twige - Użytkownik

Twige
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-05-10

Re: przygotowanie systemu na pendrive

Czyli najprościej byłoby wykorzystac dwa pendrive jeden jak bootoujacy instalke, a na drugim po prostu zainstalwoac system dobrze kombinuje?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)