Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2017-11-03 01:44:23

  trzczy - Użytkownik

trzczy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-12-16

Publikacja id z bazy danych a bezpieczeństwo.

Generalnie ten problem może dotyczyć id userów na stronie internetowej, ale mnie problem zaczął nękać przy tematyce systemu kolmentarzy dla bloga, mianowicie, czy publikować id komentarzy w kodzie html, czy raczej zastosować identyfikatory zastępcze, by zaciemnić wiedzę o systemie hackerowi. Czy się tym przejmować? Ewentualnie, czym te id zastąpić. Dotyczy php, choć w sumie temat jest wielojęzykowy i pewnie są analogie między językami.
Z góry dziękuję

Ostatnio edytowany przez trzczy (2017-11-03 02:30:20)

Offline

 

#2  2017-11-03 04:37:15

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Publikacja id z bazy danych a bezpieczeństwo.

Login najlepiej jako email pacjenta, a nazwa zapisana w bazie.
Z resztą napisz, co to za skrypt php czy CMS, że na stronie latają id_user z bazy.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2017-11-03 04:37:34)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2017-11-03 23:35:36

  trzczy - Użytkownik

trzczy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-12-16

Re: Publikacja id z bazy danych a bezpieczeństwo.

W sumie trudno mi znaleźć taki system komentarzy, zastanawiałem się nad forum.dug.net, ale nie wiem. Zdaje się, że stackoverflow pokazuje id wiadomości. Ja raczej zasugerowany jestem "demokratycznym" werdyktem pod jednym z pytań: https://stackoverflow.com/questions/396164/exposing … security-risk

Gdzie orzeczono, że niebezpieczeństwa nie ma. Teraz się zastanawiam, jaką metodą ukrywać te ids.

Offline

 

#4  2017-11-04 07:31:56

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Publikacja id z bazy danych a bezpieczeństwo.

@trzczy:

Raczej overkill, generalnie gdzieś Id, np. towaru, komentarza czy generalnie encji na której działasz musisz zapisać w HTML, aby w razie czego przekazać ją zwrotnie na serwer. Większość stron które uważa się za dobrze zrobione ma potem URL w styl StackOverflow które podałeś:

https://stackoverflow.com/questions/396164/exposing-database-ids-security-risk

Na 99.9% to jest Id z ich bazy - proste, czyste i klarowne - ja tutaj zagrożeń nie dostrzegam. Pytanie jakbyś chciał to alternatywnie zrobić? Zamiast numeru zawierającego Id bezpośrednio, jakiś ciąg znaków który trzeba przepuścić przez maszynkę dekodującą na serwerze i dopiero z tego otrzymać realne Id? Do zrobienia, ale po kiego grzyba to nie wiem :P

Offline

 

#5  2017-11-05 09:22:33

  trzczy - Użytkownik

trzczy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-12-16

Re: Publikacja id z bazy danych a bezpieczeństwo.

Dzięki za opinię. Wyrabiam sobie pogląd mniej więcej.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)