Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2015-07-16 22:38:13

  hardek - Użytkownik

hardek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-16

Dziwne zachowanie udev'a

Witam,

Jestem posiadaczem laptopa Lenovo G500c, który posiada zintegrowaną kartę graficzną Intel HD Graphics 4000. Naszedł mnie ostatnio pomysł żeby zaoszczędzić trochę energii i chcę to rozwiązać za pomocą reguł udev. Napisałem testowy skrypt test o treści:

Kod:

#!/bin/bash

echo "Hi" >> /etc/test

oraz regułkę udev:

Kod:

ACTION=="change", SUBSYSTEM=="backlight", KERNEL=="intel_backlight", ATTR{brightness}=="0", RUN+="/usr/local/sbin/test"

Reguła to ma wykonać powyższy skrypt, gdy poziom jasności będzie równy 0 (czyli krótko mówiąc, gdy zgaśnie ekran). Tutaj właśnie zaczyna się problem. Gdy za pomocą klawiszy zmienie ręcznie poziom jasności ekranu skrypt wykona się raz. Gdy skorzystam z automatycznego wygaszania ekranu dostępnego w ustawieniach gnome3 to po wygaśnięciu ekranu skrypt wykona się dwa razy. Jeszcze ciekawiej wygląda sprawa, gdy laptop zostanie uśpiony, gdyż po wybudzeniu skrypt wykona się aż trzy razy.

Czy ktoś już miał taki problem? Czy da się zrobić tak, by skrypt wykonał się tylko raz?

Offline

 

#2  2015-07-17 08:36:15

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Dziwne zachowanie udev'a

Ja gdzieś czytałem, by unikać wartości maxymalnych i minimalnych przy podświetlaniu, bo się cuda dzieją. Sprawdź przy nieco wyższej wartości.

Offline

 

#3  2015-07-17 21:42:11

  hardek - Użytkownik

hardek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-16

Re: Dziwne zachowanie udev'a

morfik napisał(-a):

Ja gdzieś czytałem, by unikać wartości maxymalnych i minimalnych przy podświetlaniu, bo się cuda dzieją. Sprawdź przy nieco wyższej wartości.

Sprawdzę to, lecz potrzebuje informacji w którym miejscu gnome3 przechowuje ustawienia dot. minimalnego poziomu jasności. Chciałbym, by np. po 10 minutach ekran zgasł z parametrem np. 2. Nie chciałbym tego robić za pomocą osobnego skryptu, lecz skorzystać z wbudowanych mechanizmów środowiska gnome.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)