Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#76  2008-01-23 15:17:57

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Filmy godne polecenia:)

Gwiezdny pył (Stardust) -- polecam.

Robert De Niro jako kapitan Shakespear to po prostu mistrzostwo świata. :)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#77  2008-01-23 18:36:46

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Filmy godne polecenia:)

azhag napisał(-a):

Gwiezdny pył (Stardust) — polecam.

Robert De Niro jako kapitan Shakespear to po prostu mistrzostwo świata. :)

Ściągnąłem toto i wyskakuje mi jakiś komunikat, że mam wejść na stronę jakąś tam i pobrać darmowy kodek. (mam w robocie, więc teraz nie powiem dokładnie).
Wyczytałem w internecie że to jakiś trojan.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#78  2008-01-23 18:41:49

  davidoski - Użytkownik

davidoski
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-04-17

Re: Filmy godne polecenia:)

Lepiej czytać komentarze do plików torrent przed pobraniem.

Offline

 

#79  2008-01-23 21:11:41

  bns - unknown

bns
unknown
Zarejestrowany: 2005-12-25
Serwis

Re: Filmy godne polecenia:)

azhag napisał(-a):

Gwiezdny pył (Stardust) — polecam.

Robert De Niro jako kapitan Shakespear to po prostu mistrzostwo świata. :)

Dobry film, De Niro to mistrzostwo w tym filmie :)

Ja moge polecić Rise of the Footsoldier http://www.filmweb.pl/Rise+of+the+Footsoldier,2007, … ilm,id=396579
Jak ktoś lubi filmy na faktach, angielskie, o kibicach i gangsterce... tak w skrócie


Pozdrawiam,
bns

Offline

 

#80  2008-01-23 21:49:25

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Filmy godne polecenia:)

1.The Warlords. Mimo paru scen ktore niepotrzebnie naciagaja fabule film wg mnie ladnie zrobiony. Dobra muzyka i udzwiekowienie. Moja ocena to 8/10 - zeby nie watek milosny i pare naciagaczy to dalbym 9.

2.Krok do slawy - daje 7/10 bylaby wieksza ocena gdyby nie watek milosny - nie pasuje do filmu, ciekawy scenariusz i niezly klimat oraz pokaz street dance'u

3. SLABY PUNKT - daje 8,5/10 - swietna wg mnie rola hopkins'a, fabula dobra i nie nudzi przy ogladaniu. - polecam

Pozdrawiam

Offline

 

#81  2008-01-23 21:59:23

  szczypior88 - Członek DUG

szczypior88
Członek DUG
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-02-06
Serwis

Re: Filmy godne polecenia:)

Transporter, Transporter 2, Crank - dużo akcji, typowe odmóżdżacze po ciężkim dniu ;)


http://www.szczypior88.republika.pl/cwp.gif
pozdrawiam
szczypior

Offline

 

#82  2008-01-24 00:24:37

  davidoski - Użytkownik

davidoski
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-04-17

Re: Filmy godne polecenia:)

Crank widziałem - nie podobał mi się. Transportery zresztą też.... :)

Ostatnio podobał mi się "Find Me Guilty" - Vin Diesel w nietypowej dla niego roli, ale świetnie się spisał. Nie wolno się bać filmu, który w 95% dzieje się na sali sądowej. Historia na faktach autentycznych.

"Rescue Dawn" (Operacja "Świt") - film również na faktach autentycznych. Historia pilota amerykańskiego zestrzelonego nad Laosem w trakcie wojny wietnamskiej.

Ostatnio edytowany przez davidoski (2008-01-24 00:32:41)

Offline

 

#83  2008-01-24 11:12:43

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Filmy godne polecenia:)

davidoski napisał(-a):

"Rescue Dawn" (Operacja "Świt") - film również na faktach autentycznych.

Nie istniej coś takiego jak fakt  autentyczny ;)

Ostatnio edytowany przez ba10 (2008-01-24 11:14:33)


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#84  2008-01-24 17:00:06

  davidoski - Użytkownik

davidoski
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-04-17

Re: Filmy godne polecenia:)

Ależ istnieje i nazywa się pleonazmem lub też tautologią.

:))))

Ostatnio edytowany przez davidoski (2008-01-24 17:11:16)

Offline

 

#85  2008-01-25 09:10:02

  dziamdziak - Użytkownik

dziamdziak
Użytkownik
Skąd: Mszczonów
Zarejestrowany: 2006-05-16

Re: Filmy godne polecenia:)

Czy ktoś może oglądał już film "American Gangster" ? Zamierzam wybrać się na niego do kina ale jeśli nie jest za specjalny to pójde na jakieś Persepolis :-)

Ostatnio byłem na "XXY" i "Miłość w czasach zarazy". Muszę powiedzieć, że o ile ten pierwszy jest dosyć szokujący to ten drugi jest tak przyjemny i małobanalny, że z całą pewnością można zaimponować piękniejszej połówce i zabrać do kina na ten romantico-komedio-dramat :-)


Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Potrafię godzinami siedzieć i przyglądać się jej.

Offline

 

#86  2008-01-25 09:39:14

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Filmy godne polecenia:)

Kurcze obydwa filmy u mnie czekaja w kolejce do obejrzenia. Persepolis jest filmem na podstawie komiksu o tym samym tytule, który czytałem i polcam, jednak filmu ( a jest to film rysunkowy stworzony przez autorke komiksu)  nie widziałem jeszcze. Dziamdziak w zaleznosci jakie kino Ciebie bawi, (w sumie są one oparte na faktach ) myśle że oby dwa filmy są godne polecenia. :)


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#87  2008-01-25 11:07:18

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: Filmy godne polecenia:)

a ja czekam na napisy do http://media.hatak.pl/index.php?m=single&id=2394 lubie takei klimaciki

Offline

 

#88  2008-01-25 14:09:51

  Zolnierzu - Użytkownik

Zolnierzu
Użytkownik
Skąd: Koszalin/Poznań
Zarejestrowany: 2007-09-22
Serwis

Re: Filmy godne polecenia:)

Ja ze swojej strony polecam Pi, Requiem dla snu, Źródło i w ogóle filmy Aronofsky'ego, naprawde niezła uczta
A tak z ostatnich hitów to chyba tylko "Jestem legendą" - wizja świata po apokalipsie no i generalnie ma toto jakiś tam klimat, choć sama fabuła dosyć przewidywalna. Mimo to polecam.


Registered Linux user number 467822, (15-03-2008)

Offline

 

#89  2008-01-25 16:08:53

  Semerchet - Amator

Semerchet
Amator
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2007-04-14

Re: Filmy godne polecenia:)

30 Days Of Night - miasteczko spowite 30-to dniową nocą, odizolowane od świata, przypływa statek a z nim goście, ogólnie rzeź niewiniątek, film o wampirach ale dam mu 6 plus :) (1-10). Można obejrzeć

Offline

 

#90  2008-01-26 23:29:36

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Filmy godne polecenia:)

dziamdziak napisał(-a):

Czy ktoś może oglądał już film "American Gangster" ? Zamierzam wybrać się na niego do kina ale jeśli nie jest za specjalny to pójde na jakieś Persepolis :-)

Ostatnio byłem na "XXY" i "Miłość w czasach zarazy". Muszę powiedzieć, że o ile ten pierwszy jest dosyć szokujący to ten drugi jest tak przyjemny i małobanalny, że z całą pewnością można zaimponować piękniejszej połówce i zabrać do kina na ten romantico-komedio-dramat :-)

Polecilem ten film ;)

Warto obejrzec

Pozdrawiam

Offline

 

#91  2008-01-27 01:58:16

  Lacer - Członek DUG

Lacer
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Filmy godne polecenia:)

Rumi napisał(-a):

a ja czekam na napisy do http://media.hatak.pl/index.php?m=single&id=2394 lubie takei klimaciki

właśnie wróciłem z kina, obejrzałem Sweeney Todd
film elegancki, super zrobiony i w ogóle, ale ma jeden minus - to jest musical (albo prawie musical)
w sumie nie przeszkadza mi to za bardzo, ale nie wiedziałem o tym jak na niego szedłem  i się nielekko zdziwiłem
ale ogólnie polecam

Dobrego
miłosz


"Myśl i nie ufaj, decyduj sam za siebie
Nie pozwól nigdy by kierowali tobą
Popatrz czy już nie jesteś w stadzie
Bo nie obudzisz się już nigdy sobą..." Post Regiment - Stado

Offline

 

#92  2008-02-10 22:31:52

  Semerchet - Amator

Semerchet
Amator
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2007-04-14

Re: Filmy godne polecenia:)

"The Kingdom"

Film świetny. 9 (10). Polecam obejrzeć.

W przeprowadzonym na osiedlu mieszkaniowym Gulf Oasis Western w Riyadh w Arabii Saudyjskiej jednym z najbardziej przerażających ataków wymierzonych przeciwko przybyszom z Zachodu, zamachowcy – samobójcy zamordowali ponad 100 i ranili około 200 pracowników kompanii naftowej i członków ich rodzin.

Cytat z http://www.stopklatka.pl/.

Offline

 

#93  2008-02-11 00:03:19

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Filmy godne polecenia:)

Semerchet napisał(-a):

"The Kingdom"

Mi się średnio podobał. Owszem, na początku zderzenie dwóch cywilizacji jest całkiem nieźle przedstawione, ale potem film jest mocno przeciętny. Ostatnie dialogi — o tym co sobie szeptali — w zamierzeniach twórców miały być mocnym ciosem, wbiciem fotel, wg mnie wyszło jakoś słabo.
Ogólnie da się obejrzeć, ale wybitnym bym tego filmu nie nazwał. Ot, taka jednorazówka, żeby jedzenie popcornu się nie dłużyło.

Lacer napisał(-a):

właśnie wróciłem z kina, obejrzałem Sweeney Todd
film elegancki, super zrobiony i w ogóle, ale ma jeden minus - to jest musical (albo prawie musical)
w sumie nie przeszkadza mi to za bardzo, ale nie wiedziałem o tym jak na niego szedłem  i się nielekko zdziwiłem
ale ogólnie polecam

Potwierdzam, ciekawa pozycja. Choć z tym zarzutem z musicalem się nie zgadzam — wg mnie nadal filmowi smaczek, bez tego film nie byłby ten sam — np. scena ze sprzedawaniem eliksiru jest świetna, "najgorsze ciastka w Londynie" także niczego sobie.
Choć oczywiście nie wszystkim taka estetyka może się podobać. ;)

A ja sobie zrobiłem przegląd klasyki: Edward Nożycoręki oraz Leon zawodowiec. Oglądałem po raz kolejny. I czuję, że jeszcze kilkukrotnie obejrzę. Niech to wystarczy za komentarz do nich. :)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#94  2008-02-12 13:39:52

  parrotlarch - Członek DUG

parrotlarch
Członek DUG
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2007-06-08

Re: Filmy godne polecenia:)

oglądał już ktoś może "Zabójstwo Jessie'go Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda" Andrew Dominika, albo "To nie jest kraj dla starych ludzi" braci Coenów? Na ten drugi wybieram się na premierę i wątpię abym na Coenach się zawiódł, ale jak  z Jessiem? Ściągać?


Linux Registered user 437054

Offline

 

#95  2008-03-22 03:23:54

  mruwek - Użytkownik

mruwek
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-31
Serwis

Re: Filmy godne polecenia:)

Semerchet napisał(-a):

Ps. Dyche u mnie ma Dune  (1984)  i Piąty Element. :)

Eh, jak dla jako fanatyka Diuny książkowej, to film Lyncha jest po prostu słaby (może poza kreacją Stinga). Wolę już serial zrobiony przez Hallmarka. Poza tym trwają pracę nad ponowną ekranizacją arcydzieła mistrza Herberta.

Co ja polecam? Trochę tego jest, ale pozwolicie, że nie wszystko od razu (trza licznik nabić w końcu :P).
Święci z Bostonu aka Boondock Saints. Jeden z moich ulubionych. Jeśli ktoś przepada za Pulp Fiction, będzie urzeczony tym filmem. Świetna reżyserka i scenariusz faceta, który nie jest profesjonalnym ani reżyserem ani scenarzystą. Klimatyczna irlandzka muzyka i wisienka na torcie w postaci gry aktorskiej Willema Dafoe. Obraz ten był murowanym hitem kinowym, niestety nie dane mu było tam zagościć. Z racji na obecną w nim przemoc i motyw zemsty nie został "wpuszczony" do kin w USA, gdyż w tym czasie opłakiwano słynną tragedię w Kolumbii. Opowieść przedstawiona w filmie pochłania widza w całości, jej dodatkowym atutem jest również możliwość interpretacji na co najmniej kilku poziomach. (Film był niedawno do dziennika dołączany, więc bez trudu do zdobycia na allegro, a jak ktoś z Warszawy, to mogę pożyczyć)

Trzej Muszkieterowie - wersja Lestera z 1973 roku z Charltonem Hestonem, Michaelem Yorkiem, Richardem Chamberlainem, Oliverem Reedem, Frankiem Finlayem i Christopherem Lee. Gwiazdorska w tamtym czasie obsada, wielki rozmach produkcji i doskonałe kino przygodowe. Najlepsza ekranizacja wybornej powieści Aleksandra Dumasa (kto nie czytał ten trąba!), która pomimo drobnych nieścisłości fabularnych, wspaniale oddaje ducha, nakreślonych przez autora pierwowzoru literackiego, postaci i tła historycznego. To chyba największy atut tego filmu. Podsumowując: pojedynki, intrygi XVII wiecznej Francji, mnóstwo humoru i przede wszystkim braterstwo oraz muszkieterski honor. (w niedzielę 23.03.08 ma chyba być na TVP2)

Ostatnio edytowany przez mruwek (2008-03-22 03:24:28)


linux registered user #453947
http://hbcf.aplus.pl/mruwek/debbutton.png
Use the force, root.

Offline

 

#96  2008-03-22 10:02:27

  davidoski - Użytkownik

davidoski
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-04-17

Re: Filmy godne polecenia:)

Czasami zamiast filmów fabularnych warto coś z dokumentów.

Polecam:

http://video.google.com/videoplay?docid=2450559786573345621

oraz

http://video.google.com/videoplay?docid=808393514949778004

Pozdrawiam

Offline

 

#97  2008-03-24 14:55:01

  iwo - Użytkownik

iwo
Użytkownik
Skąd: 51.770 N, 19.459 E
Zarejestrowany: 2006-11-20

Re: Filmy godne polecenia:)

taka mała animacja, ale niezła: "The piano" http://www.youtube.com/watch?v=Sr64NI33qUo


Iwo - Linux user numer #457448

Offline

 

#98  2008-03-25 09:15:15

  auri_chebzie - Użytkownik

auri_chebzie
Użytkownik
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2008-02-22

Re: Filmy godne polecenia:)

Witam

Z nowych seriali:
"Boston Legal" - niesamowity James Spader i przede wszystkim William Shatner jako Denny Crane !
"Californication" - produkcja HBO -  masakra, nie dziwię się, że puszczają go po 23.00. David Duchowny + Natasha McElhone
"The Tudors" - serial historyczny - Henryk VIII z nowej perspektywy

Ze starych seriali:
"Babylon 5" - klasyka sf
"Space above and beyond" - hard sf

i ostatnio na poprawę humoru:
"Shaun the sheep" - animacja ze stajni Aardmana (m.in. Wallace i Gromit)

Wesołych po świętach


http://img132.imageshack.us/img132/8453/userbar605219aj5.gif

Offline

 

#99  2008-04-04 22:44:39

  bns - unknown

bns
unknown
Zarejestrowany: 2005-12-25
Serwis

Re: Filmy godne polecenia:)

[Rec]
Wczoraj oglądałem ten hiszpański horror i muszę powiedzieć, że bardzo udana produkcja. Odskocznia od tych wszystkich hamerykańskich horrorów gdzie grupa ludzi jedzie/wraca do/z pustego domu i tylko jedno wychodzi żywo z tej podróży ;) Oryginalnie zrobiony (a'la Blair Witch)


Pozdrawiam,
bns

Offline

 

#100  2008-04-04 23:59:19

  TBH - Członek DUG

TBH
Członek DUG
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Filmy godne polecenia:)

bns: Całkowita racja :D tylko ze nikt nie został na końcu...........


http://tbhthelolmaker.wordpress.com/kontakt/
<TBH> Gentoo!
<X-dos> cóz, sa ludzie ktorzy nie wiedza co robic ze swoim wolnym czasem :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)