Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2015-02-18 00:42:31

  nmarx - Użytkownik

nmarx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-02-27

[Rozwiązany]Przestawiająca się godzina po zabawach z różnymi systemami

Witam, mam dziwny problem. Dopkóki miałem jeden system na dysku (albo linux albo windows) to nie było problemu. Odkąd robie dualboot lub co raz zmieniam systemy win/lin to przestawia mi się godzina, zarówno w win jak i lin. Co ciekawe niedawno mialem na dysku tylko windows i odpaliłem jedynie płytkę live cd centosa, po czym zrestartowałem kompa i już bez płytki, przy normalnie zbootowanym windowsie godzina byla przestawiona.

Raczej nie jest to kwestia bateri bios bo problem powstaje tylko wtedy jak coś zmieniam. Jak mam jeden system na dysku to wszystko jest ok. Spotkaliscie sie z czymś takim?

EDIT: Ok chyba wystarczy w linuksie ustawić by używał czasu lokalnego.

Ostatnio edytowany przez nmarx (2015-02-18 00:57:03)

Offline

 

#2  2015-02-18 06:47:34

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: [Rozwiązany]Przestawiająca się godzina po zabawach z różnymi systemami

Przestaw sobie windowsa by korzystał z utc -- https://wiki.archlinux.org/index.php/Time#UTC_in_Windows

Ostatnio edytowany przez morfik (2015-02-18 06:50:09)

Offline

 

#3  2015-03-18 22:05:13

  nmarx - Użytkownik

nmarx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-02-27

Re: [Rozwiązany]Przestawiająca się godzina po zabawach z różnymi systemami

Ok zapytam jeszcze w tym temacie - dlaczego według tego poradnika zaleca się bardziej ustawienie utc w windows niż localtime w linuksie? Przecież w linuksie jest łatwiej, wystaczy zmienić tylko jedną linijkę. Mogą pojawić się jakieś problemy z racji braku utc?

Offline

 

#4  2015-03-18 22:12:38

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: [Rozwiązany]Przestawiająca się godzina po zabawach z różnymi systemami

nmarx napisał(-a):

Ok zapytam jeszcze w tym temacie - dlaczego według tego poradnika zaleca się bardziej ustawienie utc w windows niż localtime w linuksie? Przecież w linuksie jest łatwiej, wystaczy zmienić tylko jedną linijkę. Mogą pojawić się jakieś problemy z racji braku utc?

Raczej się nie pojawią, ale czas UTC zawsze będzie dokładniejszy, niż lokalny zeragek w procku.

Do tego ustaw sobie jakiś serwer czasu, z którym systemy się będą synchronizowały, i gotowe.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Online

 

#5  2015-03-19 00:07:12

  nmarx - Użytkownik

nmarx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-02-27

Re: [Rozwiązany]Przestawiająca się godzina po zabawach z różnymi systemami

Jacekalex napisał(-a):

Raczej się nie pojawią, ale czas UTC zawsze będzie dokładniejszy, niż lokalny zeragek w procku.

Do tego ustaw sobie jakiś serwer czasu, z którym systemy się będą synchronizowały, i gotowe.

Tzn jak to zrobić? Według tego poradnika z archlinux trzeba dodać zmienną dword w rejestrze (nic to nie daje u mnie - windows 7 64bit), a nie jest przypadkiem tak ze mój windows korzysta domyślnie z utc? Przecież w ustawieniach daty i godziny jest : (UTC+01:00) Sarajewo, Skopie, Warszawa, Zagrzeb...

To może wystarczy tylko wyłączyć synchronizację z internetem?

Kurcze nie wiem jak to najlepiej poustawiać :/

Ostatnio edytowany przez nmarx (2015-03-19 00:16:33)

Offline

 

#6  2015-03-19 07:06:59

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: [Rozwiązany]Przestawiająca się godzina po zabawach z różnymi systemami

nmarx napisał(-a):

Przecież w ustawieniach daty i godziny jest : (UTC+01:00) Sarajewo, Skopie, Warszawa, Zagrzeb...

Ustawia czas lokalny jako czas UTC w BIOSie (OSy niestety mogą to zrobić). Zawsze miałem z tym problem i po prostu zostawiłem godzinę w plecy na Windowsie, gdzie tylko grałem.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)