Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-03-21 12:24:44

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Obława ...

Witam
Opowiem wam autentyczną historię która miała miejsce w ubiegłą sobotę w moim małym mieście.
Jest u nas dostawca internetu firma ling(k)_coś_tam nie wiem jak sięnawywa ale to nie istatne. Istatne jest to że do tej firmy wpadło kilku kntrolerów sparawdzających legalność oprogramowania. Firma udostępniała łącze około 400 mieszkańcom. Ale ich pracownik był pomysłowym chłopakiem i udostępnił dyski na serwerze. No i ludzie zaczeli ściągać udostępniać zebrało siętego 400 filmów + muzyka. Wpadli ci kontrolujący zabrali serwery itd. Nawet w wyborczej no tym napisali. Ale nie to jest powiodem mojej opowieści. Owi kontrolerzy zaczeli chodzić po mieszkaniach ludzi którzy brali od nich łącze no i złapali ileś tam osób, zabrali sprzęt (sprzęt + 4000 zł mandacik) no i co gorsza czapiali sięza co? nie zgadnieciie, nie za filmy czy muzykę, nawet nie za windowsa tylkoza pakiet MS Office. To podobno był głowny powód łapanki.
Mój kolega który ma sklep kompowy powiedział że przez tydzień sprzedał więcej windowsów z pakietem MS office niż przez 2 lata.
Morał tego taki że polaki to duraki. Sam proponował ludziom Linuxowe rozwiązanie chociaż mu się to nie opłaci ale nic z tego mówią tak Word to Word. I nie ważne że sięza niego płaci.
Mógłbym dalej pisac ale mi sięjuż nie chce.

Temu adminowi zagrozili 5 latami odsiatki. Ale moim zdaniem nie mają takiego prawa. On dyski mógł udostępniać a co userzy na nich trzymają to ich prywata. Myśle że nic m nie zrobią .

Offline

 

#2  2006-03-21 12:45:13

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Obława ...

Czy piszesz o tym: http://www.di.com.pl/news/13123,0.htm ????


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#3  2006-03-21 13:17:01

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: Obława ...

Dokładnie piszę o tym :)
Miasto piratów :)

Offline

 

#4  2006-03-21 18:41:25

  Lite-ON - Członek DUG

Lite-ON
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-03-07

Re: Obława ...

wg. mnie to wina klienta i admina ale także nikogo... admin udostępniał więc to już takjakby to on ściągał ale to userzy ściągali i udostępniali ale tak jakby nie.. nie wiem jak to wytłumaczyć może tak: polska to polska więc co się dziwić piractwu? szczególnie w czasach (mam nadzieje że nidługo te czasy miną...) gdy windows jest tak "znany" (inaczej :P) i "taki cudowny i boski"... że można się pos... :/

2) ciekawi mnie po co robią odtwarzacze MP3 (link był do tego tematu o mp3 w linku powyżej) skoro trzeba kupować licencje na kopiowanie płyt to odtwarzaczy.. i holera jasne ludzie i policja dziwią się że w polsce jest takie piractwo :/ ehh... ta polska

Offline

 

#5  2006-03-21 18:52:49

  czechu - Członek DUG

czechu
Członek DUG
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-10-24

Re: Obława ...

u mnie też jest taka firma z tego co wiem posiada poważne zasoby na swoim FTP-eku :D :D

będę miał ubaw jak któregoś dnia wjadom na chate moim znajomym :D :D

Offline

 

#6  2006-03-21 19:03:01

  Lite-ON - Członek DUG

Lite-ON
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-03-07

Re: Obława ...

.... posiada poważne zasoby na swoim FTP-eku... któregoś dnia wjadom na chate moim znajomym :D :D

A będziesz miał największy ubaw jak tobie też wjadą albo nie będziesz miał neta :/
Podaj mi namiary na tego ftp`ka.. ;)

Offline

 

#7  2006-03-21 19:06:53

  czechu - Członek DUG

czechu
Członek DUG
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-10-24

Re: Obława ...

taa tylko że ja mam neostrade :D i neta mi nie odetną ;D

a co do namiarów to jest wewnętrzny IP

Offline

 

#8  2006-03-21 19:18:35

  Lite-ON - Członek DUG

Lite-ON
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-03-07

Re: Obława ...

czyli rozumiem że ty nie masz w tej firmie z tym ftp`kiem?
2) a w takim razie skąd masz namiary? :>

Offline

 

#9  2006-03-21 19:25:09

  Asinus - Członek DUG

Asinus
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06
Serwis

Re: Obława ...

Po znajomości... też kiedyś oglądałem filmy z takiego nigdy nie wysychającego źródełka ;) Ale to było daaaaaawno temu... :D

Offline

 

#10  2006-03-22 18:15:42

  robstorm - Użytkownik

robstorm
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-03-13

Re: Obława ...

Rozumiem że są jakieś prawa autorski i takie tam bzdurki, ale z drugiej strony gdyby nie ten "piracki" proceder wielu nie maiło by szans zobaczyć czy posłuchać nowych piosenek czy filmów.
A już prawdziwą głupotą jest płacenie za produkty "microshitu"
Co do ftp to trzeba uważać, ale już chyba mało który admin trzyma jakieś zasoby na dysku serwera, do szybkiej wymiany  plików w sieci służą przecież fajne programiki takie jak dc++, jestem ciekaw jak do tego podejdzie w razie draki policja.


Sarge-->Etch-->Leny-->....;)
Ewolucja -- nie wierzę ;)

Offline

 

#11  2006-03-22 18:51:27

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Obława ...

No teraz tylko zaczac tam w tym miescie popularyzowqac linuxa i openoffic'e

Offline

 

#12  2006-03-22 18:59:36

  Lite-ON - Członek DUG

Lite-ON
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-03-07

Re: Obława ...

Dobry pomysł... ja moge zająć się spamowaniem skrzynek pocztowych mieszkańców tamtego miasta ;)

Offline

 

#13  2006-03-24 20:03:16

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: Obława ...

Tak mówicie ja osobiście zaczynam promwać kupowanie Wind.
Dlaczego? To weźcie wytłumaczcie ludziom co to jest inny system niż winda, dlaczego nie ma plików *.exe, dlaczego nie chodzą gry itd.
Ja na nauczyciela siię nie nadaje niestety.
Obecnie w moim mieście Międzyrzec Podlaski woj. Lublin jest ogromne zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaji produkty Microsoft.
Kolega o którym wcześniej wspominałem wcześniej otwierał firmę o 10:00 i zamykał o 17  a teraz o 7:00 jest już w sklepie a o 19:00 jeszcze do mnie dzwoni jak się instaluje skype pod linuxem bo co niektórzy klienci chcą mieć od zaraz jakiegoś linuxa (ale tylko żeby przeczekać łapankę).

Offline

 

#14  2006-03-24 21:57:31

  maxior - Członek DUG

maxior
Członek DUG
Skąd: Szprotawa
Zarejestrowany: 2005-10-20

Re: Obława ...

odnosnie neo to sie dowiadywalem ze kazdy user neo ma okreslona pule adresów i jest to kontrolowane i logowane poloczenie z serwerem neo takze wiadomo jaki user byl zalogowany pod tym ip  na neo ;-)


Linux user number 432954

http://members.lycos.co.uk/schlayer/gfx/debian_ub.gif
http://serveruserbars.ovh.org/amd.gif

Offline

 

#15  2006-03-28 12:20:36

  dar3k - Użytkownik

dar3k
Użytkownik
Skąd: Szamotuły
Zarejestrowany: 2005-10-25

Re: Obława ...

neostrada ma pule adresow ale dla wojewodztwa np wlkp ma 83.23 itp
no i kazde polaczenie do netu z neo u nich sie w logach zapisuje godzina numer i IP no i potem jak cos potrzeba to dojada kto o ktorej godzinie mial dane IP a pula IP dla ciebie to jest 83.XX.*.* za gwiazdki dostajesz losowe IP :] wiec nie myslcie ze jak sie ma zmienne ip to mozna wszystko.. (sa + i - tego rozwiazania :D)

Offline

 

#16  2006-03-28 15:03:37

  czechu - Członek DUG

czechu
Członek DUG
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-10-24

Re: Obława ...

ja to wiem woj małopolskie ma 83.29 :d

Offline

 

#17  2006-03-29 00:29:50

  xanax - Członek DUG

xanax
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-12-27

Re: Obława ...

83.29 a to co to jest :) macie może spis z tymi województwami ??
Co do samych lapanek to raczej w firmach to robią a potem ewentualnie do miszkań ale to sporadycznie się z tym spodkałem, zresztą co mnie to obchodzi ja mam linuxa i licencje na swojego xp więc :P

Offline

 

#18  2006-03-29 07:28:58

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: Obława ...

Msz Linuxa - bravo
Masz licencję do Xp - nie skomentuje
Ciekawe czy masz filmy i MP3? - pewnie same oryginały

Offline

 

#19  2006-03-29 07:31:42

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Obława ...

83.29 a to co to jest :) macie może spis z tymi województwami ??
Co do samych lapanek to raczej w firmach to robią a potem ewentualnie do miszkań ale to sporadycznie się z tym spodkałem, zresztą co mnie to obchodzi ja mam linuxa i licencje na swojego xp więc :P

na dokładkę jak napiszesz że masz licencję na Office to nie uwierzę :)


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#20  2006-03-29 08:56:33

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Obława ...

Chwila... Chwila... kto może mi wejść do domu powołując się na paragrafy a komu mogę zamknąć drzwi przed nosem. Ktoś wie jak to jest?

Co do licencji na Wshitows kiedyś ojciec mi jedną załatwił od W98 niestety jego starania były niepotrzebne gdyż ja używałem wtedy dumnie Wshitows XP Pro. Próbowałem nawet ją poczytać ale się nie dało.


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#21  2006-03-29 09:07:30

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Obława ...

Chwila... Chwila... kto może mi wejść do domu powołując się na paragrafy a komu mogę zamknąć drzwi przed nosem. Ktoś wie jak to jest?

bez sądowego nakazu NIKT NIE MA PRAWA wejść ci do domu

Zapewnia się nienaruszalność mieszkania. Przeszukanie mieszkania, pomieszczenia lub pojazdu może nastąpić jedynie w przypadkach określonych w ustawie i w sposób w niej określony.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#22  2006-03-29 09:15:49

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Obława ...

Czyli jeśli sie nie należy do tego typu sieci jak wymieniona w pierwszym poście ryzyko wjazdu można rzec że jest wręcz minimalne... chyba jeśli by zażyczyli nagle pół osiedla sobie skontrolować i mieli by stosowny nakaz/y co wydaje się wręcz niemożliwe.


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#23  2006-03-29 09:23:02

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Obława ...

Pan Kowalski z firmy Sprawdzamy Soft w pojedynkę nie szansy na wjazd do mieszkania (chyba, że z niewiedzy dasz mu wejść).
Policję możesz odprawić z kwitkiem, ale następnego dnia na 90% wrócą z nakazem, a wtedy nie masz nic do powiedzenia.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#24  2006-03-29 09:40:09

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: Obława ...

Ja kazałem żonie mówić "Tata nie ma w domu" :) Dziecko nie ma obowiązku otwierać obcym drzwi :)

Offline

 

#25  2006-03-29 20:09:07

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Obława ...

Chwila... Chwila... kto może mi wejść do domu powołując się na paragrafy a komu mogę zamknąć drzwi przed nosem. Ktoś wie jak to jest?

bez sądowego nakazu NIKT NIE MA PRAWA wejść ci do domu

Zapewnia się nienaruszalność mieszkania. Przeszukanie mieszkania, pomieszczenia lub pojazdu może nastąpić jedynie w przypadkach określonych w ustawie i w sposób w niej określony.

a ustawa mówi, że w przypadku wyższej konieczności mogą wejść bez nakazu. Powołają się np. na terroryzm, co jest ostatnio bardzo modne, zrobią co trzeba i POTEM dostarczą nakaz - bardzo precyzyjny, bo juz wiadomo co znaleźli.
Tak było w Opolskim w zeszłym roku


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)