Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2017-11-17 10:02:27

  czater - Użytkownik

czater
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-03-24

[Solved] [CentOS] Virtual-manager logownie przez inne konto niż root

Witam

Mam server na CentOS 6 z usługą Xen, Przy próbie podłączenia na innym koncie  ( na root działa )  którego użytkownik jest członkiem grupy libvirt otrzymuję komunikat

Kod:

 Nie można połączyć z biblioteką libvirt.

authentication unavailable: no polkit agent available to authenticate action 'org.libvirt.unix.manage'

Proszę sprawdzić, czy usługa „libvirtd” jest uruchomiona na zdalnym gospodarzu.]

Znalazłem różne tutoriale jak choćby ten https://www.poftut.com/use-virt-manager-libvirt-nor … ing-password/ gdzie stworzyłem regułe

Kod:

    
/etc/polkit-1/rules.d/80-libvirt.rules

o treśći

Kod:

1

polkit.addRule(function(action, subject) {
 if (action.id == "org.libvirt.unix.manage" && subject.local && subject.active && subject.isInGroup("libvirt")) {
 return polkit.Result.YES;
 }
});

Ostatnio edytowany przez czater (2017-12-15 15:10:29)

Offline

 

#2  2017-11-17 16:43:48

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: [Solved] [CentOS] Virtual-manager logownie przez inne konto niż root

Masz w ogóle tam w tym systemie policykit-1 i libpolkit-agent-1-0 (czy jak się to tam w CentOS 6 nazywa)?

Offline

 

#3  2017-11-20 11:49:30

  czater - Użytkownik

czater
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-03-24

Re: [Solved] [CentOS] Virtual-manager logownie przez inne konto niż root

Nie jestem pewien ale jeśli chodzi o polkit-1 to mam zdefiniowaną zasadę zgodnie z tutorialem z postu. Biblioteki libpolkit-agent-1-0 dla CentOS 6 nie znalazłem. Natomiast  mam zainstalowany pakiet polkit-0.96-11.el6.x86_64

Ostatnio edytowany przez czater (2017-11-20 11:58:10)

Offline

 

#4  2017-12-15 15:09:46

  czater - Użytkownik

czater
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-03-24

Re: [Solved] [CentOS] Virtual-manager logownie przez inne konto niż root

Problem dotyczył 6 w CentOS już bez problemu działa na zwykłym uzytkowniku dodanym do grupy libvirt. Na CentOS nie działa gdyby ktoś kiedyś próbowłał

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)