Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2015-03-04 13:40:17

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

w oczekiwaniu na stable - Gnome 3 vs Cinnamon

Z niecierpliwością oczekuję na stabilne wydanie Jessie i w międzyczasie zastanawiam się nad dwoma środowiskami: Gnome i Cinnamon. Doczytałem, że Gnome 3 można ucywilizować za pomocą rozszerzeń, przywracając układ zbliżony do Gnome 2 i nie rezygnując z nowszych rozwiązań, jak zrobiono w Mate. KDE jest bardzo OK, ale drażni mnie to, że ważniejsze aplikacje pracują u mnie pod gtk i pomimo paczek ujednolicających odróżniają się. Poza tym mam sentyment do tej grafiki z GTK jako odmiennej od windowsowej.

Zależy mi na typowym układzie: tylko dolny panel, rozbudowane menu po lewej stronie, tacka i zegar po prawej, na środku panel z przełączaniem okien.

Jak sądzicie, co będzie rozwiązaniem lepszym: Gnome 3 z rozszerzeniami czy Cinnamon? W szczególności chodzi mi o większą liczbę opcji konfiguracyjnych i rozbudowy, bo o ile na co dzień lubię proste menu, o tyle lubię też możliwość zaawansowanej konfiguracji w razie potrzeby. Menu z Cinnamona bardzo mi odpowiada, jednak samego Cinnamona nie testowałem na Debianie tylko chwilę na Mincie. Gnome 3 tez nie próbowałem z rozszerzeniami, dlatego pytam bardziej doświadczonych.

Offline

 

#2  2015-03-04 14:26:14

  darius - Użytkownik

darius
Użytkownik
Skąd: Paryz/Wilanow
Zarejestrowany: 2014-03-21

Re: w oczekiwaniu na stable - Gnome 3 vs Cinnamon

Tu nie ma co czekac tylko instaluj domyslnie z Gnome3 i sam zobaczysz czy Ci pasuje czy nie.  Mnie G3 wnerwia maksymalnie poniewaz jest "niedokonczony" i musisz miec mocna grafike.

Potestuje jeszcze kilka dni i chyba powiem mu do widzenia popartym kopniakiem ale nie zwracaj uwagi na to zdanie.


Linux debian 4.9.0-3-amd64 #1 SMP Debian 4.9.30-2+deb9u3 (2017-08-06) x86_64 GNU/Linux

Offline

 

#3  2015-03-04 14:48:15

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: w oczekiwaniu na stable - Gnome 3 vs Cinnamon

Gnome można ucywilizować rozszerzeniami, ale o wiele łatwiej ucywilizować do stanu Gnome2  Mate, Xfce  i ...KDE, niż Gnome3.

W ogóle czeka nas chyba epoka KDE i Xfce w środowiskach graficznych,
bo Developerzy Gnome trafili kulą w płot, i uważają to za wielkie, wręcz epokowe  osiągnięcie. xD

Mate na razie działa na Gtk2 - co będzie na Gtk3, zobaczymy, Cinnamon to też troszkę proteza fatalnego Gnome, zanim na Cinnamonie potswanie cale, stabilne środowisko, to troszkę wody w Wiśle jeszcze upłynie.

Teraz najważniejsze w środowiskach graficznych jest wsparcie dla Waylanda, bo ten  w tym roku już chyba oficjalnie trafi "pod strzechy".
W tej chwili opóźnia go brak wsparcia ze strony Nvidii i ATI, ale obie firmy ostro się wzięły do roboty, Nvidia w zeszłym roku zaczęła pisać ster zgodny nawet z KMS.
I chyba w tym roku go pokażą wreszcie.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2015-03-04 14:53:43)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#4  2015-03-04 15:09:27

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

Re: w oczekiwaniu na stable - Gnome 3 vs Cinnamon

darius napisał(-a):

Mnie G3 wnerwia maksymalnie poniewaz jest "niedokonczony" i musisz miec mocna grafike.

Co rozumiesz przez "niedokończony"?

=> Jacekalex
Cinnamon wspiera Waylanda?

Ostatnio edytowany przez MMW (2015-03-04 15:12:04)

Offline

 

#5  2015-03-04 15:26:10

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: w oczekiwaniu na stable - Gnome 3 vs Cinnamon

Cinnamon?

Jak na razie to jest skórka na Gnome3, także ciężko powiedzieć.

Biblioteki Gtk3 i QT5 wspierają Waylanda, i jeżeli np Cinnamon jest napisany z wykorzystaniem biblioteki Gtk3, to do uruchomienia na Waylandzie trzeba albo kompozytora obrazu zgodnego z Waylandem, albo może iść na Xwayladzie, który zapewnia kompatybilność programów korzystających z X w środowisku Wayland.

W każdym razie, o jakimś waylandowym kompozytorze obrazu dla Cinnanoma jeszcze nie słyszałem, ale może w przyszłości się pojawi, jest referencyjny Weston, i każdy może sobie go dopasować do swojego projektu.

W każdym razie, jak się Gnome-3 skichało, to KDE w tej chwili jest najbardziej elastycznym zintegrowanym środowiskiem graficznym.

Co rozumiesz przez "niedokończony"?

Pewnie to, że jak na Debianie wrzuciłem Gnome3 i te wspaniale rozszerzenia w js, zapewniające normalny pulpit to miałem takie lagi, ze w ogóle nie dało się używać na kompie, na którym Gnome2/Mate  z Compizem i Emeraldem, albo KDE4 "fruwa". xD

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2015-03-04 15:30:42)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#6  2015-03-04 16:30:47

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: w oczekiwaniu na stable - Gnome 3 vs Cinnamon

1701

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:12:40)

Offline

 

#7  2015-03-04 17:46:19

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: w oczekiwaniu na stable - Gnome 3 vs Cinnamon

@up

O Waylanda  się nie martw, KDE 5.9 wychodzi w kwietniu, ma chodzić całe na Waylandzie, są już nawet kompozytory ekranu:

Kod:

dev-qt/qtwayland
kde-plasma/kwayland

Mutter z Gnome też już podobno chodzi, Xfce i Mate jeszcze muszą pokazać swoje kompozytory obrazu.
Ale tam też praca wre:
http://wiki.mate-desktop.org/wayland


Z "braci mniejszych" LXQT ma w roli kompozytora na razie kastrowaną wersję Kwina (pewnie się to skończy Qtwaylandem), E19 ma swojego kompozytora, OpenBox i FLuxbox za chwilkę też będą miały.

Jedyne, co ogranicza Waylanda, to bloby Nvidii i ATI, tam są najgorsze obsuwy.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2015-03-04 17:52:12)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#8  2015-03-04 19:38:15

  darius - Użytkownik

darius
Użytkownik
Skąd: Paryz/Wilanow
Zarejestrowany: 2014-03-21

Re: w oczekiwaniu na stable - Gnome 3 vs Cinnamon

MMW napisał(-a):

Z niecierpliwością oczekuję na stabilne wydanie Jessie

Jezeli nawet doczekasz dnia w ktorym Jessie zostanie ogloszony jako stable to nie mysl, ze on bedzie stable-stable od tego momentu. Moze bedzie stable-stable dopiero po 6-sciu miesiacach od tej daty,  wiec nie zwlekaj i wdrazaj sie w temat przez szybka (domyslna) instalacje i testuj podstawowa szate graficzna jaka jest Gnome3 i jezeli sie przyzwyczaisz/opanujesz to "dzielo" to mozesz nawet polubiec. Nic nie moze zastapic doswiadczenia (ani porady, ani opinie ani inne "artykuly") poniewaz kazdy ma swoje gusty i potrzeby. Widze, ze jestes jeszcze pod Windows'em wiec bedzie Tobie latwiej opanowac przyszlego debiana, ktory dosyc przypomina (nie bic po oczach) MS#

uzytkownikubunt napisał(-a):

? Ja jakoś nie mam i działa.

Dwa ekrany ?
Powiedz mi jak mozna graficznie (stacjonarka) uspic kompa aby "obudzil sie" jak nalezy (pod Gnome 3 nvidia-driver 340.65-2) GeForce GT 640/PCIe/SSE2 ; Debian GNU/Linux 8 (jessie) 64 bits ; Intel® Core™ i5-2500 CPU @ 3.30GHz × 4 ; RAM 16 Gio


Linux debian 4.9.0-3-amd64 #1 SMP Debian 4.9.30-2+deb9u3 (2017-08-06) x86_64 GNU/Linux

Offline

 

#9  2015-03-04 20:03:34

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: w oczekiwaniu na stable - Gnome 3 vs Cinnamon

1702

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:12:41)

Offline

 

#10  2015-03-04 20:04:38

  raven18 - Użytkownik

raven18
Użytkownik
Skąd: /home
Zarejestrowany: 2009-01-30

Re: w oczekiwaniu na stable - Gnome 3 vs Cinnamon

darius napisał(-a):

Jezeli nawet doczekasz dnia w ktorym Jessie zostanie ogloszony jako stable to nie mysl, ze on bedzie stable-stable od tego momentu. Moze bedzie stable-stable dopiero po 6-sciu miesiacach od tej daty,

No będzie, po tym będą dodawane już jedynie poprawki bezpieczeństwa.

Tak w  ogóle z całego forum to chyba tylko ja jestem zadowolonym użytkownikiem gnome 3 xd


Windows 8.1

Offline

 

#11  2015-03-04 22:13:20

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

Re: w oczekiwaniu na stable - Gnome 3 vs Cinnamon

Całe popołudnie i wieczór próbowałem się przekonać do Gnome 3 - bez skutku. Cinnamon zmienia trochę na lepsze, ale wciąż mam poczucie, że to nie jest do końca dopracowane środowisko. Pozostaję przy KDE - tym razem nie oddałem żadnych repozytoriów poza domyślnymi i mam nadzieję, że nie będzie się sypało.

Offline

 

#12  2015-03-04 22:25:35

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: w oczekiwaniu na stable - Gnome 3 vs Cinnamon

KDE się właśnie zmienia, podobno na lepsze, KDE5 ma być dużo lżejsze niż wersja 4, ale to będzie bardzo poważna rewolucja, zmiany sięgają nie tylko komponentów KDE, ale nawet bibliotek QT i Cmake - narzędzia do kompilacji QT.

Także od strony użyszkodnika może być "zimny prysznic", mam nadzieję, ze na lepsze.
W każdym razie zapowiada się nieźle.

Przy okazji, zauważysz pewną wadę Debiana, np w Jessie jest teraz KDE 4.11,
ja w Gentoo mam 4.14.

Pomyłka.


Wszystkie środowiska w czasie przejścia na Waylanda się gruntownie zmienią, bo zmienia się sposób działania Pulpitu w  Linuxie.

Zmiana Xorg => Wayland jest zbyt dużą rewolucją technologiczną, żeby środowiska graficzne mogły zostać bez żadnych zmian.
Przy okazji zmienia się też większość bibliotek odpowiedzialnych za kształtowanie obrazu, zmienia się sposób renderowania okien 2D - teraz będzie zajmować się tym OpenGL, zamiast dotychczasowych sterowników DDX - UXA i EXA,
w dodatku każde okno będzie mogło iść na inną kartę graficzną, bo protokół Wayland w ogóle nie zajmuje się tym, ile jest w systemie kart graficznych i jakie to karty.

Praktycznie sposób działania Waylanda bardziej przypomina działanie biblioteki Alsa, aniżeli starej filozofii Xorga.

W Alsie też można mieć 5 kart dźwiękowych, i każdy program puszczać przez inną kartę, o ile można w tym programie  wybrać kartę muzyczną.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2015-03-04 23:10:21)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#13  2015-03-04 23:03:38

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: w oczekiwaniu na stable - Gnome 3 vs Cinnamon

Jacekalex napisał(-a):

Przy okazji, zauważysz pewną wadę Debiana, np w Jessie jest teraz KDE 4.11,
ja w Gentoo mam 4.14.

Że co ?

https://packages.debian.org/jessie/kdelibs-bin


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#14  2015-03-04 23:13:19

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: w oczekiwaniu na stable - Gnome 3 vs Cinnamon

ilin napisał(-a):

Jacekalex napisał(-a):

Przy okazji, zauważysz pewną wadę Debiana, np w Jessie jest teraz KDE 4.11,
ja w Gentoo mam 4.14.

Że co ?

https://packages.debian.org/jessie/kdelibs-bin

Faktycznie, chyba przez pomyłkę spojrzałem na numerek przy kde-workspace-bin. ;)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#15  2015-03-05 08:09:35

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

Re: w oczekiwaniu na stable - Gnome 3 vs Cinnamon

Na domyślnym repozytorium Debiana i pod KDE system śmiga, że miło patrzeć :) Debian multimedia jest mi niepotrzebne, bo VLC załatwia wszystkie potrzebne mi pliki i radiostacje internetowe. Chromium z pepperflashem zastępuje bez problemu chrome. Dzięki wcześniejszym wpisom Ilina opanowałem dźwięk i teraz funkcjonuje perfekcyjnie [szkoda, że Ilin zadeklarował, iż nigdy więcej mi nie pomoże ;P]. Jako ciekawostkę dotyczącą dźwięku dodam, że gdy w Cinnamonie domyślnie doinstalowało się pulseaudio, to dźwięk działał bez tego wpisu:

Kod:

options snd-hda-intel index=0 model=auto vid=1022 pid=780d options snd-hda-intel index=-2 model=auto vid=1002 pid=1714

Z samą Alsą nie ma szans, ale już znam magiczną komendę ;)

Natomiast nie mogę zrozumieć, jak można było zmarnować tyle zasobów na Gnome 3. Lubię nowinki i np. gdy ładne parę lat temu zainstalowałem po raz pierwszy Ubuntu, to Gnome w tamtym wydaniu od razu mi się spodobał. Po 1 dniu czułem się jak w domu jeśli chodzi o interfejs. Ale tym razem nie mogę w żaden sposób załapać, jak na tym Gnome 3 skutecznie pracować. Na dokładkę pod Fedorą 21, która podobno ma bardzo dopracowanego Gnoma, nie chciały mi się w domyślnej konfiguracji, pod domyślną przeglądarką, instalować dodatki dla Gnome 3 z oficjalnej strony. Nie powiem, sam system działał płynnie, nie było żadnych spowolnień itd., graficznie też jest miły dla oka, no ale co z tego, jak co chwile gubiłem się w tym jak przeskoczyć na właściwe okno o konfiguracji nie wspomnę. Gnome-tweak-tool też nie rozwiązywało wszystkiego ani sesja gnome classic. Nie twierdzę, że z tego nie da się korzystać - na pewno da się, ale intuicyjności w tym za grosz.

Nie czekam na ustabilizowanie się Jessie, tylko jadę na KDE i domyślnych, 2 repozytoriach - i tyle ;)

Offline

 

#16  2015-03-05 12:41:22

  skullman - Użytkownik

skullman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-08

Re: w oczekiwaniu na stable - Gnome 3 vs Cinnamon

@MMW widocznie można było, na normalnym PC to może wkurzać ale sporo lapków ma teraz dotykowe panele a i są dostępne w sprzedaży kompy "wszystko w jednym" z dotykowymi panelami. O ile poprzedniego Gnome'a nie bardzo widziałbym w takim zastosowaniu to właśnie ten "szkaradny" Gnome 3 może się sprawdzić najbardziej ze wszystkich linuksowych pulpitów.

Offline

 

#17  2015-03-05 14:08:02

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

Re: w oczekiwaniu na stable - Gnome 3 vs Cinnamon

==> skullman
Rozumiem. Sytuacja trochę podobna do Windows 8. Też na początku nie mogłem znieść tego przeskakiwania z menu start do "kafelków" i z powrotem, ale jakoś się przyzwyczaiłem [sa dodatkowe programy, które upodabniają menu start do 7-ki, ale w samym Windows tego nie ma]. Pytanie, czy nie jest błędem wrzucanie na siłę funkcjonalności przydatnych na tablecie do desktopa. Wolałbym mieć wybór: klasyczny układ rodem z Gnome 2 [oczywiście w lepszej grafice i z zaszytymi w systemie, nowymi funkcjonalnościami] z szerokimi możliwościami konfiguracji [górny i dolny panel, aktywatory tam gdzie chcę itd.] albo możliwość układu na ekran dotykowy. Niby taka możliwość jest ["classic session" czy jakoś tak], ale wymaga dodatkowych wtyczek i programu do pełnej konfiguracji a i tak nie jest identycznie jak w Gnome 2. Na dokładkę dodatki spod Fedory 21 za nic nie chciały się instalować domyślnym Firefoksem, chociaż wszystko poza tym działało [to mógł być problem specyficzny dla Fedory]. Unity też nie lepsze w tym zakresie.

To, co napisałeś, to chyba jedyne wytłumaczenie dla wyjątkowo niedorzecznego układu i funkcjonalności Gnome 3 i Unity. Poza tym w Gnome 3 odczuwa się przejściowość tego wydania, gdzie stare pomysły mieszają się z nowymi [znowu coś jak w, za przeproszeniem ;) Windows 8.1].

Najmocniejszą stroną Cinnamona jest za to, jak zauważyłem, jego menu ;) Naprawdę pomysłowe IMHO. Reszta to też jakaś mieszanka starego i nowego Gnome. Ale nie zarzekam się, że nigdy do Gnome nie wrócę. Może kiedyś się zainteresuję. KDE 4 też na początku nie było wzorem stabilności, zwłaszcza "plazma", a obecnie działa mi bardzo dobrze.

Ostatnio edytowany przez MMW (2015-03-05 14:19:21)

Offline

 

#18  2015-03-05 14:33:20

  raven18 - Użytkownik

raven18
Użytkownik
Skąd: /home
Zarejestrowany: 2009-01-30

Re: w oczekiwaniu na stable - Gnome 3 vs Cinnamon

Nie zgadzam się jako użytkownik win 8.1 i gnome shell że stare miesza się z nowym w gnome. To właśnie w windows są dwa odrębne interfejsy, modern kafelki i stary, gdzie co chwila przełączasz się z jednego na drugi, no chyba że używasz tylko aplikacji ze sklepu modern, ale to trochę bieda. Jeśli chcesz używać gnome 3 jak starego z panelami góra dół to se nie da, tracisz na całej funkcjonalności, są inne środowiska, które znacznie lepiej się spisują w takim układzie.


Windows 8.1

Offline

 

#19  2015-03-07 19:55:45

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

Re: w oczekiwaniu na stable - Gnome 3 vs Cinnamon

Dzisiaj po raz pierwszy wypróbowałem Gnome 3 na Debianie i... zaczyna mi się coraz bardziej podobać :) Wystarczyło trochę zmienić nawyki i przestać patrzeć na dolny pasek, którego nie ma, skupiając się na lewym górnym rogu. Szybki ruch myszą w lewy górny róg i mam wyświetlone wszystkie otwarte okna. Staje się to wygodniejsze niż wypatrywanie programów na dolnym pasku. Nie jest to wszystko takie głupie, jak się na początku wydaje. Działa mi bardzo płynnie [tym razem mam otwarte stery, ale zamknięte też sprawowały się OK]. Jeszcze za wcześnie na stwierdzenie, co jest dla mnie lepsze: KDE czy Gnome, ale wycofuję się ze zbyt pochopnych i radykalnych ocen tego środowiska. Błędem z mojej strony było przywracanie na siłę układu jak z Gnome 2 czy KDE. Dobrze, że jest wybór :)

Ostatnio edytowany przez MMW (2015-03-07 19:56:37)

Offline

 

#20  2015-03-07 20:25:44

  raven18 - Użytkownik

raven18
Użytkownik
Skąd: /home
Zarejestrowany: 2009-01-30

Re: w oczekiwaniu na stable - Gnome 3 vs Cinnamon

Lepiej doinstaluj np easystroke i ustaw sobie to wyświetlanie za pomocą środkowego klawisza myszki (ten pod scrollem - używają go też przeglądarki i pewnie coś jeszcze ale coś za coś). Znacznie to usprawnia obsługę gnome i powinno być outofbox.

Ostatnio edytowany przez raven18 (2015-03-07 20:27:54)


Windows 8.1

Offline

 

#21  2015-03-07 20:29:24

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

Re: w oczekiwaniu na stable - Gnome 3 vs Cinnamon

Dziękuję, dopiero poznaję to środowisko, dodatków jeszcze nie analizowałem [jak wspominałem, pod Fedorą żaden nie chciał się uruchomić - nie sprawdzałem wtedy czemu tak było]. Aplikacje pod GTK, w tym Gimp i Libre Office, odpalają znacznie szybciej niż w KDE i wyglądają lepiej.

Ostatnio edytowany przez MMW (2015-03-07 20:31:39)

Offline

 

#22  2015-03-07 20:38:07

  raven18 - Użytkownik

raven18
Użytkownik
Skąd: /home
Zarejestrowany: 2009-01-30

Re: w oczekiwaniu na stable - Gnome 3 vs Cinnamon

Większość dodatków mam paczki z repo gnome-shell-extensions, doinstaluj też gnome-tweak-tool


Windows 8.1

Offline

 

#23  2015-03-07 20:40:21

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

Re: w oczekiwaniu na stable - Gnome 3 vs Cinnamon

W Debianie metapakiet gnome-core z automatu instaluje gnome-tweak-tool i gnome-shell-extensions - przynajmniej mi tak zrobił :)

Ostatnio edytowany przez MMW (2015-03-07 20:40:38)

Offline

 

#24  2015-03-07 20:45:24

  raven18 - Użytkownik

raven18
Użytkownik
Skąd: /home
Zarejestrowany: 2009-01-30

Re: w oczekiwaniu na stable - Gnome 3 vs Cinnamon

Trzeba coś doinstalować by działały te dodatki z przeglądarki, tylko nie pamiętam co xd


Windows 8.1

Offline

 

#25  2015-03-07 20:49:35

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

Re: w oczekiwaniu na stable - Gnome 3 vs Cinnamon

Dzięki ;)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)