Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-03-08 10:49:52

  arq - Członek DUG

arq
Członek DUG
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2005-12-29

Opera 9.0 Technology Previewreview 2

Mieliśmy wątek dotyczące dziewiątej opery i chciałbym do niego wrócić. Od rana testuję nową operkę i jak na razie jestem całkiem zadowolony. W stosunku do tp1 poprawiłą się stabilność programu. Szybkość otwierania i ładowania stron porównywalne. Minusem są kanciaste czcionki. Nie sprawdzałem jeszcze szybkości ssania torrentów.
Jakbyście znaleźli jeszcze coś ciekawego, to piszcie


Zdrówko!
arq
http://www.debianusers.pl/img/powered-by-debian.png

Offline

 

#2  2006-03-08 13:55:06

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Opera 9.0 Technology Previewreview 2

1. w tej wersji (w robocie, pod shitem) miałem problem z ustawieniem własnego search.ini - przy każdym uruchomieniu Opera nadpisywała mi domyślnymi :| skończyło sie na tym, że zmieniłem domyślny search na mój :P

2. hmm.. szybciej sie uruchamia?


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#3  2006-03-08 14:16:14

  arq - Członek DUG

arq
Członek DUG
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2005-12-29

Re: Opera 9.0 Technology Previewreview 2

2. hmm.. szybciej sie uruchamia?

nie uruchamia się szybciej :-( taki kombajn raczej nie ma prawa szybciej się uruchamiać


Zdrówko!
arq
http://www.debianusers.pl/img/powered-by-debian.png

Offline

 

#4  2006-03-08 14:35:10

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Opera 9.0 Technology Previewreview 2

nie uruchamia się szybciej :-( taki kombajn raczej nie ma prawa szybciej się uruchamiać

szybciej niż O9 TP1 i O8.x - przynajmniej takie mam wrażenie


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#5  2006-03-08 16:20:17

  Qdłaty - Członek DUG

Qdłaty
Członek DUG
Skąd: z komputera
Zarejestrowany: 2005-08-09

Re: Opera 9.0 Technology Previewreview 2

nie uruchamia się szybciej :-( taki kombajn raczej nie ma prawa szybciej się uruchamiać

szybciej niż O9 TP1 i O8.x - przynajmniej takie mam wrażenie

Co to jest TP?

Offline

 

#6  2006-03-08 16:49:05

  arq - Członek DUG

arq
Członek DUG
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2005-12-29

Re: Opera 9.0 Technology Previewreview 2

Co to jest TP?

technology preview (w temacie mnie trochę ponisło ;-)) - taka wersja testowa
wczoraj miała miejsce jej druga odsłona


Zdrówko!
arq
http://www.debianusers.pl/img/powered-by-debian.png

Offline

 

#7  2006-03-24 19:48:50

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Opera 9.0 Technology Previewreview 2

opera:configure

brakowało mi tego do tej pory w operze

Dopisek:
oczywiście musiałem się rabnąć ;) powinno być opera:config ;)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#8  2006-03-24 20:58:09

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Opera 9.0 Technology Previewreview 2

A mi brakuje dobrze działajacego w Operze  klienta torrenta :( juz we wczesniejszej super smigał a w 9 cos niezabardzo .. ech ale to testowa wiec mam nadzieje ze w oficjalnej bedzie  klient i bedize śmigał :)
A co do uruchamiania to sie szybko uruchamia  chociaz to taki kombajn :);):)


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#9  2006-03-26 17:32:50

  arq - Członek DUG

arq
Członek DUG
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2005-12-29

Re: Opera 9.0 Technology Previewreview 2

A mi brakuje dobrze działajacego w Operze  klienta torrenta :( juz we wczesniejszej super smigał a w 9 cos niezabardzo .. ech ale to testowa wiec mam nadzieje ze w oficjalnej bedzie  klient i bedize śmigał :)
A co do uruchamiania to sie szybko uruchamia  chociaz to taki kombajn :);):)

w ostatnich edycjach cotygodniowych jest już lepiej z torrentami, osiągałem już całkiem przyzwoite transfery i jak ta tendencja się utrzyma azureus pójdzie u mnie w odstawkę
co do uruchamiania, to faktycznie jest nieźle, a mam wrażenie, że w ostatnich tygodniówkach jeszcze lepiej


Zdrówko!
arq
http://www.debianusers.pl/img/powered-by-debian.png

Offline

 

#10  2006-04-20 21:59:35

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Opera 9.0 Technology Previewreview 2

Jest juz beta http://www.opera.com/download/index.dml?ver=9.0b a tutaj  http://www.opera.com/docs/changelogs/linux/900b1/  zmiany jakie zaszły. No to tzreba zassać :) i sprawdzić:)


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#11  2006-04-21 07:52:04

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Opera 9.0 Technology Previewreview 2

A przepraszam że się włączam w taką miłą dyskusję :D
Chodzi mi o te torrenty - co z tym i jak to się je, bo do ttej pory używam azureusa i nic nie wiedziałem o tej opcji Opery


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#12  2006-04-21 07:59:11

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Opera 9.0 Technology Previewreview 2

Wchodzisz sobie na strone z torrentami , klikasz na link torrenta i się ściąga jak normalny plik. Ot cała filozofia ;) :) Takie uproszczenie. Oczywiscie nie zamieni Tobie dobrego klienta torrentów, ale zawsze to coś ..


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#13  2006-04-21 12:34:36

  chyl-o - Członek DUG

chyl-o
Członek DUG
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2006-04-04
Serwis

Re: Opera 9.0 Technology Previewreview 2

Muszę przyznać że ja też nie wiedziałem ze Opera ma taką funkcję która pozwala ściągać torrenty.

Ale przyznaję że jestem zaskoczony, tym jak sobie radzi z nimi, nie używam Bittorrenta i widzę że Opera szybciej łączy się z seed'ami, oczywiście z dobrych torrentów, ciągnie bardzo dobrze, a ze średnimi radzi sobie lepiej od wcześniej wspomnianego Bittorrenta.

Jest tylko jeden mankament, który nie wiem czy tylko u mnie występuje, ale zauważyłem że Opera wyłącza się podczas tego jak ustawiam sobie odświeżanie co 15min. Sprawdzcie jak możecie czy u Was też tak jest.


Registered Linux User: #417111
http://chyl.org/pub/images/dug_button.png

Offline

 

#14  2006-04-21 12:38:23

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Opera 9.0 Technology Previewreview 2

ani w TP1, ani w TP2 nie miałem tego problemu
jak jest w becie nie wiem


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#15  2006-04-21 13:06:43

  chyl-o - Członek DUG

chyl-o
Członek DUG
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2006-04-04
Serwis

Re: Opera 9.0 Technology Previewreview 2

Version 9.00 Preview 2

ja w tej wersji niestety mam


Registered Linux User: #417111
http://chyl.org/pub/images/dug_button.png

Offline

 

#16  2006-04-23 14:03:49

  arq - Członek DUG

arq
Członek DUG
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2005-12-29

Re: Opera 9.0 Technology Previewreview 2

Miałem podobny problem przy wersjach około TP2. Jakiś czas temu wpadłem na trop wersji "weekly" - cotygodniowo aktualizowanych testówek i staram się byc na bierząco (aktualnie jest juz pierwsza poprawka wersji beta). Od kilku tygodni problem nie występuje, więc chyba załatali dziurę. Dla zainteresowanych


Zdrówko!
arq
http://www.debianusers.pl/img/powered-by-debian.png

Offline

 

#17  2006-05-03 13:05:08

  MG_Peter - Członek DUG

MG_Peter
Członek DUG
Skąd: Gliwice
Zarejestrowany: 2005-07-29

Re: Opera 9.0 Technology Previewreview 2

mi się nowa opera bardzo podoba. Wersja z tego tygodnia.

Na tych widgetach mi nie zależy, ale śiwetna sprawa, to podgląd stron - kursor myszy na zakłądkę - i zaraz widzę pomniejszoną stronę (tak na oko 100x100 pikseli) - fajny bajer.

Uruchamia się rzeczywiście szybciej niż 8.5

Nie wiesza się, nawet przy dużej ilości otwartych zakładek.

Ogólnie - pozytywnie...

Offline

 

#18  2006-05-08 16:46:11

  arq - Członek DUG

arq
Członek DUG
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2005-12-29

Re: Opera 9.0 Technology Previewreview 2

Te śmieszne widgety też wyłączyłem - to chyba krok w stronę windziarzy, bo do karamby to się nawet nie umywa, ale nie o tym chciałem pisać. Wróciłęm po długim weekendzie, zaktualizowałem operę i niespodzianka, a nawet 2. Pierwsza - opera zafundowała użytkownikom minimalizację do traya. Niestety nie znalazłem jeszcze sposobu, żeby tą opcję dezaktywować. Po prostu jest ikona na tacce i już. Niemniej nie jest to duży mankament w połączeniu z drugą niespodzianką jaką jest w końcu pożądnie działający torrent! Zachęcam do testów.


Zdrówko!
arq
http://www.debianusers.pl/img/powered-by-debian.png

Offline

 

#19  2006-05-09 15:14:03

  Asinus - Członek DUG

Asinus
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06
Serwis

Re: Opera 9.0 Technology Previewreview 2

Skoro wszyscy tak chwalą nową Operę to mam pytanie. Uzywam 8.54 i wolałbym jej się nie pozbywać. Ale nie powiem... interesuje mnie 9, szczególnie to, że szybciej sie włącza. Nie wiecie, czy 9 grzecznie zainstaluje się obok, czy też wywali mi starszą wersję (ewentualnie będą jakieś konflikty)?

Offline

 

#20  2006-05-09 15:24:07

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Opera 9.0 Technology Previewreview 2

zrób sobie kopię katalogu ~/.opera  - 9-ka zainstaluje ci się na 8-ce

btw - nie podoba mi się ta tygodniówka - nie można minimalizować tabów, nie można wszystkich zamknąć - po zamknięciu wszystkich wyskakuje nowy pusty. w menu wpadły widgety (mam nadzieję, że chcieli zwrócić na nie uwagę i ostatecznie ich tam nie będzie). I nie chcą działac polskie pliki językowe ze starszych wersji.

a torrenty w operze mnie nie kręcą.

dla mnie porażka - jak pewne rzeczy nie wrócą to chyba będę musiał szukać nowej przeglądarki.

ma ktoś deba od TP2?

Dopisek: dobra, mam tego debka ;)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#21  2006-05-09 15:50:00

  Asinus - Członek DUG

Asinus
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06
Serwis

Re: Opera 9.0 Technology Previewreview 2

Hmm... skoro tak to ja zostaje narazie na 8.54. Nie ma co eksperymentować skoro jednak działa.

Offline

 

#22  2006-05-09 16:06:12

  arq - Członek DUG

arq
Członek DUG
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2005-12-29

Re: Opera 9.0 Technology Previewreview 2

nie można minimalizować tabów, nie można wszystkich zamknąć - po zamknięciu wszystkich wyskakuje nowy pusty. w menu wpadły widgety (mam nadzieję, że chcieli zwrócić na nie uwagę i ostatecznie ich tam nie będzie). I nie chcą działac polskie pliki językowe ze starszych wersji

Taby można zarówno minimalizować jak i wszystkie zamknąć, tylko trzeba odblokować te opcje (preferencje --> zaawansowane --> karty)
Wdgety w menu faktycznie zaletą nie są.
Co do polskiego języka, to można znaleźć go tutaj


Zdrówko!
arq
http://www.debianusers.pl/img/powered-by-debian.png

Offline

 

#23  2006-05-09 18:20:40

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Opera 9.0 Technology Previewreview 2

faktycznie, dzięki arq :)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#24  2006-05-09 18:57:46

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Opera 9.0 Technology Previewreview 2

udało mi się usunąć widgety z menu :D

dla zainteresowanych:
1.) pobieramy plik menu i zapisujemy w ~/.opera/menu/
2.) wchodzimy w Narzędzia > Preferencje... > Zaawansowane > Paski narzędzi
3.) w polu Konfiguracja menu wybieramy Opera No-widgets

Jest to oryginalne menu z zakomentowanymi wpisami od widgetów - nie powinno byc problemów, jednak nie ręczę za ewentualne utrudnienia. Zawsze można wrócić do standardowego.

________________

co do ikony w trayu - nie mam nic przeciwko, ale... czy ktoś wie czy da się zmienić kolor tła ikony?


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#25  2006-05-09 19:51:09

  arq - Członek DUG

arq
Członek DUG
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2005-12-29

Re: Opera 9.0 Technology Previewreview 2

co do ikony w trayu - nie mam nic przeciwko, ale... czy ktoś wie czy da się zmienić kolor tła ikony?

Ja się przyłączam do zapytania. Już kiedyś o to pytałem w związku z ikoną azureusa, ale bez odzewu. Bardziej chodzi mi nawet nie o to, żeby
zmienić, bo zmienić można manipulująć zestawem kolorów w kde, ile żeby usunąć, czy zrobić przezroczyste. Na przezroczystym panelu nie wygląda to zbyt estetycznie :-(


Zdrówko!
arq
http://www.debianusers.pl/img/powered-by-debian.png

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)