Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2015-06-21 14:29:17

  torpeda80 - Użytkownik

torpeda80
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-03-28

zaszyfrowany dysk - nie widać go

Witam
Wiem ze pytanie moze nie do konca byc wlasciwie postawione ale sprobuje. Mam dysk zewnetrzny ADATA 500GB. Podzieliłem go na dwie partycje po połowie. Programem diskcryptor zaszyfrowałem jedna partycje. Haslo pamietam wielokrotnie system go wykrywał po wlozeniu do usb. Jednak od kilku dni nie moge wejsc na dysk zaszyfrowany. Windows go nie nie chce odnalesc. W zarzadzaniu komputerem widze obie partycje tylko ze ten zaszyfrowany ma opis nieprzydzielony. Czy pod linuxem albo innym sposobem moge ten dysk jeszcze odczytać?

Offline

 

#2  2015-06-21 17:32:27

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: zaszyfrowany dysk - nie widać go

Z tego co tam piszą na stronie projektu, to format różni się od tego, który był w truecrypt, zatem nie wiem czy to luks ruszy. Truecrypta był w stanie odczytać, także spróbuj może się uda. Zobacz też jak widzi ten dysk gparted. Jeśli tam w miejscu partycji jest pustka, to raczej coś ci wyczyściło tablicę partycji albo przynajmniej wpis od tej określonej partycji.

Offline

 

#3  2015-06-21 21:13:18

  torpeda80 - Użytkownik

torpeda80
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-03-28

Re: zaszyfrowany dysk - nie widać go

Gparted widzi tak jak pod w7 tj. nieprzydzielony. Czy ktoś widzi może jakieś inne rozwiazanie?

Offline

 

#4  2015-06-22 10:00:28

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: zaszyfrowany dysk - nie widać go

No to masz raczej pozamiatane. xD

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)